Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Buna seara, fetelor!

In privinta indemnizatiei promit sa revin cu vesti in cazul in care aflu si eu alte noutati! Macar sa dea Domnul sa fie adevarat!
...Altfel mor de calddddddddddddd, dar sunt atat de fericitaaaaa!
Astazi am avut prog la doctor ptr o noua intalnire cu bb. Am zis ca mor, mai ales ca la ora 14.00 ma invarteam prin centru, dar era ptr o cauza buna, asa ca am dat inainte. Si chiar ca merita, bb nu are (cel putin pana acum, Doamne Ajuta )nici o problema - cu prima sarcina bb a avut prob. si am trecut prin clipe de cosmar. Este un grasun de 1.100 g si 35 cm la 27 sapt. Si-a tratat mama cu foarte mare respect, aratandu-si cu foarte mare mandrie bilutele si cocoselul. Pacat ca nu era si taica-su cu noi!
In privinta acelei prob.legata de diferenta mare intre cele 2 artere uterine, se pare ca, doctorul care a dat verdictul a fost " mai catolic decat papa" vorba uneia dintre voi. Tot cea ce trebuie sa fac este sa-mi iau HA de 2 ori pe sapt. Doar daca sare de val 13 atunci tre sa-mi fac griji, dar nu cred ca ajung pana acolo, azi aveam 9.
Asadar mi-am strigat bucuria in "gura mare" pe la voi si acum astept sa vina Dom' G sa afle si el, ce samanta buna a pus de data asta!
Cu drag la toate, va urez sa aveti o noapte cat mai linistita!




27 s +
si Alexandra-Nicloleta (27.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

cred ca Andries a plecat deja la munte.

ma doare sufletul pt voi fetelor. N-aveti pe nimeni la care sa mergeti? undeva la tara macar, unde vegetatia face racoare macar seara....

Myral, Doamne ajuta!
Am o prietena (gandacelu care a fost si pe forum) care la bb 2 a avut cintractii sin colul sub 2.7 toata sarcina.Basca intredeschis.Cu 10 zile inainte i s-a inchis si s-a lungit....deci nu dispera.O sa fie bine!!!
Madarinutza, sa-mi zici cum ti se pare Beatrice:).Eu cu Reverte am luat-o de coada acuma, Clubul Dumas, numa buna de vacanta.Numai ca azi n-am 0rea avut chef, nu stiu de ce.Adica stiu, contractiile si toti din casa irascibili de la caldura, acu ne-am calmat.....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Roxana, iar ai avut program de groaza.Uf.Mai stai si tu linitita(desi cu alex e mai greu)
Noi pt Sofia am gasit aici o tante care face germana, azi au avut prima intalnire.E nemtoaica, si are o nepotica de 8 ani draguta.Ideea e ca 2 ore pe zi seara sa mai respir si eu



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Yuhuuuuuu!!!!!!!! Ce faceti gagici? Mai respirati? Eu behai la propriu.... Nu mai poci neicusoare de asa calduri.... Curje apele pe mine de zici ca sunt intr-un dus continuu. Greu nene, greu....
Sunt cu ditamai casa vraiste. Stau numai in praf si ma seaca la intelect.
Acusica is la niscaiva pretini si m-am pus pe recuperat, ca ati scrisara fraticaaaa, sa-mi ajunga! Lasa ca rezolv eu si trebusoara aista si ma repun pe picioare.
Baiatul meu cel mare si frumos e proaspat operat. Abia azi a inceput sa mai rada putintel in coltul gurii. Semn clar ca se repara. Imi tot spune ca nu mai are dreptate sa-l vada pe bebe, sa faca nani cu el si sa-l ia peste tot cu el. Oare cat o sa-l tina???? Hihihihihi!!!!

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Acum m-am intors de afara, a fost tare bine, racoare.....acum pap o super felie de pepene si merg la somn.M-am intalnit cu prietene mea, merge maine la Filantropia, avea un moral bun, ceea ce zic eu ca este bine.Ma rog la Doamne Doamne sa fie bine.

Roxana, nu eu ma plangeam de VSH, parca Rodica nu am retinut nici eu exact, dar oricum citeste si isi da seama ca raspunsul era pt ea.

Sim, multa bafta maine la analiza, sa te intorci cu vesti bune.

Aveti grija de voi fetelor,pe mine caldura parca ma tampeste si as dormiiii continuu, nu iesiti pe caldura afara maine, in masura in care se poate....noapte buna.



cecilia,32+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

quote:
Originally posted by crishtina

Mi'am luat si eu interfon din ala ieri Cum ziceau fetele, la un apartament nu foloseste ca il auzi sigur, insa la casa si daca mai ai si etaj, iesi afara sau esti la bucatarie nu auzi nimic. Deci e folositor uneori.
Voiam sa va mai intreb...in septembrie bebe imbracat cu pampers, body fara maneci si costumas intreg sau in 2 piese e imbracat gros? Pt spital ma refer....nu stiu daca sa pregatesc asa sau altfel...is asa in ceata ca nu stiu daca o sa ii fie frig...daca o sa ii fie mari hainele...ca marimea 0 difera de la firma la firma...una ti se pare de 3 luni alta de 0. Apoi, chilotei de bumbac folosesc? Ma gandeam...daca ii dai pampers aia mai au vreun rost?

31+




Pot sa-ti dau un sfat?
Depinde cum o sa fie vremea, (mai calduroasa, sau mai frig), dar iti sugerez sa-ti iei cu tine costumas 1 piesa, nu 2...Bebelusii noi nascuti au inca buricutzul care este f. fragil, etc. La costumasele in 2 piese ar veni elasticul exact peste burtica...O sa vezi ca va explica in maternitate cum sa indoi si partea din fatza a pampersului ca sa nu-l atinga.Parerea mea....

Hazul
de Lucas www.snugglepie.com/ezb/782773.png" target="_blank">Smecherul lui mama
si Mathea Roana www.snugglepie.com/ezb/783294.png" target="_blank">Gogosica mica
www.totsites.com/tot/mathea" target="_blank"> Pagina web Mathea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Valentina, felicitari pt vestile bune de al eco! Sa va bucurati de grasunelul vostru!

Annisia, bine ai revenit, fato! Hai spor la renovari sa se termine odata! Cu rabdarea asa si noi, parka nu mai avem…am vrea sa vina bebelina odata!Dar nu inainte de termen, DESIGUR! Buna vreme am prins si noi cu burtihanele noastre! Si eu parca nu mai pot respira, umbla...nasoala senzatie!


Gabriela 31+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Helou fetelor!

Vad ca aveti de tras cu calduriile nu gluma.Aveti grija de voi.Si mama imi povestea ca dimineata pana in 10 isi rezolva treburile si apoi se inchide in casa ca nu e de umblat.
Si aici,treptat vad ca soarele isi face cat mai simtitta prezenta.Inca e suportabila caldura.Am si eu azi de calcat,dar zau ca nu-mi vine.
Vorbeati de mancare,miam...si eu sunt pofticioasa,mai ales dulciurile sunt viata mea.
Aici ce ma enerveaza ca au niste preturi exorbidante la fructe.Un pepene de 5 kg este in jur de 20$.O felie de pepene am cumparat-o aseara cu 20% off la incredibilul pret de 3$.Am mai cumparat,ca aveam o pofta,o caserola cu prune,la 3$,in jur de 400 grame...si-am luat mare treapa ca n-au nici un gust....Merele acum ca nu e sezonul nici nu te apropii de ele,un mar 1.5$...Bananele ce sunt mai ieftine,in jur de 2$,vreo 5-6.
Annisia bine ai revenit!Ma bucur ca al tau copil isi revine.Bafta cu zugravii pe acolo.
Nana spor la munca,sper sa rezisti,vezi nu te omori prea tare.
Eu la munca incerc sa stau cat mai mult jos,a devenit destul de greu...dar asta e.Si luna august...iar apoi om vedea.
Gata,am plecat.

Sabina Y. 30+
japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

neata!ce mai faceti?eu mor de cald.Aseara erau in casa 38 de grade, mi s-a facut rau, am vomat, simteam ca lesin, si al meu nici nu era acasa.A venit rapid si pe la 11 noaptea eram afara,la aer .Nu stiu cum o sa ma descurc azi, deja curg apele pe mine.Ma duc sa fac un dus.Devylla, ce scumpe sunt fructele acolo!Eu mananc multe piersici si caise, si pepene galben.Pepene rosu am luat, dar nu era prea dulce.
Sabina, eu asa as pleca de acasa, macar un uichend, din pacate nu putem lipsi mai mult de o zi, din cauza problemei cu bunica-mea.Plus ca pana iesi din Bucuresti te ia nebunia, si pe caldurile astea...Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

neatza,

dormiti?
mama deja la noi eu o caldura...

Gema ma intrebai de ce m-a avertizat medicul in legatura cu iesitul din casa.
Ei bine nu am avut niciodata probleme in sarcina de nici un fel.
Pur si simplu de maine el pleaca in concediu si mi-a spus ca soarele poate provoca o nastere prematura.
Asa ca o sa stau in casa si o sa-l ascult nu vreau surprize.


Waw Valentina o fi adevarta chestia?
Ce bine ar fi.
Asteptam vesti de la tine.

AFIBEBE33+Cristian Nicolae

Mergi la inceput