Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Roxana, succes la eco! Vineri merg si eu...

Fetele cu dureri, imi pare rau! Eu (inca) stau bine, poate ma tine asa pana la capat, mai stii? (eu sunt optimista convinsa )

De altfel, nu fac nimic altceva decat sa incerc sa suport caldura... si nu-i usor!!!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Stefania, ai grija cu problemele de stomac...intr-adevar te deshidratezi, dar cred ca te si doare burta si fundul...sotul meu e in starea asta de cateva zile.
Bea ceai de menta, mananca branza tare si orez, ca pastile nu stiu ce ai voie sa iei.
Roxana, succes la echo...sa ne spui cum a fost!
Pussi, bine ca nu ai hemoroizi, cand o sa ai o sa iti dai seama imediat ca despre ei e vorba...dar poate ca n-o sa fie cazul, ca e neplacut!

Pe mine m-au luat si arsurile, dupa ce ca ma dor oaseleNici nu stiu ce sa mai mananc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Adina, si eu merg vineri la echo...abia astept sa o vad pe bebelina! O sa facem 23 de saptamani! Sa ia grija cu caldura ca nu ede glumit! Eu am simtit-o pe pielea mea de vrao doaua ori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Roxana, pai tu cum dormi, mai ales ca te doare si spatele? Si de ce nu folosesti perna de gravide? Eu chiar va invidiam pe cele care v-ati luat-o ca dormiti duse si eu ma zvarcolesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Stefania, dar de ce ai problemele astea? Ai mancat ceva gresit? de cand ai? Ce mananci tu toata ziulica? Ia zi la mami, ca-ti gasesc eu leac!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

roxana-bafta!
creem
adina pai eu stiu cam de la ce si daca e asa am sa incetez...
defapt eu mananc f. normal, nimic dulciuri,nimic gras, multa verdeata,putina branzaca ingrasa, mult suc de fructe natural facut in casa, lapte,si bineinteles fff multe fructe,pepene verde (10 kg. pe zi nu vb aiurea)si in rest vreo 3 kg de apa nu exagerez dar nu pot sa-mi opresc gura,neam...nu e prea mananc carne ca nu-mi mai prieste org. decand sunt gravi, doar peste...mi-a facut sotul meu niste parjoale de peste aseara....mama, mama..dar s-au terminat mai vreau... il pun inseara asta caci acum are examen la sc. de soferi..sa dea Domnul sa vina cu rezultate bune... ca vreau si eu masina...si zice ca mai ales in situatia mea nu m-ar lasa sa conduc(caci eu am de vreo' 6 ani carnet), neam, maschilistu' eu stiu ca-mi vrea binele dar e prea precaut...
mamaaaa. dar ce am sdarit de la un subiect la altul ....mai puteti sa ma suportati..?

ceea ce vroiam sa spun e ca dimineata ies afara cu scaunul normal..dar pe parcurs se strica treburile cum dr. meu a insistat ca tb sa iau si fier si am mai auzit de la alte gravi ca fierul constipa si ingrasa ..probat pe pielea mea si credeti-ma ca nu suportam sa nu ies afara...am incercat sa gasesc remediu.. dimineata pe stomacul gol iau cate 100gr. deiaurt cu fementi activi care cica intareste org. de eventuale....de peste zi... cica sporeste imunitatea la microbi...si dim. mamanc cereale cu laptic, dupa care o cafeluta slaba cu zahar cu fibra probiotica ca si aia face bine la intestin...nustiu daca ma-ti inteles dar pana si eu cred ca am luat-o razna cu atatea precautii ..si nici nu stiu de la ce mi se trage cred ca am sa-mi schimb complet alimentatia...sau modul de a gandi cred ca ar fi mai bine...v-am zapacit sau v-am plictisit?...


Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Stefania nu ne-ai plictisit...stai linistita! Dar si eu iau fier si nu am probleme cu constipatia...doar culoarea e mai ciudata dar stiu ca e normal, scrie si in prospect.

Mai fetelor, am avut musafiri si mi-au adus prajituri....am mancat doua si acum mai mananc o jumatate...si sunt mari! Cred ca o sa ma fac dar nu ma pot abtine. Cand m-am dus la frigider nu stiam ce sa iau...dulceata sau prajitura. PArca am innebunit cu dulciurile. Sper sa trec de faza asta mai repede, altfel o sa fiu cat o balena sau ursoaica polara (asa ma alinta sotu)

Pup burticile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Stefania, am inteles... Asa e cu fierul, de obicei constipa (probat, de la asta mi se trag hemoroizii de dupa prima nastere). Insa dupa cum ti-ai dat singura seama, exagerezi cu masurile de precautie, cum spui tu... SI sa stii ca si pepenele este laxativ, deci las-o mai moale cu germenii aia si mai stiu eu ce! Incearca sa lasi cate ceva, pana ti se normalizeaza scaunul!

Eu inca sufar pe ziua de azi, fiica-mea ma bate la cap ca vrea in parc. Eu o inteleg, dar pur si simplu nu pot astazi, nu suport sa ies afara!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

creem eu zic sa stai sa nu te mai preocupi asa demult(ca oricum le dai dupa) daca ai pofta vreodata de ceva...eu una nu mai suport dulce decand nici macar inghetata, desi cateodata de pofta, caci nu pot sa spun ca nu am pofte doar ca in momentul cand mananc nu-mi place.. am mai mancat, dar am sesizat ca daca e dulce...bbbeee.. mai bine sarat exact invers... si de asta m-am umflat asa...retin apa....sau o fi grasime daca miscare prea multa nu prea fac...
ma laudam ieri ca ma duc la piscina ,da de unde tata... nu ma misc din casa... doar sa-mi dea al meu un sut in fund...asa ca te inteleg adina

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

oooffff! ce-mi mai sare inima din loc....decate ori se aude usa de la intrare in scara blocului

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput