Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Stefania, eu am ganduri negre o data la 2 zile. Incerc sa mi le indepartez implicandu-ma in diverse activitati. De exemplu, de 3 zile m-a obisnuit sa-l simt dimineata (sa stii ca misca f incet, cateodata de abia imi dau seama). Azi de dimineata nu l-am mai simtit. Bineinteles ca m-am gandit numai la prostii. Mi-am indepartat gandurile negre gandindu-ma ca acum 2 zile am facut 4 D si era totul super in regula, deci nu avea cum sa se schimbe ceva intre timp. Draga mea, la tine astea sunt griji de mama. Sunt f normale. Avem deja primele ingrijorari si reactii de mame. Sa vezi dupa ce o sa nastem, in prima luna. O sa pazim patutul sa vedem daca respira, o sa ne speriem daca nu se trezeste dupa 3 ore etc.
Cand iti vin ganduri din astea, iesi pe balcon, uita-te la oameni, asculta muzica, intra pe DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ancaD, cate sapt ai in 7 sept cand intri in prenatal?? vrei tu sa intri un pic mai tarziu?? ca mie mi-a zis ca imi da de pe 1 sept prenatal (am lasat o marja de vreo sapt).

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Neatza fetelor!!!

Of Ramonella m-ai speriat rau cu acea intamplare trista...imi pare rau....condoleantze.... e incredibil sa il simti ca misca si totusi sa fie mort de atata timp..... cum e posibil sa nu avem nici un simptom???!!!

RGE felicitari pt bebelu sanatos si grasunel!!!!!!!

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB am lasat o marja de 2 saptamani ca poate vine bb mai tarziu si 63 de zile dupa ce nasc

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Pufu tin pumnii sa fie bine.

Fetelor,nu am vrut sa va speriu,nu va faceti ganduri negre,asa a fost sa fie,nu avem ce face.Dar totusi te pune putin pe ganduri...Si ce doctor e ala care te cheama la control la 2 luni?????Iarasi doctorii....

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel24+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Stefi, vrei sa venim la tine??? ti-am mai spus o data ca iti faci prea multe griji! Daca tot nu ai chef de iesiri si ai interdictie sa faci diverse lucruri, incearca si tu sa "comunici" mai mult cu bb: ii pui muzica (de leagan, pt. copii, clasica,...), vorbesti cu el, mangaie burtica cat mai mult!!! Scurgerile nu sunt chiar anormale, tot ce este posibil sa fie o infectie vaginala- este o perioada in care organismul nostru este mai "descoperit", imunitatea mai mica. Bea multe lichide si foloseste DOAR lenjerie si haine de bumbac! In plus, este binecunoscut ca gravidele- datorita hormonilor si a incertitudinii ref. la copil (adica nu stiu cum arata, daca este sanatos si "intreg", cu toate degetelele,etc...)-au tot felul de ganduri si vise (au am avut cosmaruri la SEbi, am inceput sa am vise "dubioase si acum).
Deci: Asculta muzica, danseaza cum poti/ce intensitate poti, citeste o carte placuta care sa te reconforteze si sa te faca sa uiti, "vorbeste" cu bebe si mangaie burtica!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Ramo, imi pare foarte rau pentru verisoara ta! Oare de ce?

Si eu imi fac griji, bine ca ma duc maine la control, n-am mai fost de 5 saptamani...

Pe mine ma doare gatul, cu caldura asta am stat non-stop cu ventilatorul mare langa mine, l-am deschis si noaptea. Daca-l inchid nu poate dormi al meu de caldura... Si acuma ma ustura gatul si nasul inauntru de nu stiu ce sa fac.

Azi nu duc fata la gradi, ca o stergem iarasi la o piscina, ca ieri mi-a ajuns de stat in casa si dospit!

Ieri m-am hranit aproape numai din supa de rosii si cu toate astea am mai pus aproape un kg. Nu inteleg de ce! Am mancat toata ziua 3 felii de paine integrala cu salata de vinete (fara maioneza) si rosii, o bucatica mica de cascaval si 3 farfurii de supa de rosii. O mana de boabe de struguri, 2 caise si 2 piersici. De la asta chiar trebuie sa ma ingras? Supa clar fara paine, ca vorba aia - ingrasa!
Nnu stiu ce sa mai fac... Daca as fi slaba, nu ma-r preocupa, dar am ajuns deja la 68-69 kg la 1.64m si mi se pare deja enorm! Am abia 17 saptamani, oare unde-o sa ajung?

Roxana, nu stiu sa te ajut cu hidronephrosa, am cautat si pe internet, mai sunt gravidute care din cauza sarcinii au problema asta, se pare ca trece dupa. Ce-ai putea face acum insa n-am gasit. Dr ce spune? Ca ai si sa te impaci cu ea?

BB, ai o burtica asa de frumoasa! La mai mare!

Mie mi-e un somn, de pic! N-am dormit nici eu decat vreo 4 ore jumate, acuma-s ca o carpa.

Ne mai auzim, o zi frumoasa si aveti grija cu caldura!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Roxx, felicitari pt baietel !!!

Roxxy 80, daca nu cumva se va grabi prea tare, si eu o sa am un baietel sagetator...trebuie sa avem grija, sagetatorii ca au dor de duca, le place sa plece, sa calatoreasca...sper ca macar cit e mic sa stea la locul lui.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adina, si eu am 1.64 m, dar mai multe kg ("numai" vreo 72, nu m-am mai cantarit de vreo 2 saptamani de frica); mi se pare ca in ultimul timp am mai stagnat,nu am mai luat cine stie ce dar am si avut grija la dulciuri si grasimi.In plus, mi se pare ca mananc mai putin, nu mai am senzatii de foame intensa, ca acum ceva putin timp in urma, ma satur cu mai putin- probabil din cauza caldurii
Jasmin, bafta la eco. Normal sa fie multi parametri diferiti ca doar ati mai evoluat mult in ultimul timp; de acum sunt diferente mari de la saptamana la saptamana (ei, nu ma refer la sexul bblusului ). Cand a fost eco precedenta? Diseara/maine dimineata iti spun daca pot merge sambata la gym



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

BB am lasat o marja de 2 saptamani ca poate vine bb mai tarziu si 63 de zile dupa ce nasc

anca 24+

Maria
poze





Aaaa am inteles!! si eu imi las 65 de zile pt dupa ce nasc, dar imi voi lua doar cele obligatorii 42 de zile. eu le las doar asa ca marja, daca cumva nasc mai tarziu!! pe mine m-a nscut mami meu cu 2 sapt intarziere!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput