Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

le-am gasit!
jadi dar s-a redus hernia dupa utilizare?a "intrat" la loc
alina(anya) astept si parerea ta....please....

alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Buna feteleeee,

Cam asa simptome avem:burta tare ca piatra,niste junghiuri in uter de ma incovoi de spate si asta din 3 in 3 minute.Chiar de nu vine azi bb Keita io ma duc sa ma mai epilez pe colo si pe dincolo si sa fac un dush.Nici nu pot sta pe scaun de durere,parca ar trege cu sageata in uterul meu.

Va tin la curent,poate poate iese bebelika,chiar de 17 iulie,asa cum am vrut io :) Aici e deja ora 20 !!!

Am fujit ca ma injunghieeeeee

Samurai-lady 37 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Claucia, felicitari mamico. Vroiam sa-ti vad si eu fata frumoasa dar nu inteleg unde sunt pozele.Andicu, 37,1 nu se considera febra. Vb de temperatura la bebelusi dupa 38 grade. Si Ines se "vaita" in somn; mie imi pare mai degraba ca viseaza; incepe sa respire mai "alert" si sa scoate tot felul de sunete insa nu plange. Nu cred ca ai motive de ingrijorare. Cu asa zisii colici eu nush ce sa mai zic, insa incep sa cred ca asa ceva nu exista. Bebelusii plang pt ca au un disconfort(au pampers-ul murdar, le este foame, le este cald/frig, au gaze sau pur si simplu se plictisesc); mai plang pt. ca unii dintre ei se adapteaza mai greu la viata extrauterina insa atunci cand ii luam in brate si ne simt aproape (si aud si bataile inimii cu care erau obisnuiti) se linistesc(chipurile colicii dispar sau, mai rau, s-au invatat in brate); din experienta mea de pana acum as mai adauga ca este f importanta starea mamei si atmosfera din casa; eu cand sunt mai nervoasa si nu am rabdare s-o dezmierd, plange, urla; cand sunt calma...si ea este la fel. Am mai observat ca atunci cand in casa este o atmosfera tensionata, cu multe voci care dau sfaturi (unul mai util ca altul) copilul devine agitat si plange; sincer, nu inteleg cum simte lucrul asta dar asa se intampla; sarah a plans mai mult ca Ines la varsta de 4-5 saptamani si imi dau seama acum ca disconfortul ei a fost amplificat si de nesiguranta cu care o manevram. Copiii nostri au nevoie de mame ferme si sigure pe ele. Este foarte adevarat ca la inceput este mai dificil pt. ca nu stim ce sa le facem dar este bine sa incercam sa nu disperam si sa nu ne intrebam niciodata "si acum ce ma fac?" ci sa incercam sa simtim nevoia copilului. Daca mai exista si sustinere si dragoste din partea tatalui, copilul se linisteste cu siguranta. Sunt curioasa daca si mamicile aflate la al 2 lea copil pot sa spuna acelasi lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Samuray Lady chiar ma gandeam mai devreme la tine ca am vazut stirile cu cutremurul! Sper ca sunteti bine! Iar daca nasti azi sa ai o nastere usoara si un bebesanatos si cel putin la fel de frumos ca si Kenta!

MADA 33+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Alina.a, pentru colici, foarte eficient este Bonisan picaturele. Am o prietena care a nascut de 1 sapt si asta i-a dat dr si spune ca sunt mana Dumnezeiasca. Imediat il calmeaza pe bebe.


Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

andicu cum ti sa calculat tie DPN?

35+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

din nou. Asa baba am devenit ca am adormit in timpul filmului si habar nu am cum s-a terminat! Niciodata nu am mai patit asa ceva! Cred ca incep sa imi adun puterile pt mare incercare. Azi m-am speriat eu de cat de tare se vede ca a coborat burta!

Deja vorbim de colici!!! Saracutii bebei! Dupa ce ca e asa cald ii mai doare si burtica! Eu imi faceam probleme cu caldura din casa dar nu luasem in calcul si colicii asa devreme.


Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Samuray Lady Bafta!

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Alina.a, depinde de copil, fiecare reactioneaza la cite un medicament, sau la nici unul. La Miruna bonisan-ul nu a avut nici un efect, in schimb dupa citeva picaturi de Sab Simplex era alt om; in maxim 5 minute nu mai avea nici o durere. Noi n-am pierdut nici o noapte din cauza colicilor.
Lary, nastere usoara!

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Alexi, mi s-a calculat DPN ziua ET-14 zile .
Dr mea mi-a fixat DPN-ul dupa UM, dar n-a fost relevant pt ca era diferenta de 1 saptamana. Pe listuta ramasesem cu DPN dupa UM initial si apoi n-am mai modificat. Eu am nascut excact dupa socotelile cu ET, pe 27 iunie intrasem in a 39a saptamana.

Samuray-Lady, tin pumnii si pun majoretele la treaba! Nastere usoara daca se intampla sau nu azi~!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/detail/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput