Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

multumim de felicitari. daca ati fi vazut ce cuc are fi'miu....

nu mai pot... ma streseaza nasu' asta. cand se infunda, cand curge. si stau departe de farmacie ca sa cumpar ceva. l-am sunat pe dr. si mi-a zis sa iau vit c si pt nas ceva de la plafar, picaturi. si e o caldura afara...... nu mai vreau....


vine
Roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cred ca nu mai astept sapt. viitoare cand am programare si merg sa vad daca se poate sa o fac maine ecog... si mie imi zicea dr. ca daca totul e bine, si dupa cate vede "e totul bine" putem sa ne vedem si peste o luna jum. ,da ce-s batuta-n cap cine asteapta atat...abia astept sa vin in Ro...cat mai este pana la sf. lunii....

multumesc ca sunteti alaturi de mine...va pup si sper sa-mi treaca...vreau sa ma bucur de bb... vreau sa miste....nu da nici un semn nimik ...probabil ca si asta ma pune pe ganduri....
sapt. viitoare fac 20 de sapt. si nimik...
dar daca la 17 sapt. i-am simtit inimioara tb sa fie ok ,nu?

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Jasmin, si eu am auzit ca sunt foarte independenti. Dar sa speram ca nu o sa-i apuce gandul de duca prea devreme
Fetelor, vroiam sa va intreb. Eu am decand sa lungesc cu medicalele cat mai mult (adica 90 de zile cat e legal)+concediul de odihna. Vreau sa intru cat mai tarziu in prenatal, adica cu o luna inainte de DPN, ca sa beneficiez o per mai lunga de cei 85% din sal (parca atat se ia in prenatal si postnatal). Credeti ca e ok?
Sa-mi fie rusine ca lucrez in HR si in ultima vreme am lasat-o mai moale cu legislatia.
Ramo, imi pare sincer rau pt cei i s-a intamplat verisoarei tale. Totusi mi se pare ciudat ca ea simtea miscarile si ca nu a avut nici un simptom ciudat.
ideea este ca noi chiar tb sa mergem lunar la dr (eu asa merg de cand am ramas insarcinata). pana acum am facut 2 eco 4 d+ 3 din alea obisnuite. Intentionez sa mai fac 4 d la 28 si 32 de saptamani+eco normale. E bine sa ne urmarim sarcina cu cat mai multa atentie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ADINA..si eu am facut aceeasi chestie eu m-am mai si laudat la dr ca am renuntat la paine ce mandra eram de mine..a facut saraca o fata ...cum sa renunti la paine ca are vitamina b!!!??...cand am auzit mi-a cazut cerul in cap..nu trebuie sa renunti la paine ca ii face bine lui bebe..asa ca lasa-le dracu de kg..asta sa fie problema cea mai mare..eu acum prefer sa ma uit in oglinda si sa mai vad cate o vergetura decat sa am durerile astea de rinichi

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

bb si ancad nu inteleg ceva.
de ce lasati atatea zile dupa nastere?
eu stiu ca inainte trebuie sa ai mai multe zile si nu dupa, chiar daca iei in calcul posibilitatea nasterii intarziate.



vine
Roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Roxana, Ramo, ma intreb daca ea a simtit intr-adevar ca misca...poate s-a autosugestionat sau o fi avut ceva jene de la infectie si poate a crezut ca e bebe. Mi se pare imposibil...eu daca ma uit la burtica vad cum imi "respira" burtica. Voi n-ati observat asta? E o senzatie nemaipomenita, sa simti ca ai o inima in burtica...Imi dau sema ca bebe e bine si dupa chestia asta.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..fetelor bebe al meu avea 450 grame acum 3 saptamani..si acum dr s-a mirat ca ce falcutze a facut..i s-a dublat greutatea in 3 saptamani..asta inseaman ca din ce in ce se face mai mare, mai voinic, mai puternic..si noi mamicile mandre de ei!!!

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ref la prenatal+postanatal, stiu ca este obligatoriu sa iti lasi dupa 42 de zile (pt lauzie), insa sunt obligata sa-mi iau un anumit nr de zile si inainte? In total sunt 126 de zile? Eu probabil ca voi avea inainte de nastere vreo 30 si ceva (in functie de cum vine bebe). Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

RGE pe mine nu ma doare rinichiul. adica nici nu stiam ca as avea asa ceva
ma duc sa-mi mai fac niste ceai.



vine
Roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

jasmin..INTRADEVAR!..ai dreptate...eu una il simt si cand doarme ca se lasa greu ..cand se trezeste..cateodata am impresia ca si viseaza la cum il simt dar nu cred ca este posibil sa viseze ei asa devreme...am uitat sa va spun ca avea ochisorii deschisi ....a fost ceva extraordinar sa-l vad cu degetul in nas si cu pumnul in gura..si apoi scotea limba ...pacat ca mi-au dat un dvd gol....asta e asta sa fie pierderea..mi-ar fi placut sa-l vedeti si voi cum statea....a si s-a modificat iar DPN..26 OCTOMBRIE..imi modifica si mie cineva??...in ritmul asta ajungem in septembrie(Doamne fereste!!)

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput