Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Ile, Lia, eu credeam ca faza asta cu durerile e doar pe ultima suta de metrii. Adica in max o saptamana vine bb. Eu asa mi-am si pregatit familia : ca nu mai e mult si vine Chris. Deci, mai poate sa dureze cateva saptamani. .

36+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Mamii, Lavinia, Claucia inca o data multumim pentru asa povesti frumoase si normal si cezariana. Ma declar multumita si capabila sa nasc si eu . Numai ca eu stau cam asa: daca in saptamanile 38-39 ma mai durea si pe mine ba mijlocul,ba burta ca la ciclu, mai aveam cate o contractie, doua, ACUM NU AM NIMIC , nu ma mai doare nimic.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 2 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Mamii, misto nastere! :) Si frumos bebitoi ai! Ptiu, ptiu, ptiu, sa ramana cuminte! :)

Dana, inseamna ca vine bb-le! :) Asa a fost si la mine ... in ultimele zile m-am simtit super, de ziceai ca nici n-am burta! Sa incep asa?

Ashera, hihi ... Cristian (fara h) il cheama pe cel mare al nostru ... si noi ii spunem Cris, Crisulica, Crisulici ... na, ti-am mai dat niste idei :)

Gogosel, bine ai venit! Nastere usoara!

Lavinia, am citit cu lacrimi in ochi ... frumos-frumos! Eu is la al doilea, dar iti spun eu, "starea" asta n-o sa treaca ... si de ce ar trece, doar e cel mai frumos sentiment. Si cand o sa faca vreo boacana de iti vine sa omori pe cineva, in cateva minute o sa uiti ... si tot dragostea aia mare o sa te apuce cand iti vezi copilul. Pupici!

Numai bine, s-a trezit Melie, da semne ca isi vrea lapticul! Va pupic!

Mandra mamica de
Cristian (3 Mai 04)-alias: Cris, Leul, Misu & Amélie (26 Iunie 07)-alias Bb, "Fomista", "Papusa"
www.cristian.in-guide.de" target="_blank">Albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Irinusha multumesc de incurajari. Exact asa ma simt si eu: 'parca nici nu mai am burta' si in plus, am observat ca mi s-a schimbat mirosul pielii. Nu radeti. Nu a transpiratie, ca fac cinspe dusuri pe caldura asta ci parca miros a lapte, a bebe.



Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 2 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Ziua buna!

Iaca am aparut si noi la apel. mai molcome ca e caldura mare, dar suntem aici cu voi.

Fetelor, va multumim pt o intampinare calduroasa si pt aprecierile aduse piticoantzei noastre. Si eu ca si Lavinia, as sta sa o pozez toata ziua si sa o privesc....ca asa imi e de draga incat nu-mi pot dezlipi ochii de la ea.

Simo, il asteptam pe Matei cu viu interes...cine stie ce se leaga intre ei....

Dana(ddanagh), nici noi nu stiam ca in Polizu exista asemenea rezerve si conditii, insa am aflat atunci pe loc, dupa ce am iesit din operatie, cand am fost intrebati unde dorim sa stam: la salon sau rezerva? in salon nu m=am riscat pt ca era foarete cald si ar fi fost salon de 4 sau de 6, plus copiii.....deci pas...asa ca am mers pe rezerva platita. eu zic ca a meritat din plin. am fost toti 3 si am invatat sa ne acomodam unii cu altii inca de la inceput.

Deni,ai dreptate 100% sa stii ca seamana cu tac-su. eu am fost prima care a vazut ...si asta inca de la ultima eco toti mi-au zis ca sunt nebuna....cand mi-au aratat-o dupa nastere am vazut ca eu am cam lipsit din peisaj...dar sunt mandra ca seamana cu mine la : buze, urechi si...sex eram pregatita pt asta asa ca ....despre alaptat totul este bine acum. am muls ce era in plus, tzoancele si-au revenit la normal si copilul suge la ele din plin. eu nu i-am dat bibe prea des, ci doar cand nu reuseam sa o hranesc de la san direct si asta s-a intamplat doar de 2-3 ori...asa ca vad ca nu s-a obisnuit cu bibele si a luat iar tzoanca. speram ca totul va fi bine si ca lapte va fi en-gross. cat despre somn....doarme cat cuprinde si mananca, ceea ce ma multumeste din plin. doar de caldura vad ca a inceput sa cam faca scandal, dar o rezolvam noi si pe asta intr-un fel sau altul...

cam atat de la noi...revenim mai tarziu cu noutati....din Titan pt DC...Andra si Mara



Andra si Mara Teodora(13.07.2007)
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Fetelor ma treceti si pe mine pe listuta .Vineri o sa nasc la Giulesti cu Cezara Bucur prin inducere(39 sap. si 3 zile) .O sa am un baietel pe care o sa-l cheme Alexandru .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Elena, ma bucur ca te inscrii si tu. Noi am vorbit si la gimnastica la Cerasela! Nastere usoara vineri si fara emotii, Cezara e buna la nascut! Si sa ceri epidurala .

M-am uitat si eu la stirea cu norul de fosfor, este la 160 de km de granita de nord dar institutul de meteorologie a spus ca in 36 de ore nu sunt sanse sa patrunda pe teritoriul Romaniei, bate vantul din sud spre nord. Mai nasol e cu aceasta canicula, fetelor sa fiti atente ce faceti cu bblushii sa nu ii supraincalziti! Eu ma gandesc sa trec la 2 bai pe zi ca sa il racoresc desi stau cu AC-ul din sufragerie!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Elena, iti tinem pumnii ptr vineri ! Sa ai o nastere usoara si bb Alex sa fie sanatos si papacios ! Cu siguranta o sa te treaca fetele pe listuta. Te asteptam sa revi si sa ne povestesti cum a fost.

36+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Jadi exact la asta ma gandeam si eu...oare se poate sa facem la bebe mai multe baitze pe zi daca e asa cald? Ma gandesc ca poate asa se mai linisteste putin si suporta mai usor caldura.

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Andra, felicitari inca o data pentru Mara Teodora! e o dulce.

cand am citit povestea ta despre nastere, zau ca iar ma cuprind regretele ca am incheiat capitolul asta. sau, cine stie.... nu de alta, dar fetele cresc repede si nu stiu ce-o sa ma fac fara un bebelus in casa . probabil o sa ma multumesc doar cu cei de la serviciu.

lia,multumesc pentru aprecieri

gogosel, bine ai venit!

carmena, eu dupa a doua cezariana m-am refacut f repede. a doua zi urcam si coboram scarile...poate si fortata de imprejurari. arina era la terapie intensiva la et 2 si eu la parter. insa imi amintesc ca la anya eram mai pleostita. apoi, am scapat si de surplusul de kg. mai am de dat jos doar 3.
acasa e ok. anya e f fericita s-o vada pe arina. in fiecare dimineata se trezeste si vine in camera ei. cand n-o vede in patut imi zice: "mami, bebe, bebe". o pupa pe nas, pe ochi, pe gurita, pe manute...peste tot. ii pune covrigei in patut, jucarii. ieri ii intindea o sticla cu apa si apoi i-a indesat o baterie in gurita...din dragoste . cand a auzit-o prima data plangand a plans si ea. acum s-a invatat. mai greu a fost cand m-a vazut cu ea la san...de cate ori o alaptez pe arina se urca si ea la mine in brate sau se aseaza langa mine si se lipeste de mana mea. pentru momente ca asta as vrea sa stea timpul in loc.

mamii, felicitari pentru baietelul dragalas si grasunel!

elena, bun venit!

ile...am dat pe realitatea tv...mai, numai nenorociri. parca mai ieri fusese zvonul cu centrala din cecenia. parca nu-mi vine sa cred ca e adevarat.



Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput