Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo !! ce fac fetele!!
am pus la semnatura cateva poze noi cu burtica " vesela" !!
creem , poftesc la o bucata de tort de o saptamana!! si tot praji mi-am luat!! iar acuma mi-ai facut o pofta de praji de innebunesc!!!! iarasi ma duc eu dupa praji cand inchid aia cofetaria si nu mai au decat "resturi"

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

...Buna seara fetele..ne-am intors..bebe grasun si mare..900 grame, sanatos, voios, isi baga degetul in nas si pumnul in gura..(apucaturile astea nu le are de la mine)..facea balet..s-a intors cu capul din partea stanga jos in dreapta sus....si am hidronefroza grad 2 la rinichi si din cauza asta au inceput durerile si or sa fie si mai mari pe masura ce sta bebe pe ei..cam atat ma bag la nani ca sunt rupta..va pup noapte buna

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

RGE BB-le mare si cu pumnul in gura.. sa-ti pregatesti mami titele.. ca-i placa sa suga!
slimateisi eu am probleme cu constipatia..dar acum imi trece cu piersici! +cafea +
creem papa daca-i place la BB
creems-ar putea sa ne doara de la sarcina.. ale mele ar trebui sa aiba vreo 500 gr. impreuna+lichid + placentele... se cam aduna!
bb frumoasa burtica... cu spuma..sau??



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna, fetele, azi n-am putut sa intru pina acum, am fost ocupata, de-abia am venit si m-am apucat a citesc. Da' harnicute ati mai fost azi, albinutele mele...
Vad ca s-a discutat despre sex: cred ca eu si Pussi suntem singurele care nu prestam deloc.... Macar eu am o luna de cind n-am mai facut, dar pina la sfirsitul lui septembrie nu mai vad asa ceva, of...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pussi, multumim!! e cu crema de burtica

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu am intrat sa va spun Noapte buna si somnic pufos!!
pupici al burtici!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ce fac, fetele? Nu am putut sa mai intru azi. M-a apucat vrednicia: am sters praful, am dat cu aspiratorul si dupa aceea am tras o sperietura groaznica: am avut o durere de mijloc crunta, de nu ma mai puteam misca nici in stanga nici in dreapta. oare e normal? chiar nu mi s-a parut exagerat efortul facut. In plus, am luat si pauze dupa fiecare incapere (2 camere +baia si bucataria). Pai daca de acum nu mai fac efort, inseamna ca dupa 7 luni ce mai fac?
Referitor la sex. Dupa ce am ultima oara, mi s-a intarit rau burta si m-a deranjat toata noaptea. De atunci nu pra mai imi vine sa o fac. Azi am iesit pe la 7 din casa si inca era super cald. Noroc cu aerul conditionat din masina. Chiar tb sa stam in casa. Am vorbit cam mult. Noapte buna, burticute frumoase. Vorbim maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebika spune:

helo fetelor ce mai faceti?
vad ca sunteti deja mari cu totii
azi am fost la 4d si l-am vazut pe frumuselul meu
nu v-am scris demult dar va citesc in fiecare zi
va pup pe toate si as vrea daca se poate sa imi puna si mie cineva pe prima pagina un carucior albastru cu numele puiului meu


poze nunta si cu bb
vine bb
ADRIANA 19+ cu LUCA ALEXANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaghe spune:

buna fetelor, ma scuzati ca intru si eu in discutie, dar am o intrebare:sora mea este insarcinata, va naste la inceputul lui dec, si iam spus de acest forum , eu scriu la alt subiect , baietiimei sint mult mai mari si va scriu deoarece eu nu am trecut prin asa ceva.Are colul intradeschis, la 12 sapt. era ok, acum cred ca are 14 sapt, si au descoperit asa ceva, doctorul vrea s-o interneze si sa-i "coasa"uterul, asa s-a exprimat, nu stiu ce inseamna asta, ce operatie e asta, a pus-o pe 2 medicamente , la interval d e8 ore, unul este cred, ...-spa, iar celalalt ince cu u..., o s-o intreb si va scriu.In fine m-am cam intins, a mai patit cineva acest lucru, eu sint prea departe de ea, dar incerc s-o ajut cu sfaturi.aSTEPT raspunsuri, eu i-am spus sa consulte si alt medic, nu stiu ce efecte sec. au medic.Merci mult si ma scuzati ca am intervenit
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

GABRIELA..ce trebuie sa-i faca se numeste cerclaj sunt fete care au facut ..iar medicamentele sunt ok sa le ia no-spa si utrogestan...am inteles ca "cusutul" nu este ceva foarte grav , dureros insa trebuie daca are colul deschis ca sa-l poata duca pe bebica la termen..sa nu faca efort si sa stea mult in pat..eu mai mult de atat nu-ti pot spune...or sa-ti raspunda fetele care au facut..pupici si sarcina usoara !!
..fetelor presupun ca la ora asta toata lumea doarme..eu nu..adica noi nu..fi'miu care se joaca, ma'sa care ii da sa pape si fi'mea(iepurica) care imi tine companie si mananca si ea cu noi din obligatie ca sa nu fie urat sa papam singuri..e vreo 5 ceasul

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput