Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by roxx

quote:
Originally posted by creem

quote:
Originally posted by roxx

cred ca ne incurcam in roxane





vine
Roxana 20+



Nu cred! Tu esti Roxx...iar RGE este Roxana



mai e si roxxy80 si nu stiu cui i-a raspund bb


vine
Roxana 20+




scuze ROXX, acuma am vazut . la tine ma refeream!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor,eu trebuie sa ies, ma duc la banca, am niste ordine de plata...Va pupic pe burtici.


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alfa anca, mie nu imi place ca a iesit buricul la iveala,.... si era asa de adanc ca intra un sfert de deget in el....

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

bb si eu am luat in calcul faptul ca bb poate veni mai tarziu, de aceea intru in prenatal mai tarziu decat ar trebui sa intru.

vine
Roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

E cumplit sa afli ca bb e mort in tine.
In toata tragedia asta e si un lucru bun: bine ca a aflat acum, ca daca bb era in descompunere, putea sa ajunga si ea la septicemie. Doamne Fereste!!!


24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

alfa anca, mie nu imi place ca a iesit buricul la iveala,.... si era asa de adanc ca intra un sfert de deget in el....

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik






Si la mine...mi se pare oribil


24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Roxana, Ramo, ma intreb daca ea a simtit intr-adevar ca misca...poate s-a autosugestionat sau o fi avut ceva jene de la infectie si poate a crezut ca e bebe. Mi se pare imposibil...eu daca ma uit la burtica vad cum imi "respira" burtica. Voi n-ati observat asta? E o senzatie nemaipomenita, sa simti ca ai o inima in burtica...Imi dau sema ca bebe e bine si dupa chestia asta.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel



Si mie mi s-a intamplat de cateva ori asta.. La inceput nu stiam ce sa cred: se misca bebe sau e sta lipit de peretele uterului si de aia se vede cum respira
Oricum, e super senzatia!

Alexandra 19+ si 70% Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

eu sunt cel mai pitic pe aici? am doar 1,54...
deci, eu propun asa, RGE sa fie roxana, roxxy 80 sa fie roxxy, iar roxx sa fe roxx.e ok? desi pana acum eu ii zicean lui RGE rox...
gata deliciul meu cu branza de dimineaata..
sotul e la serv,asa ca ma duc si eu sa fac un picut de treaba pe aci. desi bagajele nici acum nu le/am despachetat pe toate.:(
revin.

24+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

ce-as pleca la munte....... in varf de munte sa fie racoare.
acum cu raceala asta nici la aer nu-i mai dau drumu'...offff si am baut la ceai....sper sa treaca repede.


vine
Roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

hai ca eu tot mai citesc si raspund pe parcurs .

AncaD felicitari pt cele 24 de saptamani si la cat mai multe inaite. Si e f bine sa lucrezi de acasa ca macar scapi de caldura de pe drum, dar la mine acasa e f cald asa ca dc tot ma aduce sotul la servici cu masina si aici am aer conditionat prefer sa vin la servici. Desi dc mi se face rau e naspa ca nu am unde sa ma intind sa imi revin......

Jasmin nu tb deloc sa te simti vinovata sa esti fericita si optimista pt sarcina ta, mie asa mi se pare normal sa fim si bebeii sunt fericiti odata cu noi. Si eu la fel sunt si mi-am impus singura sa imi alung orice gand negru din cap. Doamne ajuta! Si bafta maine la eco, abia te asteptam cu vesti bune despre bebe.

flory multa bafta la rezultatul de la amnio si noi suntem cu gandul alaturi de tine si te asteptam maine cu rezultatul bun.

mai, eu cu kg-ele deja am lasat-o balta sa ma mai stresez. Am avut perioade cand am luat poate si 2 kg intr-o sapt si apoi nici macar 100 de grame timp de 200 saptamani. Asa ca e adevarat ca mai depinde si de genetica si etc. Vad eu ce fac dupa. Dar intr-adevar ma bucur ca pe mine nici ginecologul si nici medicul de familie nu ma streseaza cu kg-ele luate in plus.

roxx (ca eu deja am observat ca ma incurcasem in roxane) fiecare isi ia concediu pre/postnatal cum vrea, pt ca in afara de obligativitatea de a lasa 42 de zile dupa nastere pt lauzie, legea e permisiva in rest. Adica dc ai nevoie inainte de prenatal mai mult lasi decat cele 42 de zile dupa plus o marja de eroare ca poate vine bebe mai tarziu. Eu, spre exemplu, vreau mult mai mult concediu postnatal ca sa iau 85%din sal dupa nastere cat mai mult, in loc de cele 8 mil de la stat care nu ma avantajeaza cu nimik. Asa ca eu voi incerca sa merg la birou cat mai mult. Dar voi vedea cum voi rezista. Dc voi avea nevoie voi mai lua si cate un concediu medical, sau programul acela redus la 6 ore, sau voi lucra de acasa. Sau vad eu. Oricum, fiecare isi ia cum vrea si cum poate. Acuma sa fiu sincera, cred ca dc acuma as fi avut 7-8-9 luni nici nu mai intra in discutie sa vin la servici si sa sufar pe caldurile astea si ii dadeam naiba de bani ca e mai importanta sanatatea mea si a lui bebe.

Roxana ti-am modificat DPN-ul in lista, dar asta se tot modifica in functie de cum evolueaza bebe. Cel mai bine il lasi tot pe cel legat de UM.



Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput