Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by danis

buna fetele, scurt mesaj de la mine, apoi voi reveni cu detalii:

am nascut pe 14 iulie, un baiat pe nume Bogdan-Andrei, de 3600 g, scor Apgar 10 - suntem bine amandoi, azi am venit acasa

mii de multumiri am pentru medicul Hamid care s-a ocupat de mine - dar voi reveni, asa cum am promis

toate cele bune,
daniela



Felicitari!!!!

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by mamii

s.a nascut bebitzoi alex pe data de 13.07.2007 la ora 01.04 am!Am avut 4150 gr !OFFFF IL ADOR

La 12 fara 20 noaptea am fost in spital la 1 am nascut HAIDETI FETELORRRRRRRR CARE DA MAI PUTIN

Am sa revin cu detalii acum sunt cam obosita.Poate ne trece si pe noi cineva in listuta





Felicitari si voua!

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

quote:
Originally posted by Luna1


Fetelor eu l-am nascut pe fiu-miu acum 6 ani (30 iulie)pe o caldura de 40 grade si imi venea sa plang de mila bebicilor ca unele mamici ii tineau infofoliti cu costumase cu totul ca cica erau mici si daca raceau? Va rog eu pe caldurile astea sa nu ii infofoliti ca se topesc de cald saracii. Eu il tineam in pampers si cu body maieu pe el si atat. Plus cat mai mult la aer dimineatza si seara si nu va fie frica de curent aici mi s-a dovedit ca nu exista asa ceva, tineti geamurile deschise daca nu aveti AC. Scuze daca sunt insistenta dar sa stiti ca lor le bate inimioara mai repede si le circula sangele mai repede deci le este si mai cald decat noua.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!



Lunita subscriu si eu la ce spui tu Bebita mea a facut un pic de temperatura chiar in ziua externarii. Nu va spun ca am ajuns la urgente (parinti nestiutori, nu aruncati cu rosii... decat daca sunt de la frigider de mult timp ) si un medic pediatru f dragut ne-a explicat ca nu s-a acomodat la temperatura ridicata din camera noastra (30-32 de grade) si se deshidrateaza, desi noi o imbracaseram cu body tip maieu (eh, si mai erau si manuselele cand dormea, inca nu-i taiasem unghiutele). Acu, tot de la caldura, este fff agitata si nici somnul nu si-l face cum trebuie si are program de pasare de noapte Si muma-sa doarme ziua odata cu ea

Lavinia-nasica de moflea si mami fericita de Lorina Maria



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Mamii, Danis felicitari si refacere rapida

Alina.a chiar ca seamana bebitele noastre, numai ca a ta e mai bolfoasa

Simo cum te mai simti?

Lavinia-nasica de moflea si mami fericita de Lorina Maria



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:


quote:
Originally posted by mamii

s.a nascut bebitzoi alex pe data de 13.07.2007 la ora 01.04 am!Am avut 4150 gr !OFFFF IL ADOR

La 12 fara 20 noaptea am fost in spital la 1 am nascut HAIDETI FETELORRRRRRRR CARE DA MAI PUTIN

Am sa revin cu detalii acum sunt cam obosita.Poate ne trece si pe noi cineva in listuta





Felicitari!!!!
Cu Paul te-am intrecut ca rapiditate. Am ajuns la spital la 10:30 si la 11:04 am nascut.
Ingrid s-a lasat asteptata. Am ajuns la spital la amiaza si am nascut la 11:36PM.
Edit: O ADOR!

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Lavinia...cam cum te-ai simtit si tu in ultimile 2 sapt inainte sa nasti , dar rezistam, pentru ca premiul la sfarsit nu are egal

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

mamii, felicitari! dar ce bebelus grasut! si ce nastere usoara avand in vedere greutatea. uite ca se poate si asa. bravo!

dana, vrei povesti despre nastere...hmmm...m-am hotarat sa scriu si eu povestea arinei. initial am vrut sa astept pana nasc toate gravidutele, insa m-am gandit ca totusi este o istorie cu final fericit. trebuie doar sa am putin timp si ma ocup si de asta.

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Seara buna sau buna dimineata la toata lumea!

AM AJUNS ACASA!!!!!

Am intrat atat de tarziu pe net pt ca am avut musafiri..... si am vrut sa am putin timp si pt mine, sa va povestesc pe scurt cum e noua viata de cand s-a nascut Mara: EXTRAORDINARA! Este, deocamdata ( insa eu sper sa o tina cat mai mult ) un copil cuminte si mancacios. Nu am de ce sa ma plang, doar ca desi am lapte, nu prea ne intelegem sa o alaptez direct de la san. se pare ca mameloanele mele sunt prea mari pt ea si nu poate manca. asa ca ne mulgem cu spor si dam lapte de mama cu biberonul cand nu putem alimenta copilul direct de la sursa. nu avem de gand sa trecem pe formula asa ca speram sa avem lapte cat mai mult.

Despre nastere...a fost rapida. Am plecat la spital crezand ca am contractii false...cand am ajuns aveam dilatatie 2, insa cu memebrane si dop intacte...dr era in spital, eu nemancata de 2 zile...asa ca am avut timp sa ma pregatesc de operatie si ...tzusti pe masa....la 13.15 am auzit-o pe Mara urland ( si stie bine sa faca asta ) apoi a urmat noaptea de la terapie intensiva care mi s-a parut infinita, deoarece era alaturi de sala de travaliu si sala de nasteri...deci am auzit zeci de nasteri, cu si fara epidurala..... de sambata am intrat la rezerva si acolo am stat cu tati si cu Mara pana azi (am stat in regim hotelier si a fost super marfa sa fim toti 3 zi si noapte, cu asistenta medicala si tot tacamul pt doar 350 RON)....despre mine, ma misc de zici ca nici nu am fost operata, m-am refacut extrem de repede iar pt asta ii multumesc lui DD si d-nei dr pt grija ectraordinara pe care mi-a acordat-o.....daca toate nasterile ar fi asa, as naste pt toata lumea.......in aceste zile din maternitate am realizat ca sunt spitale in care cadrele medicale isi fac treaba cu placere si cu zambetul pe buze....


cam atat de la noi. revenim zilele urmatoare cu noi info.....

PS: am pus niste poze la semnatura Marei.

PS 2: am ramas datoare cu niste info despre nastere: Mara s-a nascut pe 13.07.2007, la ora 13.15, cezariana, scor Apgar 8 ( a avut circulara de cordon si a fost oarecumasezata oblic cu capul in bazinul meu), greutate 3400g

Andra si Mara Teodora
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

ANDRA si MARA,bine ati venit akasa.
Am vazut pozele cu Mara si e o dulce.
Ce frumos doarme ea,akolo,in scaunelul de mashina.



Samurai-lady 37 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

O cafelutza de la noi

Fetele,voi mai aveti contractii false ?
Ca io nu stiu cum sa le deosebesc;la Kenta cum m-au apukat durerile,cum m-au internat ca eram in travaliu.


Samurai-lady 37 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput