Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Eu nu inteleg cum la 31 de saptamani si 7 kg + zice Dr. ca este mult.
Eu stiu gravide care au pus pana la finalul sarcinii 25-30 de kg si Dr. nu le-au mai certat. Ei mai zi ceva.........

Pe mine ma terorizeaza lumea ca am burta mica, ca o sa fie bebe mic si tot asa. Inca ma enerveaza chestia asta si am inceput sa ma uit la burta non stop sa vad daca a mai crescut.

Vorba ta Nana, trebuie sa dam la spate tot ce zice lumea pentru ca altfel o luam razna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Gema, eu zic ca nu e cazul sa te mai stresezi, ca nici nu merita
Si eu am luat pana acum doar 8 kile; numai burtica e de mine, restul (maini, picioare, etc.) sunt la fel
Dar asta e, daca asa a fost sa fie; eu mai vroiam ceva carnita si pe restul corpului, dar nu pot controla treaba asta...
Hai ia o floricica si nu mai pune la suflet toate prostiile

Tomitza 32+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Lumea e cu trila, iar noi care usntem la prima sarcina, normal ca punem la suflet orice. Ia sa-si vada de ale lor si sa ne lase pe noi in pace. Fiecare sarcina e unica in felul ei.


Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Stii gema e usor sa dai la o parte ce zice lumea, dar ce zice medicul e mai greu, normal ei ar trebui sa stie ce vorbesc...

cat despre burta mica, si mie mi-a zis toata lumea ca mi-e mica burta, iar cand am fost la eco, mi-a zis ca bebe e mai mare cu aprox o saptamana decat ar trebui sa fie.
marimea burtii difera si de constitutia mamicii..

Hai sa nu ne stresam ca nu face bine bebelushilor nostrii.

Rodica 31

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev259pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Mie imi zice lumea ca am burta mare pt varsta asta a sarcinii...adica as mai avea exact 2 luni pana nasc. Nu cred nimic pana nu merg la eco vineri. Abia astept. Dar sunt si putin stresata daca a crescut prea mult din cauza diabetului. O sa vad. Joi am de facut ceva analize de sange si glicemia dimineata si dupa mese. Tare nashpa sa merg iar de 4 ori la spital. Tre sa o fac si pe asta ca nu am de ales
Eu arsuri am avut cu vreo luna in urma...atunci ma chinuiam si tot Maalox am luat. Acuma sunt ok in privinta asta. Nu prea pot sa dorm de caldura. Sambata si dum noaptea au fost cam grele...is buimaca azi la munca.
Roxali u ma intrebai unde am fost la mare. La Grosseto e cel mai aproape de noi desi pedalam 2 ore pana acolo se merita. A fost super relaxant sambata. La Chicco eu am vazut in trecere ca sunt deja 50%. Poate sapt asta o sa merg pana acolo sa vad exact ce si cum e. Daca u esti la Arezzo nu iti convine sa mergi pana la Firenze? Este langa I Gigli un magazin Ideal Bimbo care are de toate din astea...carut patut, tot ce vrei. Si iti fac oferta faina daca iei mai multe. Au si site, te poti interesa. Noi de acolo am luat si iti trimite acasa dupa. Numa vezi ca in august nu fac consegnii.

Sanatate la toate fetele. Curaj ca mai este putin

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gema, scuze pt aseara, dar chiar am scris ca nu recomand sa cititi, eu nu pot ignora, sunt lucruri care se intampla. sper ca nu ai cititIar despre burta mica si a mea e la fel, mai ales ca vad pe aici prin poze numai burtoaie mari la majoritatea. La mine problema e ca nici cantarul nu vrea deloc sa arate mai mult, am luat cred cele mai putine kg si nici asa nu e bine. Abia astept sa ajung si eu la dr. sa imi spuna ca a mai crescut bebelina.Fetele poate ca nu o sa aveti nevoie de pompa de ce va cumparati dinainte? Si vad ca e destul de scumpa.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Fetelor, am intrat si eu in 34 sapt...ne apropiem usor, usor.
Astazi plecam la mare pentru cateva zile, asadar nu o sa semnez condica de prezenta.
rodicamaries, sigur e vorba de vaccinul antitetanos. Am intrebat si eu acum cateva zile despre el si am decis sa nu-l fac. Nu e obligatoriu oricum.
Annisia, o adevarata incantare fotografiile tale.
Roxana, poate ne auzim la telefon si ne vedem la mare.

Pupici si ne revedem in weekend.

Andreea 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Andreea, drum bun si distractie placuta!
Pupici si tie si Roxanei si aveti grija sa nu va faceti prea mult de cap.


Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Myral nu e nevoie de scuze..........asta este clar, si sa stii ca m-am abtinut de la citit, am rezistat.
Si oricum toate, cred, avem destule ganduri si fara sa mai citim povesti triste.
Cat despre kg eu am pus 9,5 pana acum dar nu stiu unde, pentru ca nu se vad nici in marimea burtii, nici pe mine.

Multumesc fetelor de incurajari si promit ca o sa incerc sa dau la spate gura lumii.
Pupici pentru toate!

Mergi la inceput