Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:



Deni trai nineaca, se vede ca esti la al doilea bb si experienta isi spune cuvantu' te uiti la filme cand alaptezi...Super, o sa invat de la tine, cand m-o lua disperarea, poate totusi nu m-o lua asa rau...

Alina, si Stefi a avut buricutul iesit in afara, tot asa in primele luni. Eu am aplicat metoda babeasca(desi doctora o tinea sus si tare ca e hernie ombilicala si nu va avea efect...). Am spalat bine o moneda de 1000 lei vechi, am infasurat-o in compresa sterila si am pus-o peste buricutz cu leucoplast. Cred ca i s-a retras in mai putin de o saptamana si nu am mai avut probleme niciodata de atunci. Acum vezi tu, nu stiam ca au aparut si fase speciale, poate sunt mai usor de folosit stiu io...

Foarte frumosi bebelusii, sa va traiasca!!

Luna, lasa oboseala, nu e buna acu pe ultima suta de metrii. Ca ce o sa acumulam dupa aia...Incearca sa mai iei pauze, macar asa scurte...

Ieri am cumparat si noi pt bb cam ce trebuie in prima faza. Acum m-am mai linistit, desi nu sunt inca facute bagajele si nici hainutzele spalate. Pentru asta ne ocupam de acu incolo...

Va pup sa aveti o zi usoara.



Carmen36+ si Stefi3 ani

poze carmen&baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Carmen, trebuie sa imi gasesc o ocupatie cat alaptez ca daca stau numai cu ochii in tzoance parca nu mai curge laptele, asa ca trebuie sa imi recreez creierul ca sa curga laptele shiroaie . Acum trebuie sa vezi ce faci cu cel mare, al meu e plecat in parc de dimineata!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Carmen asa e, incerc sa ma menajez dar ... Acum iar am o gramada de treaba, de spalat plus ca vreau sa-mi fac bagajul de spital ca niciodata nu se stie. Felicitari pentru cumparaturi.

Jadi ti-e sete cand alaptezi? Ca prietena mea zicea ca o ia ca o stare de moleseala de sete si bea la apa in draci cand alapteaza.

Cred ca ma duc sa ma culc iar si treaba o fac mai tarziu ca imi pica ochii in gura.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

De Mamii mai stiti ceva?Eu cred ca a nascut!

Oaana ce facem, noi cand nashtem!Ne asteptam una pe alta?

Poate facem leuti, adica sa ii nastem de azi intr-o saptamana!Doamne, cred ca o sa mor pana sapt. viitoare.

Ma dor toate cele, abia merg, abia ma rasucesc in pat, sunt o epava.Cand se misca bb in burta simt ca imi spinteca pielea![:q], sunt cu nervii prashtie!Maini si picioare umflate ca la balamuc.
Sa va mai spun- nu cred ca e nevoie ca doar sunteti si voi insarcinate!

Sotul crede ca nu mai am prea mult, cateva zile acolo

Samuray L, cum e treaba cu cutremurul, l-ati simtit si voi?Sper ca sunteti bine!

MIe mi se facea sete, sete cand alaptam.Si era iarna.Pe caldura asta cred ca stau cu bidoanele langa mine.

Of, cea mai naspa e perioada asta de dupa 38 de sapt.Ferice de fetele care au nascut mai devreme.Eu si la Vic am nascut dupa DPN cu o saptamana si tin minte ca tot asa naspa a fost.

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 6 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata la prinz. Felicitari Clau! Alessia, sa fii sanatoasa si norocoasa!

monjum, ma bucur ca e bine toate 3 acasa.
paticut, am fost sa-mi iau titrul si surpriza: anticorpi absenti. Eram precisa ca o sa-mi greseasca analiza. Poate ne vedem vinerea asta la luat analizele.

Mi-am luat si rezultatele la analizele uzuale, sint aproape dezastruoase. Astept sa vad ce zice dr diseara ca merg la control, dar parca vad ca trebuie sa le repet.

Pentru Loredana, taedi si cine mai naste azi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

luna eu tot timpul am un pahar de apa sau suc langa mine cand alaptez.simt ca-mi ia "seva" cateodata si lesin...
carmena si jadi merci,eu chiar am strans putin pamparrsul mai tare,nu stiu ce sa mai fac ca ma dispera cand il vad asa in afara,mai si curge cateodata.ii dau cu betadina sau apa oxigenata,nu e infectat,dar proemina.dar chiar e inestetic.jadi daca gasesti ceva link nu ma uita...na ma bucuram ca mananca ca sparta...are burtica ca somalezii

alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Multumesc mult pt raspunsurile cu eco. Sorry de intirziere, dar acasa nu mai am net si pina acum la serv. a fost nebunie. Merci inca o data!

Poze nunta...

anca +26Bb Vladut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Alina, uite aici gasesti http://www. bebelusul tau .ro/detalii.php?cod=TX35 , sa scoti pauzele intre www si ro, ca altfel o considera reclama!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Salut si de la noi!

Alina, si al meu la fel are buricul! si burtica tot asa! si mie mi-a zis dr ca are un inceput de hernie ombilicala, dar am auzit si eu ca astea se rezolva repede si de la sine. Eu am gasit genul ala de fasa la Sensiblu, dar am fost fraiera si am luat una prea mare care ii cadea, asa ca acum trebuie sa caut nr1 si nu mai gasesc. Dr a zis ca vine sa ne arate cum sa-l bandajam pt asta; cand ne arata iti spun si tie daca vrei.

Bebe al meu a fost cam agitat si azi-noapte, nu prea a dormit linistit, azi de la 6.30 n-a dormit decat cate 1/2 ora o ora si mananca si des. L-a durut si burtica mai devreme si abia acum s-a linistit. Oare o avea ceva? azi-noapte in somn scotea un sunet ciudat, ca si cum s-ar vaita, dar n-a plans.. I-am luat temperatura si are 37.1, se considera febra? va intreb pe voi ca pediatrul vad ca nu raspunde la telefon.

Deni, si eu la fel cu tzitzile. Ba pocnesc de lapte, ba parca nu ajunge lui bebe sa suga! ma mai mulg si ii dau completare de la mine, dar cateodata tot cauta cu gurita! a ajuns sa pape cam 100-110 ml si ar mai vrea...tu ce stii, e mult? e bine?
Ma bucur ca tu te-ai obisnuit cu starea lucrurilor! trimite-mi si mie niste optimism de-al tau, pls!
Bebe Tudor felicitari pt cresterea in greutate!

Cristina, Ingrid e o frumoasa! sa va traiasca si sa fie sanatoasa! ma bucur ca e sanatoasa,cumintica si mananca bine! nici nu trebuie sa ne dorim mai mult de atat!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/detail/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

jadi dar la ce sectiune le-ai gasit? nu le gasesc ...
andicu bb filip face asa de la colici,bine ai venit in lumea mea.eu cu infacol am reusit sa o mai calmez...credeam ca nu e bun,am incercat altceva mai ales ca de la scremut scoate buricul si mai rau afara,dar a fost esec total!asta e pana la 3 luni...azi ma duc cu ea si la homeopat.

alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput