la voi de cand au inceput greturile?

la voi de cand au inceput greturile? | Autor: monalac

Link direct la acest mesaj

buna!in luna iunie,pe 23,am avut ultima menstra,iar de atunci am facut sex neprotejat,pt ca vreau mai am un bebe//mai am unul//.de vreo saptamana,am inceput sa am greturi,ieri mi am luat un test de sarcina si a iesit negativ.e adevarat ca pe el scria ca se face din prima zi de intarziere a ciclului menstrual,iar la mine abia de pe 22,23 se poate vorbi de o intarziere.totusi,eu cred ca sunt insarcinata,pt ca greturile sunt evidente si tin toata ziua.totusi,nu pot sa nu ma intreb,nu e prea devreme pt greturi?la voi cand au debutat?si inca ceva,care e cel mai relevant test de sarcina?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La mine greturile au inceput cu cca o saptamana inainte de data "normala" a ciclului (care evident nu a mai venit ) fapt care m-a determinat sa si fac un test de sarcina.

Dar "liniutele" apar in sapt 4 sau 5 si ai sanse mai mari sa apara daca faci testul din urina de dimineata pt ca hormonii sunt in concentratie mai mare. Eu am facut cel mai ieftin test, nici nu mai stiu cum se numeste.

Bafta!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Eu am fol. SUREcheck.
Nu cred ca e o regula data la care sa apara greturile.La mine cam la doua sapt dupa data la care trebuia sa am UM au aparut.
Oricum, avandu-l pe Victor cu mine acasa ( avea 11 luni pe atunci) nu imi permiteam sa am greturi decat dupa 8 seara, dupa ce adormea el

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 5 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

La mine au aparut greturile la 5 sapt., adica la o sapt. dupa ce trebuia sa-mi vina menstra. Cred ca totusi e prea devreme sa ai greturi in Z 22-23, embrionul ( in devenire) ar avea cam 9 zile , iar hormonul BHCG e destul de mic inca ca sa-ti provoace greturi.
Oricum eu iti doresc sa fie bebe, daca asta vrei tu.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

multumesc pt raspunsuri.ilenutza si eu tot acelasi test l am facut aseara..irlandeza,sper sa nu fie doar autosugestie,mai ales ca imi doresc sa mai am un bebe,dar n am facut obsesie din asta.cand nu l aveam pe cris era altceva....colac peste pupaza,au inceput sa ma doara si sanii...greturi am in continuare,dar suportabile...va tin la curent,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Mona, la mine, cand a venit Tiana, avusesem ultimul CM tot pe 23 iunie .
Primele doua teste de sarcina, facute cam la 25 de zile au iesit negative (eu aveam CM la 22-24 de zile).
Testul pozitiv a aparut pe 24 iulie. Deja aveam sanii tensionati de vreo saptamana.
Dupa vreo alta saptamana am inceput sa am greturi. Deci cam la 5 saptamani.

Ce sa zic, eu iti doresc sa fie cu ochisori, dar ar putea fi si din cauza caldurii din ultima vreme...

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi am mai facut un test,tot dupa amiaza si tot negativ a iesit.totusi,azi am avut greturi toata ziua.nu cred ca e de la caldura,caci la munte era racoare si am avut greturi in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

La mine au aparut greturile la fix 6 saptamani..si nu s-au mai dat plecate pana la 3 luni

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi am sangerat putin,se pare ca o sa mi vina ciclul.totusi,nu inteleg,inclusiv azi am avut greturi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaBella spune:

Fetelor, pe mine m-au apucat la 6 saptamani, dar acum as vrea sa stiu cand se termina ? javascript:insertsmilie('')

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

nu prea e o regula generala,la mine au inceput la 6 saptamani si pe la 11-12 saptamani trecusera.

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput