Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

quote:
Originally posted by ddanagh
Mey proaspete mamici ia sa va cert eu un pic. Avem deja atattia bebici si nici o poveste a nasterii. Nu prea l-ati citit pe Creanga sa furati meserie.Dana S40 cu Daria Stefania AMR 3 zile pana la DPN
Bravos colega, pai eu pt. cine mi-am pierdut timpul povestind povesti p-aci? Ia sa ma iau si eu de tine acuma .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Danis, Mamii felicitari pentru bebelusi! SA va refaceti repede si sa va bucurati de bbei sanatosi si frumosi!


MADA 33+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

fetelor bebeii vostrii mai sughit? ca la meu are neste reprize de sughitz ca me si mila de el..........................e normal?

+35 cu bebe baiat
mihaela




Este foarte normal ca bebelusul sa sughita. Ingrid sughita in burta si acum sughita si afara de cateva ori pe zi. Nu ai de ce sa iti faci griji.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Felicitari noilor mamici: Mammii, Danis, BBPuck, Claucia, Estecri!!! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!!! Refacere rapida si mulot laptic!!!

Valen, bine ai grait! :)
Vad la mine, acu' cu Amélie sunt mult mai calma (cica experimentata), imi merge mai bine :)

Asta cu colicele nu prea stiu ce sa zic ... eu zic ca depinde mult de copil. Cris a avut problemute ... plangea de numai. De ce? Si eu as vrea sa stiu. Pana acum Amélie este o dulcica cumintica. Se mai chitaie cand o deranjeaza un partuc, iese, ii trece. Sau e agitata cand e obosita si nu poate sa adoarma ... daca o iau in brate se linisteste si adoarme instantaneu. Noaptea o mai tin pe piept sa adoarma iar repede dupa ce bea laptic. La Cris nu prea functiona.
Spun ca depinde de copil cand vad diferenta intre ai mei ... noi suntem aceiasi (poate mai cu experienta acum), insa tot asa de iubitori si grijuli. Chiar l-am alintat si bibilit mai mult pe Cris, ca nu mai aveam unul gelos sa vrea si el in brate.

Mamii, grasunel bine Alexutul tau ... capos n-a fost cine stie ce ... stiu unul si mai si (Cris al meu :)). Sa ramana tot asa cumintel cum e acum. In Italia cat se sta in spital dupa o nastere normala?

Dana, hai ca nu mai e mult!!! Tin pumnii sa nu fie cezariana, daca tu nu vrei!
Si eu am povestit nasterea lui Cris ... si cu toate ca mie nu mi s-a parut nasoala au fost cateva "comentarii", la care mi-am spus ca pana nu nasc toate nu scot un sunet despre "nasterea gogoasei". Asa ca ...

Numai bine, pupici pe burtici ca fie bine ... si pentru cele ce urmeaza!!!

_

Mandra mamica de
Cristian (3 Mai 04)-alias: Cris, Leul, Misu & Amélie (26 Iunie 07)-alias Bb, "Fomista", "Frumusete mica"
www.cristian.in-guide.de" target="_blank">Albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

quote:
Originally posted by valen

[quote]Originally posted by mychydutza


mai aveam o intrebare: dupa ce nasti te lasa sa porti chiloti? poate parea idioata intrebarea mea , da stiu ca mai demult nu te lasau..........
MAMII felicitari pt baiat. l-ai facut gata crescut de o luna. sa fie sanatos si sa va bucurati de el..................
+35 cu bebe baiat
mihaela




Aici in state te lasa sa porti chiloti (de fapt iti dau ei niste chiloti de unica folosita si peduri pentru ca sangerezi mult).

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Felicitari noilor mamici Mammii, Danis, BBPuck, Claucia, Estecri!!! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!!! Refacere rapida si mult laptic!!!
Alina.a eu citesc o carte despre colici se numeste "The Happiest Baby on the Block" este scrisa de Harvey Karp, MD ~The New Way to Calm Crying and Help Your Newborn Baby Sleep Longer"~ a fost recomandata in revista medicilor de aici si sotul meu mi-a luat-o. Daca o gasesti iti recomand sa o citesti.



Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

A, Valen fara DC as fi terminata in perioada asta. Cum spuneam imi trece foarte greu timpul in aceasta asteptare. Vroiam si eu o poveste ca un roman cum, ce si in ce fel .
Voi ati povestit doar pe capitole. Bun si asa.
Macar sa am si eu puterea dupa nastere sa transmit fetelor macar si pe capitole povestea mea.
Hai ca pe tine te iert. Uite o .

Irinusha multumesc de incurajari. Mai vrea Cris fratior? sau si-a dat seama ca e OK si cu o surioara?

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Dana, adica ceva siropos vroiai? Ca eu nu sunt in stare sa scriu asa ceva si sincer desi pe aceasta cale au venit ambii copii, cezariana nu prea iti da optiuni de povestire, mai ales cea cu anestezie generala!

Eu nu pot sa zic ca ma apuca vreo sete imensa la alaptat dar eu sunt cu "toane" adica acum poate sa imi fie sete, urmatoarea da nu! La fel si cu lohiile astea, eu 2-3 zile nu le am dupa care 1 zi am niste sangerari. In schimb am pofta de dulce, as manca toata ziua, mi-a facut mama o praji cu visine si am ras-o in 2 ore. Noroc ca nu ma ingras, inca .

Eu nu stiu frate ce va puneti voi in bagajele alea, eu am avut 2 gentute mici, imi pare rau ca nu le-am fotografiat sa vi le arat! Mai ales fetele care nasc natural si vor ajunge acasa foarte repede, nu vad ce puteti pune in gentoaie! Pe caldura asta, nu mai tine nici un doctor pacientele in spital sa stea mai mult decat trebuie!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Hai bine Jadi, te iert si pe tine ca imi dau seama ca o cezariana programata si cu anestezie generala nu-i ca un roman. Si da. Vreau ceva siropos. Si nu ma trimite sa ma uit la telenovele pentru asta

Cred ca mi-am luat eu geanta prea mica atunci, pentru ca mie numai pampersii, vata, servetele mi-au luat o gramada de spatiu. Eu fiind la prima nastere vreau sa zic ca am respectat intocmai listuta cu bagajul pentru spital de pe DC. Acum oi vedea ce imi foloseste si ce nu. Pana atunci eu cand mi-am facut bagajul, am stat cu lista in fata si taiam rand cu rand.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Mamii, felicitari ptr bb Alex ! Mamica tare curajoasa daca ai nascut asa un baietel natural si fara anestezie ! Felicitari !

36+

Christian

Mergi la inceput