Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Claucia este ai o frumusete de fetita, sa iti traiasca!


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

]Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Bebelusa mea este si ea foarte cuminte. Este atat de dulce, nu prea plange decat daca ii este foame (dar de obicei cand isi mananca manutele ii dau sa manance si asa ca nu plange prea des). Azi am fost la cumparaturi si nu stiu cum de nu am auzit telefonul cand am fost sunata sa ma intorc acasa ca micuta este foarte flamanda. M-am intors dupa o ora, draguta de ea avea ochii rosii de plans. Mi s-a rupt inima sa o vad asa.

Am pus poze cu ea AICI

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Apoi cand sunt eu aici si am chef de vorbit nu mai e nimeni pe forum.
Ma duc si eu sa ma culc. Noapte buna!

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Buna dimineata fetelor.
Am lipsit si eu in 3 zile si s-a marit lista cu nasteri. Am numarat vreo 10. Sa va traiasca bebelusii si sa va bucurati de ei.
Am reusit sa merg la nunta surorii mele, desi am avut emotii vineri pentru ca ma luase niste dureri de burta si niste contractii ca am crezut ca o sa nasc, dar nu a fost decat o alarma falsa. Pana dimineata mi-a trecut. Dimineata cand sa ma incalt nu imi mai intrau picioarele in pantofi. Erau super umflate asa incat la cununie am schimbat pantofii cu o matusa, astfel ca la nunta am ajuns in papuci cu talpa ortopedica. In rest totul a fost ok. Am si dansat si am dat si emotii ca toti erau cu ochii pe mine sa nu cumva sa nasc. Spre dimineata incepuse sa ma doara burta, picioarele si fundul, de nu puteam sa nasc nici in fund , nici in picioare. Am ramas cu o oboseala, cu niste dureri de burta si nu niste picioare foarte umflate.
Acum astept sa nasc. Sa vina bebelina cand vrea ea. Vreau sa ma odihnesc, desi mai am cateceva de facut prin casa. Dar o sa le fac incet, incet si cat pot. Daca nu o sa reusesc pana nasc, mai face si sotul pana ajung acasa si mai fac si eu pe urma.
Pupici.

Diana 38+ si Alexandra Maria
mai avem 11 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Neata!
Am inceput ziua bine am vazut pozele cu bebelusele Ingrid si Alessia!
Sunt asa frumoase!!!!

MADA 33+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Buna dimineata va spunem si noi .

Felicitari tuturor mamicilor , taticilor si bebeilor care au venit pe lume ca dupa prima lista se pare ca a fost un final de saptamana "productiv " .

Si scoatem din nou la treaba pentru viitoarele mamici si bebei ...

tuturor doar trebuie sa ne mearga bine , nu ???

Otiliainceput 37+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata! Loredana, taedi, va urez tot binele din lume! Sa fie asta o saptamana cu noroc si sa va tineti repede bebelushii in brate! Iar pentru mamicile care inca nu stiu ce le asteapta, sa fim barbate, fetelor!


LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

everybody!

pentru programari si surpize!!!

Luna pe unde mai existi?

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Iaca m-am intors si eu. Exact ca si Karligutza toata noaptea nu am dormit ca voi ramane azi la spital si ca o sa nasc. Ne-am sculat de dimineata. Am mai trebaluit un pic pe la bagaj, am mai adaugat niste chiloti in el...., ne-am dus, m-am intalnit cu doctorul pe hol si fara sa astept nici un minut m-a dus in cabinet, m-a suit pe masa si: .... nici un fel de dilatatie, nici o contractie dureroasa. Asadar ne vedem iar miercuri - el zice control de rutina, eu sper sa nasc macar atunci fiind ultima zi din saptamana 40.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Cristina e atat de dulcica fetita ta. I-ati facut niste poze tare reusite. E scumpica foc.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput