la voi de cand au inceput greturile?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

eu n-am simtit nimic pana prin saptamana a saptea, cand au debutat vagi stari de greata. episoadele de "evacuare" si rastit la WC au aparut insa imediat ce a inceput trimestrul al II-lea. complet aiurea, daca intr-adevar mai exista reguli. oricum, cred ca sunt pe cale sa brevetez "raul de seara" in loc de "raul de dimineata", pt ca ma apuca starile de gravida dupa ora 20.

irina 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

irinouka, asta am uitat sa spun si eu, ca n-am avut greturi matinale ci mai degraba serale...plus zile cu greata de dimineata pana seara...

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

phiiiiiiii! mihutza, mai bine ca n-am brevetat eu nimic, e tare confortabil sa stiu ca au trecut si alte fete prin ciudateniile mele.
starile astea aiurea ma iau seara si ma tiiiin pana adorm. si sunt zile cand din pricina lor ma culc odata cu gainile, pe la 9:30 seara. nici nu imi dau seama daca as fi preferat sa le am dimineata. tot ce stiu e ca o sa fiu tare fericita cand voi scapa de ele.

pup!

irina 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu inca n-am nimic, inafara de faptul ca ieri n-am putut manca o felie de rosie ( care mie imi plac f mult) dar azi n-am mai avut nimic, nici cea mai mica senzatie de greata, sa dea DD sa fie tot asa,dar parca vad ca o sa ma apuce si pe mine mai incolo.

Kitzy 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

important e sa (va) treaca, ca de obisnuit nu cred ca te poti obisnui cu ele...

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Acuma depinde cat sunt de agresive greturile. Ca daca ramane la stadiul de greata, cred ca te obisnuiesti la un moment dat.

Kitzy 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la mine au inceput cu vreo 4-5 zile inainte de CM< dar nu m-a pus pe ganduri, ma gandeam ca mancasem ceva ce nu mi-a priit, abia dupa 2 zile in care nu mai treceau greturile mi-am pus un semn de intreabre!! m-0au tinut pana la 13-14 sapt!! de atunci nu mai am treaba!!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

quote:
Originally posted by monalac

azi am sangerat putin,se pare ca o sa mi vina ciclul.totusi,nu inteleg,inclusiv azi am avut greturi....



Nu-i obligatoriu . Si la mine a fost la fel - am avut vreo doua zile sangerare foarte usoara, rosie-maronie, chiar in zilele cand ar fi trebuit sa imi vina. Apoi s-a oprit, nu mai pricepeam nimic :). Si pe urma nu a mai venit nik vreo 11 luni .
Iti doresc sa ti se implineasca dorinta!

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si la mine a fost o scurgere maronie cam la o sapt dupa ce trebuia sa apara uratzii care ma tinut cateva zile si atata! dar stioam deja ca am o bebelina in burtik!!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

din pacate,azi mi a venit ciclul.si de azi n am mai avut nici greturi.

Mergi la inceput