Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Si legea pentru concediul ce crestere a copilului:

http://www.mmssf.ro/website/ro/pensii/OUG148.pdf


Alexandra 19+ si 70% Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Buna drage gravidutze,
am reusit si eu sa intru pe net, dupa ce ieri si azi toata ziua nu am avut...
Ieri am fost la pedichiura si m-a cam chinuit tanti aia, si acum ma mai doare un deget...si ce e mai aiurea e ca pana acum n-am avut nicodata probleme.
Azi am fost pe la diferite banci si alte institutii sa platesc rate, telefoane, etc. si am cam obosit. Am cand am ajuns acasa, si acum ma simt cam aiurea. Aveti mare grija cu caldura, mai bine stati in casa!
Pussi...imi pare rau ca ti-ai cheltuit si bani si timp si nervi pentru o analiza incompleta. Ar trebui sa iti dea banii inapoi!
Roxana, ai grija cu aerul conditionat...pe mine ma doare rau capul de la aer, incerc sa il tin cat mai putin, dar nu prea se poate. Macar sa nu bata spre tine!
Lixa, multumim pentru link, cred ca o sa ne foloseasca...putin mai incolo!
Ce sa mai zic..cu lipsurile de memorie stau inca bine, mai uit cate ceva dar nu esential. La mine e grav cu lipsa de indemanare....pentru ca am devenit o neindemanatica , ma impiedic, imi cad lucruri din mana, ma lovesc, ma murdaresc, etc...zici ca sunt un copil mic

Fetelor, voi de unde v-ati cumparat perna de gravida, ca eu nu mai stiu cum sa dorm, ma zvarcolesc cu o suta de pernute pe langa mine, si tot degeaba?

Pupici
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Si am uitat ..pe mine ma doare rau spatele mai ales cand stau mult pe scaun! Asa ca fac ture de la calculator in pat si invers!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

lixa mersi, o sa studiez si eu lista de acte!
creem mi-e greata sa merg acolo . Perna am cumparat-o de la Miniblu, e mai scumpa, dar mai buna decat cele din burete, a mea e cu bilute

ma doare ... o fi normal?? mai doare pe cineva??



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by creem

Si am uitat ..pe mine ma doare rau spatele mai ales cand stau mult pe scaun! Asa ca fac ture de la calculator in pat si invers!



si pe mine, dar in pat doar



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Si pe mine ma doare noada..nu stiu daca ai aceeasi durere.
Pussi, tu stai doar in pat si ai laptopul cu tine? Eu am biroul la vreo doi metri de pat asa ca mai fac si miscare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

si noada, si spatele ..dar si anusul efectiv.. uneori ce-i drept! hemoroize n-am avut pana acum... sa stiu cum e!

eu stau in pat si monitorul pe noptiera sotului! tastatura in pat....



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by lixa

Am gasit o saltea de infasat care arata chiar bine:
http://www.okbaby.it/in_e_fuori_casa/colibri_rom.php?p=1&img=01

Ce parere aveti?

Ati vazut ceva asemanator prin magazinele din RO?


Alexandra 19+ si 70% Catalin


ce parere am? nu e ca arata bine , e super...dar ma scuzi ca nu te pot ajuta ...ca nu am vazut ...in Ro

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..acum ca va doare ..ma intelegeti de ce ma vaietam eu asa???...cica se inmoaie oasele ..vai de capul nostru..eu acum am aterizat de la gimnastica si masaj..perna de gravide eu nu o folosesc poate o sa o folosesc la alaptat ...ma bag la o baica si fug la ecografie..vad ca momentan mi-e bine..nici urma de vreo durere.....dar nu ma laud ca cine stie..mi-au ajuns zilele trecute..va pup si aveti grija nu stati mult in fundulet la fiecare 10 minute trebuie sa va ridicati si sa va miscati..puteti incerca sa stati 5 minute in pat cu fata in sus si cu genunchii indoiti..pe mine ma ajuta putin..

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

asa ce ma bucur.... nu e ca suferiti si voi...Doamne fereste... dar ca nu sunt singura in situatia asta...
Pussi, roxana,crem cum sa nu va inteleg dar eu nustiu de la ce mai fac si ....opusul constip. nu vreau sa va ingret.doar ca nu mai put ma doare de niu mai pot.. si zi de zi e cam periculos am inteles ...ca te dezhidratez...adevarat?

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput