Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Uite-asa-mi place mie sa ma trezesc, numai cu vesti bune! Mamii, felicitari pentru bebe Alex, sa-i dea Dumnezeu sanatate, istetime si noroc! Wow, felicitari pentru noul record stabilit - nastere rapida, fara traume si bebe dolofan! Asta o sa fie un record greu de doborat! Dar asteptam povestea detaliata.

Despre bagaj - nici al meu nu e grozav de mare. Eu am folosit listutzele pe care le postase la un moment dat Gabi Arama (Gabi, ) si am impachetat pentru mine si bebe strictul necesar. O sa las acasa pregatite chestiile de care am nevoie mai tarziu si pe care mi le poate aduce sotul, oricum va face zilnic vizite la spital.

Lavinia, cum faceti sa mai racoriti un pic atmosfera in camera? Si la noi e destul de cald, inca n-am luat un termometru de camera dar imi imaginez ca si noi tot spre 30 de grade ne indreptam. chair imi fac griji pentru micutza, pe cand ne vom intoarce acasa.

Anya, de-abia astept sa citesc povestea ta si a Arinei! Oricum, e tare placut sa dau de postarile tale, ti s-a simtit lipsa pe forum!

Andra si Mara, bun venit acasa! Mara, esti o frumoasa!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Andra

Vizionat poze de minunatie de Mara , abia astept sa ti-l prezint si eu pe Matei

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:



Lia .Ma bucur ca am fost de ajutor .Cred ca cel mai bine e sa iei la tine din prima doar strictul necesar ,dar acasa sa ai pregatit si restul bagajului ,eventual cu eticheta ,ca sa stie sotul ce e in el si sa nu te trezesti cu surprize .

Ma bucur mult pentru fetele care au mai nascut intre timp ,Mamii si Danis .Le urez sa aiba copilasi sanatosi ,frumosi si mincaciosi .

Lorinaa ,nu iesi la o plimbare ? Doar saptamina asta si cealalta vom mai fi vecine .Dupa aceea ,nici nu stiu cind voi mai aparea pe aici .

Cit despre colici ,eu cred ca depinde foarte mult starea psihica a mamei .Bogdan ,la fel ca si Dodo al lui Jadi , trebuie sa rigiie dupa fiecare masa sau sa trega partzuri si e linistit .Plinge daca ii e foame ,daca a facut ceva in pampers sau daca ii e somn.Si Anya avea dreptate cind a spus ca mai ales copiii alimentati artificial au mai degraba dureri de burtica .Asa a fost Mihnea ,si plingea pina incepeam si eu sa .Si uite asa ne gasea tati plingind pe amindoi cind ajungea seara acasa .Acum imi vine sa rid cind imi aduc aminte ,dar atunci era un adevarat calvar pt mine cind stiam ca vine seara

Alina.a tu parca ziceai ca trebuie sa faci masaj Elizei la picioruse ? Si eu ii fac lui Bogdan ,asa ca poate imi spui si mie ce tipuri de miscari ii faci tu .

Va pup si va tin pumnii celor care urmeaza sa nasteti .

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by gogosel

buna, mamici!
sunt si eu o viitoare mamica (37+) si DPN este 10 august. voi naste bebelushul la municipal cu Dr Mirela Moarcas.intrebarea mea este urmatoarea : cam cat se da la doctor la o cezariana acum, la anstezist, mana a doua, adica toata echipa ? a mai nascut cineva de curand cu Dr Mirela Moarcas?

va pup pe toate, si pe bebeii vostir. abia astept sa-mi vad si eu mormolocul.

va doresc recuperare grabnica si un bebic linistit
va pup




Bun venit in grupul nostru!

Mai scrie 6 mesaje ca sa te vedem si noi in "timp real", primele 10 mesaje sunt moderate si apar mai tarziu.

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Bun venit, gogosel!
Gabi, chiar asa am facut, am pus frumushel etichete ca sa evit incurcaturile. Acuma am trecut in revista toate pachetele si-mi dau seama ca nu am sutiene de alaptat. Sunt importante? Pot sa le inlocuiesc cu o bustiera obisnuita?

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

buna dimineata de la noi .

Felicitari pentru noile mamicute si bebei

Frumusica foc Mara - vazut toate pozele ...

Raportam si noi - aseara vizita medic ( de rutina ) si dupa cum se prezinta situatia nu prea ajungem la DNP (lipsa dop de saptamana trecuta , bebe coborat ) in rest bine crestem ...

Otiliainceput 37+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Am uitat sa raportez si eu vizita la medic de ieri, placenta e cam-cam, dar mai rezista, Matei vioi ca-ntotdeauna

O nu da chiar nimeni azi?

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

!! Eu deja sunt la a doua! Simo, Miruneatza mea il saluta pe Matei! Are si ea un chef de joaca! De cateva zile pivoteaza stanga-dreapta - cand cu picioarele in ficatul meu, cand in partea cealalta! Cum o prind asa ii trag o bataitza la fund!

Simo, ce-i cu placenta ta? Da semne de oboseala cumva?

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 2 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Lia la varsta asta a sarcinii cred ca placenta tuturor e cam-cam, oricum in cuvintele lui exacte "dupa cum arata placenta mult nu mai este"

A ramas luni sa luam o hotarare, pentru ca el pleaca in concediu cand intru eu in sapt 40 (adica as avea 39 de sapt fix cand ar putea el sa faca ceza cel mai tarziu, astfel incat sa ma si urmareasca pana la externare) pentru 2 sapt si sa vedem daca navalim sau ma lasa pe mana altcuiva, asta depinde de starea lui Matei in primul rand.

Eu una am "mixt feelings" ....dar cine nu are?

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

si la noi placenta grad II ( scrie pe hartii ) .

Simo si Lia bucurati-va ca bebei vostrii sunt vioi , al meu e tareeee lenes in mod special cand e foarte cald , desi i-am dat "dezlegare" ca acum in burtica sa fie "fotbalist" daca vrea iar cand vine pe lume sa fie un cuminteee . Aaaa si sa inteleg ca noi trei ne pregatim de un viitor val de mamici ???

Otiliainceput 37+Laurentiu

Mergi la inceput