Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Danis, felicitari pentru Bogdan-Andrei! Sa fiti amandoi sanatosi si mereu oprimisti si relaxati! Lui Bogdanel ii uram sa-i placa mult lapticul tau si sa creasca precum Fat-Frumos!

Dana, ma abonez si eu la o nastere fix la termen! Dar eu pe 31 iulie.

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

felicitari Danis..... sa-ti traiasca baietelul grasun sa fiti fericiti ...

Alina (mami de A-uri) nici nu stii ce bucuroasa sunt sa te vad aici... ma tot gandesc cu groaza acum la o sa fac cand o sa fiu numai eu cu beeb? o sa ma descurc? o sa stiu ce am de facut? si colicii mi se par cea mai mica problema.. adica tzoancele?.. daca suge sau nu? daca plange cu toate ca e hranit, schimbat, "ragait" .. of doamne cate intrbari sunt in capul meu...

acu' trenuie doar rabdare.. sa-l nasc si pe urma mai vedem...

ma bucur ca sunteti bine..va sarut dragelor...

paticut 35+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Felicitari Danis! Sa iti traiasca baietelul!

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

brazuca si eu te-as sfatui sa pui AC. tot asa ne-au zis toti si noua cand l-am luat ca o sa faca rau la bebe. dar stau eu si ma gandesc, nu=i face mai rau caldura de 40 grade? ii dai drumu cand nu e bebe in camera si dupa aia il opresti. si eu sunt ffffff sensibila la AC -am avut sinuzita- insa ii dau drumu si nu stau in camera unde e. si e super. cu caldurile astea chiar nu stiu cum as fi rezistat fara el-stau si la etaju 4 adik ultimul.
o problema ar fi instalatu, ca daca=l cumperi aku dureaza o luna pana vin sa-l instaleze si trece canikula.
sanatate si ..............grija la caldura.

+35 cu bebe baiat
mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by paticut

felicitari Danis..... sa-ti traiasca baietelul grasun sa fiti fericiti ...

Alina (mami de A-uri) nici nu stii ce bucuroasa sunt sa te vad aici... ma tot gandesc cu groaza acum la o sa fac cand o sa fiu numai eu cu beeb? o sa ma descurc? o sa stiu ce am de facut? si colicii mi se par cea mai mica problema.. adica tzoancele?.. daca suge sau nu? daca plange cu toate ca e hranit, schimbat, "ragait" .. of doamne cate intrbari sunt in capul meu...

acu' trenuie doar rabdare.. sa-l nasc si pe urma mai vedem...

ma bucur ca sunteti bine..va sarut dragelor...

paticut 35+ cu Rares



instinctul tau de mama iti va spune mai bine decat oricine ce trebuie sa faci. stai linistita. si pana la urma, daca ai neclaritati, de aceea exista prietenii si telefoanele

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

mychydutza sa stii ca exact asa ma gandeam si eu. Mai rau i-ar face caldurile astea care se anunta. Stiu cum ma simteam eu in casa acum cateva saptamani cand a fost canicula. Si acum se anunta si mai mari temperaturile.

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

fetelor bebeii vostrii mai sughit? ca la meu are neste reprize de sughitz ca me si mila de el..........................e normal?

+35 cu bebe baiat
mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by danis

buna fetele, scurt mesaj de la mine, apoi voi reveni cu detalii:

am nascut pe 14 iulie, un baiat pe nume Bogdan-Andrei, de 3600 g, scor Apgar 10 - suntem bine amandoi, azi am venit acasa

mii de multumiri am pentru medicul Hamid care s-a ocupat de mine - dar voi reveni, asa cum am promis

toate cele bune,
daniela



Danis

Bogdan-Andrei bine ai venit pe lume, sa ai o viata superba.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

fetelor bebeii vostrii mai sughit? ca la meu are neste reprize de sughitz ca me si mila de el..........................e normal?

+35 cu bebe baiat
mihaela




Da si a mea sughite si o tine ceva. Eu zic ca e normal. Pe ea cred ca o enerveaza ca in timp se sughite ma ia si la suturi.

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

fetelor bebeii vostrii mai sughit? ca la meu are neste reprize de sughitz ca me si mila de el..........................e normal?

+35 cu bebe baiat
mihaela




Daaaa, si cum spuneam pe mine ma cam scoate din sarite ritmicitatea aia, si desi stiu ca ea nu are nimic si nu o deranjeaza eu am un inceput de calustrofobie si simt ca ma sufoc cand sughite ea.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput