Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Fara cafeluta noi ca nu avem voie.

Am vazut poze cu Mara. Super dulce si arata asa micutza si fragila! O papushik! Felicitari Andra! Bine ati revenit acasa!


Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Simo, pana la urma decizia iti apartine. Tie sau lui Matei, poate te scuteste el de o hotarare de luat venind mai repede! Important e sa fiti in final amandoi bine. Oricum, e delicata povestea asta cu medicul atunci cand e vorba de o cezariana. Parca e mai important sa ai o relatie foarte buna cu medicul decat in cazul unei nasteri normale. Cel putin asa mi se pare mie. Eu una sper sa por naste normal si am avut timp sa ma obisnuiesc cu ideea ca pot naste cu dr. care m-a monitorizat sau cu altcineva. Daca ar fi vorba de o cezariana cred ca as tine sa nasc cu gine a mea, in care am mare incredere.

Bafta multa, orice-ar fi!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Fetelor la voi bebeii misca toata ziua? La mine micutza ma sperie zilnic pt ca in timpul zilei nu misca mai deloc, dar seara dupa ora 9-10 si pana pe la 2-3 tot in suturi o tine. Arata burta mea ca in filmuletele alea de pe YouTube.
Taica-su e mandru ca cik si-a facut fiica-sa deja program. Oare asta sa fie? Eu dimineata nu stiu cum sa o mai zgaltai sa imi dea un sut ceva sa stiu ca e ok si ea...nimik. Dar seara....ca in "Alien" face!

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

`neata

mamii felicitari pt nasterea usoare si pt bb mare. sa fie sanatos si mancacios.

andra_z frumoasa foc mara. sa fie mancacioasa si cumintica in continuare.

bb-lina mea misca mai finut acum si imi lipsesc parca loviturile serioase. abia astept sa o mai vad la eco.

la mine in casa sunt 28 de grade, iar toata noaptea au fost geamurile deschise. se anunta 40. eu nu mai pot de cald de pe acum. caldura asta parca ma tampeste. nici pofta de mancare nu mai am.

sa aveti o zi buna. pupici tuturor



nico35+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Brazuca, Miruna mea nu misca chiar toata ziua, mai face si pauze de somn, dar are activitate constanta pe tot parcursul zilei. In orice caz, daca ma ingrijoreaza o pauza prea lunga, apas usor pe burtica prin zonele unde banuiesc eu ca ar fi piciorushele ei si ii vorbesc si imediat reactioneaza. Sau mai merge faza cu tastele. M-am obisnuit din perioada cand stataea in pat sa tastez pe brate, cu tastatura de la calc sprijinita pe burtica. zgomotul de taste o trezeste imediat din amortire!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Inseamna ca e a mea mai puturoasa ziua. Incerc sa nu ma panichez, dar f greu o pacalesc sa mai dea cate un picior chiar si "gadilata". Noaptea nu stiu cum sa o conving sa doarma si ea si sa ma lase si pe mine. Daca mentine programul asta si dupa ce nasc...e clar.

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

Buna dimineata! Fetelor, scuzati o nepriceputa
dar spuneti-mi si mie ce inseamna placenta gradul
2 spre 3.
Felicitari noilor mamici. Sa va bucureati de bebei
papaciosi si cuminti.

35+
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Lucia, nici eu nu-s foarte priceputa, dar uite-te aici, poate gasesti mai multe informatii: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=81731&SearchTerms=grade,de,maturare.

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

Lia iti multumesc. Ametita cum sunt am uitat sa dau o cautare pe forum. Oricum bebe era sapt. trecuta mai mare cu o saptamana,avea 35 sapt, si 2600 gr. Asta in conditiile in care eu am avut la nastere 4600 gr iar sotul 3600 sau 3800 gr. nu mai tin minte exact. Credeti ca ne mosteneste?

35+
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Pana la urma bormasina vecinilor a reusit performanta sa o faca pe fiica=mea sa se miste! Deci e clar...doarme adanc atunci cand doarme. As mai dormi si eu dar astia gauresc chiar perete in perete cu mine. Parca as fi pe santier! Bine macar ca s-a trezit bebe.

Cred ca imi bag un film iar ca vad ca asta e noul meu somnifer.

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput