Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Lia vei reusi, am eu asa un feeling

Lavinia-nasica de moflea si mami fericita de Lorina Maria



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

fetelor, multumesc pentru primirea calduroasa!
ioana - felicitari pentru smarandita! si "mogaldeata " mea e cam iesit duin tipat cu greutatea lui. imaltimea sper sa fie ok, sa nu iasa " ardei umplut" cum ii zice tata.

stie cineva preturile de municipal de cezariana ( la tot " staff-ul")?
mai am putin si vine sorocul. sunt asa de emotionata.....dar putin si infricosata ( sa fie ok bebelushul!).

va pupik!
gogosel, mamica lui reresel-gogosel!37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Gogoshel, bine ai venit in grupul mamicilor de iulie august. . Andra, am admirat-o pe printesa ta . Ii dorim mult noroc in viata si sa o faca fericita pe mamica ei ! . Mada, daca sarcina decurge bine, probabil ca nu e nevoie de mai multe controale. Doar ca sigur tie ti-e dor de Emily , si te inteleg. Si eu asi merge zilnic sa vad ce mai face bebele. Hai ca nu mai avem mult si o sa avem si noi puii in brate.

36+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Anya, cand te hotarasti si ai timp, asteptam si povestea "petei" tale. Si tot ce conteaza este ca a fost o poveste cu happy end, asa cum ai zis si tu.

36+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

Ashera, si pe baietelul meu il va chema tot Cristian,
dar fara h.

35+
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Danis,Mamii,felicitari pt bebei.
Mami,super nasterea ta,as vrea si eu ca sa nu mai folosesc peridurala,dar stiu ce dureri am avut la Iosua...
Andra bine ai venit acasa cu bebe scump.
Ile,si eu astept ca si tine,mai ales ca eu pe Iosua l-am nascut la 38 si 3 zile,asa ca acum am trecut de 39 si am emotii mari,ma tot rog sa se intample in ziua in care e anestezistul de garda,caci ii stiu turele...
Nu mai pot de cald,si ma intorc greu noaptea,in rest e bine.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) +bb AARON
poze Iosua


MAI SUNT 7 ZILE(TEORETIC)


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Sa stiti ca eu nu am rabdare sa ma uit la poze dar de data asta am vizionat toate pozele puse de fete!

Andra doamne ce frumusica ai! Si e atat de mica in scoica, se pierde in ea. M-as risca sa spun ca seamana un pic cu taticul ei . Am vizionat toate pozele, adica si alea multe in care va pupati la nunta! Te-as sfatui sa o chinui un pic sa ii dai din tzoance sa suga, si eu am sfarcuri imense, in prima faza se ineca cu ele dar incet incet le-a acceptat. Stiu din propria experienta cat de greu e sa inveti un copil sa suga daca i-ai dat biberon, la Vlad nu mai reuseam sa il conving, doar in somn mai lua si el tzoanca iar depresia cea mare am facut-o din cauza mulsului nu a sarcinii. E mult mai bine pentru ei, sa bea de la bibe, mult mai usor si mai comfortabil! Dar pentru noi, e mai bine sa invete se suga din tzoance!

Mamii am vazut si voinicul tau, e mare si frumusel! Mai asteptam si alte poze!



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Am trimis pe emailul comun foto cu perna de alaptat care mi-am facut-o.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) +bb AARON
poze Iosua


MAI SUNT 7 ZILE(TEORETIC)


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Dana, multumim de incurajari!
Dar tu esti inaintea mea ( teoretic).Oricum, dupa cat de usor s-a nascut pana acum nu cred ca o sa faci exceptie!

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 6 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Lavinia e greu pana incepe sa aiba un program! Incearca sa o hranesti la cerere dar in acelasi timp sa o ragaii bine sa scoata aerul. Alte sfaturi nu as stii sa iti dau, Vlad dormea 1 ora dupa ce sugea, Tudor nu adoarme pana nu are matzul plin, deci nu sunt 2 copii la fel! Si noaptea, eu dorm cu lumina stinsa, aprind lumina doar cand il alaptez!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput