Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

deci e normal cu sughtizt.........ca intrasem la griji. am tot citit pe net ca e ok, ca sunt ca neste exercitii de respiratie......dar stiti cum e. eu una cel putin am inceput sa cultiv paranoia la greu.: daca e sanatos, daca are toare partile componente, daca o sa fie ok.............offfff. si mai e si caldura asta care cred ca amplifica totul. nu stiu cum o sa trec si de perioada asta: se anunta joi 40 grade la umbra adic peste 50 la soare. saraku bebe-mik in ce caldura o sa-l aduc pe lume...........
in alta ordine de idei, Andra Z a ajuns acasa. am vb cu sotul ei putin pe messenger. cica ii dadea de mancare lu fiisa. deci e ok. mai multe probabil o sa ne zica ea............

+35 cu bebe baiat
mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor eu am spalat o masina, am spalat de mana ca mai aveam de spalat pt rasturnica, mi-am facut bagajul, mai nasol e ca nu imi incap toate intr-o valiza, sa-mi fac doua?

Acum vroiam sa ma apuc sa sterilizez biberoane ca la spitalul la care nasc trebuie sa aduc cu mine si biberoane si lapte praf pt cazuri speciale.

Fetelor eu l-am nascut pe fiu-miu acum 6 ani (30 iulie)pe o caldura de 40 grade si imi venea sa plang de mila bebicilor ca unele mamici ii tineau infofoliti cu costumase cu totul ca cica erau mici si daca raceau? Va rog eu pe caldurile astea sa nu ii infofoliti ca se topesc de cald saracii. Eu il tineam in pampers si cu body maieu pe el si atat. Plus cat mai mult la aer dimineatza si seara si nu va fie frica de curent aici mi s-a dovedit ca nu exista asa ceva, tineti geamurile deschise daca nu aveti AC. Scuze daca sunt insistenta dar sa stiti ca lor le bate inimioara mai repede si le circula sangele mai repede deci le este si mai cald decat noua.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Andra te asteptam sa ne povestesti cum e, oare Karliga a ajuns acasa?



Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Danis, multa sanatate si noroc in viata bebelushului tau.


Eu tocmai am ajuns acasa de la dr. Mi-a facut eco si bebe e bine, inimioara bate cum trebuie, dimensiunile la cap si abdomen sunt ok, lichid amniotic este in cantitati normale, concluzia dr a fost "baby is happy" si deci si eu sunt happy. Mi-a mai zis ca sa ma astept sa nasc inte 28.07 si 04.08 conform statisticilor....(io cred ca bebe vine saptamana viitoare...sau cel putin eu asa vreau)si ca pana la termen surpriza va avea aprox 3,3-3,5 kg.

Timi
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

deci e normal cu sughtizt.........ca intrasem la griji. am tot citit pe net ca e ok, ca sunt ca neste exercitii de respiratie......dar stiti cum e. eu una cel putin am inceput sa cultiv paranoia la greu.: daca e sanatos, daca are toare partile componente, daca o sa fie ok.............offfff. si mai e si caldura asta care cred ca amplifica totul. nu stiu cum o sa trec si de perioada asta: se anunta joi 40 grade la umbra adic peste 50 la soare. saraku bebe-mik in ce caldura o sa-l aduc pe lume...........
+35 cu bebe baiat
mihaela



Mihaela cred ca toate am trecut prin paranoia asta si mai ales intre 32-37, 38 saptamani. dupa 38 s iti mai trec. Cel putin eu m-am mai linistit. In schimb a luat-o razna sotul. Face niste alea, alea (Vorba lui Jadi) de nu iti vine sa crezi. Se vede ca e emotionat. Azi m-a sunat de 3 ori de la servici. Inainte il sunam si, de multe ori, imi inchidea ca era in nu stiu ce mari discutii.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Luna felicitari pentru bagaj. Poti sa-l faci si in trei valize. Oricum, presupun ca raman in masina cand va duceti la spital si daca te interneaza le cara sotul in salon ca in tabara . Eu asa sper. Ar fi bine sa ai la indemana o camasa + papuci + tampoane (adica strict primele lucruri).


Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

s.a nascut bebitzoi alex pe data de 13.07.2007 la ora 01.04 am!Am avut 4150 gr !OFFFF IL ADOR

La 12 fara 20 noaptea am fost in spital la 1 am nascut HAIDETI FETELORRRRRRRR CARE DA MAI PUTIN

Am sa revin cu detalii acum sunt cam obosita.Poate ne trece si pe noi cineva in listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

apropos de bagaj am inteles ca nu tre sa caram dupa noi asa ca pt o excursie de 3 saptamani. sunt neste chestii care trebuie luate si atat. pijama , papuci, tampoane, vata , obiecte de uz personal, pampersi si ceva chestii pt bebe gen Bepanthene, ulei de corp, servetele umede(depinde de spital,dar am inteles ca la Giulesti asta cer). ca daca avem norok sa fim sanatosi si noi si bebe in 3 zile suntem acasa si cat iti poate trebui in 3 zile, nu?
mai aveam o intrebare: dupa ce nasti te lasa sa porti chiloti? poate parea idioata intrebarea mea , da stiu ca mai demult nu te lasau..........
MAMII felicitari pt baiat. l-ai facut gata crescut de o luna. sa fie sanatos si sa va bucurati de el..................
+35 cu bebe baiat
mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Mamii, felicitari. Cum a iesit bebitu. Normal sau cezariana? Cred ca vei concura doar cu Ioana la greutate.
Sa fie sanatos si mancacios.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Mihaela, cand vei strange toate alea intr-o geanta o sa vezi ca nu prea incap (depinde si de geanta).
Pai daca nu porti chiloti, cum stau tampoanele?

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 3 zile pana la DPN

Mergi la inceput