Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Fetelor voi ce mai faceti pe acasa? Eu nu prea mai pot sa ma misc si din acest motiv nu mai ies pe afara. Televizorul ma enerveaza la culme. Cand iau cate o carte in mana e somnifer curat. Am inceput sa ma plictisesc. Am o stare de KK.
Ce am facut astazi interesant a fost o listuta cu ce as vrea ca si cadou pentru Dariuta si i-am trimis-o si sotului pe email ca cine stie poate il intreaba colegii. Femeia ...

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Luna si parca nu era mai frumoasa prima culoare???

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN




Dana iti zic weekendul viitor!

Acuma face crize ca plec maine la drum, daca nasc, daca fac accident daca... I-am zis ca daca ar fi dupa el ma pune intr-un colt si el isi vede de viata lui. Glumesc, stiu ca e ingrijorat dar am si eu pitici pe creier ca trebuie sa aiba amintiri de cand eram gravida, nu?

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Dana da' de ce ai trimis-o sotului? Trebuia sa o trimiti direct prietenilor, neamului...

Eu deja am primit cam tot ce era de primit ca mi-au luat ce am vrut din motive ca eu sunt cu capul si cumpar tot singura. Soacra-mea ma intraba acum 2 sapt daca imi plac scaunele cu vibratii (bouncer) si zic da, a doua zi o sun si zic ca mi-am cumparat deja iar a treia zi am mers la cumparaturi ca saraca zice "in stilul asta mai apuc poate sa-i iau masina ca vad ca ai cumparat tu tot!"

Ce fac acasa: liste cu ce mai am de facut (golit niste sertare, sters praful ca lumea, mutat niste chestii, etc) si apoi ma asez in pat si ma culc. Iar cand vine al meu ma plang ca sunt obosita si seara la 10 ma culc iar.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

buna, mamici!
sunt si eu o viitoare mamica (37+) si DPN este 10 august. voi naste bebelushul la municipal cu Dr Mirela Moarcas.intrebarea mea este urmatoarea : cam cat se da la doctor la o cezariana acum, la anstezist, mana a doua, adica toata echipa ? a mai nascut cineva de curand cu Dr Mirela Moarcas?

va pup pe toate, si pe bebeii vostir. abia astept sa-mi vad si eu mormolocul.

va doresc recuperare grabnica si un bebic linistit
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Luna si eu mi-am cumparat tot. Ce a ramas mai de valoare de cumparat : un bouncer si cantar.
Lista se refera mai mult la jucarii si decoruri (mulaje 2D, salteluta de joaca...) pe care o sa o trimit si prietenilor,insa i-am trimis-o sotului pentru bouncer. Ma gandesc ca o sa-i ia si colegii ceva.
Vreau sa zic ca i-am trimis-o cu modelele care mi-au placut astfel incat sa nu risc sa-mi ia nu stiu ce.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

quote:
Originally posted by Luna1
Ce fac acasa: liste cu ce mai am de facut (golit niste sertare, sters praful ca lumea, mutat niste chestii, etc) si apoi ma asez in pat si ma culc. Iar cand vine al meu ma plang ca sunt obosita si seara la 10 ma culc iar.
Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin



Asta cu golitul sertarelor e cea mai mare distractie. Si eu le-am luat la rand. Habar nu mai aveam ce mai am pus pe acolo. Am aruncat engros.
E fantastic omul cate poate pastra ca poate, poate ii mai sunt de folos

De cand am venit de la spital imi suna telefonul continuu: 'ai nascut?, nu, m-au trimis inapoi acasa' Deja o sa pun o placa.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Dana lasa un mesaj pe mesageria vocala "nu am nascut, m-au trimis acasa" si nu mai raspunde.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Buna fetele,

Ne-am intors de la spital,de la control.Avem contractii,dar nu-s alea de nastere.Bblika e inca sus si colul inkis.
Multumim de majorete si incurajari.
Poate saptamana asta nastem,asa ne-a spus medicul.

Va pupilicim.

Samurai-lady 37 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Samurai-lady doar ai vazut ca la noi se naste in gasca. Cum azi nu sunt bebei, nu au vrut nici ai nostri.
Prevad maine o zi plina - 17,07,2007 (777 - e un numar minunat)

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

buna fetele, scurt mesaj de la mine, apoi voi reveni cu detalii:

am nascut pe 14 iulie, un baiat pe nume Bogdan-Andrei, de 3600 g, scor Apgar 10 - suntem bine amandoi, azi am venit acasa

mii de multumiri am pentru medicul Hamid care s-a ocupat de mine - dar voi reveni, asa cum am promis

toate cele bune,
daniela

Mergi la inceput