Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Buna dimineata fetelor!
Eu am dormit cat de cat dar m-am trezit mai obosita si mai ametita decat m-am culcat. Se anunta o zi calduroasa si am o lene de imi vine sa chiulesc. Dar mai am fffffffff putin de mers la servici si ...........gata, stam si noi acasica si ne odihnim.
Vad ca insomnia si arsurile sunt la ele acasa aici, si eu le am dar nu asa de puternice.
Roxana G eu am facut analizele in sapt. 28 (cele uzuale de sange si urina+culturi col+secretie) si nu cred ca este nevoie sa le mai repet decat poate pe cele de urina.
Dar eu merg si vineri la Dr. si daca sunt ceva noutati te anunt.....daca nu este tarziu.
Annisia eu ti-am cerut poze si am asteptat cam mult sa le pui asa ca nu o sa ma abtin de la comentarii. Aratai bine inainte dar acum esti.............extraordinara. Am spus tot.
Myral nu stiu , zau, ce cauti sa citesti prin alte parti....si ne mai si spui, iar acum ma gadila degetele sa intru si eu sa vad ce fac Kay si fetita ei. Sper sa ma abtin pentru ca ma influenteaza negativ fffffffff tare.

Fetelor realizati ce putin mai avem????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Neata!
Deja mor de cald, dar ma gandeam ce bine ca nasc in septembrie, e groaznic sa prinzi canicula cu bebe mic.
Din fericire n-am probleme cu somnul, trag intai o repriza de la 20 la 22, si pe urma ma culC iar pe la 24 si dorm pana dimineata la 7 bustean, nici la baie nu ma duc.Dar cred ca asta e fiindca n-am arsuri,la Ilinca am avut din luna a 7a si dormeam tare prost.
Voi cum dormiti,pe stanga sau pe dreapta?Eu pe dreapta dorm cel mai bine.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

neatza raportam o noapte de vis.
Asa bine m-am odihnit.
Am adormit pe la 1 insa am dormit bustean pana la 7.45 azi dimineata.
Sunt odihnita insa m-am trezit cu oputernica durere de cap.
Vad ca nu cedeaza nicicum durerea.
Cred ca de la prea multa odihna.

sunt asa de bine dispusa in dimineata asta.

va doresc o zi superba lipsita de orice probleme.
pentru toate mamicile iar pt minunile din burtici un .

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Apropos, ma intereseaza la fetele peste 30-32 de saptamani, ce analize de sange ati primit. Eu am tot insistat la doctor ce trebuie sa fac si mi-a dat numai examen de secretie in sapt 36. Nici macar sa repet anticorpii B3 nu mi-a mai dat. M-am uitat acasa pe dosar de la Alex si parca mai facusem una alta. In plus imi daduse analizele de coagulare, pe care le-a facut si o prietena acum cand a nascut in aprilie. Nu stiu...poate imi mai da ceva dupa ce se intoarce el.
Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)



De anticorpi am intrebat eu si mi-a zis ca nu mai fac nici o dozare, urmeaza sa ii faca analiza RH-ului si a grupei lui bb la nastere si daca e cazul, primesc vaccinul in spital. De restul analizelor inca nu stiu nimic, miercuri ma duc la dr, iti spun atunci. Ultimele le-am facut in sapt 28 (sange, urina si secretie col).

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

In alta ordine de idei, buna dimineata si de la noi. Am facut ochisori, dar ma chinui sa ii tin deschisi. Aseara am ajuns tarziu acasa, petrecerea s-a cam prelungit, dar e bine ca a fost la curte si am mai luat si eu aer. Acum dispar putin, ma duc sa mut masina ca am parcat-o cam aiurea asta-noapte ca nu am mai gasit loc de parcare. Asta e, din deliciile vietii la bloc.

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Da, da, Simona, tu mergi miercuri la Dr. Abia astept sa-mi spui daca mai facem ceva analize...........eu m-am cam saturat , mai ales de cele scormonitoare . Eu merg vineri, nu stiu cum facem ca nu ne potrivim deloc, chiar vroiam sa ne intalnim. Poate data viitoare......

Eu am emotii mari pentru vineri, vreau sa vad cat a mai crescut bebelina mea pentru ca la ultimul control avea greutatea normala cu varsta sarcinii dar cand am vazut la voi ce bebici mari aveti,parca nu am mai stat asa calma.

Apropo Teodoran urma sa mearga la medic astazi, dupa sperietura trasa de Pop. Sa ne dai de veste, da????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata!
mandarinutza,gabriela
irina si eu tot pe partea dreapta dorm cel mai bine.

am uitat sa va intreb,de ce faceti analize de secretie pe cand ati facut? eu una urasc treaba asta si gata,cand trebe sa ma sui pe masa mai degraba nu mai merg la doctor.e oribil...bleahhhh

AM INTRAT IN SAPATAMA 30
URAAAAAA
nu mai am asa mult.

cred ca urmatoarea pe lista e roxana ca ea e cea mai avansata.am sa mor de emotie cand incepe randul nostru!
aici e vremea super urata,ploua si asta mi-a stricat toata ziua

v-am tzucat



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gema, iti spun ce si cum. S-ar putea sa ne mai dea ceva de facut in sapt 36. Oricum, trebuie sa imi pregatesc si eu lista de intrebari, mai ales ca pleaca o saptamana.
Dani, le-am facut pt ca mi le-a dat doctorul. Doar nu crezi ca m-a apucat vreun elan de asta sa ma duc de capul meu sa fac analize la secretia de col


Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Danielle, analizele de secretie si culturi col, eu le-am facut in saptamana 28 , dar sigur se pot face si mai tarziu, si au rolul de a depista eventualele bacterii si ciupercute de "pe acolo".
Aici se recomanda in special pt. Streptococ, pe care eu l-am avut si tratat, care afecteaza sarcina si se poate transmite la bebe.
Este bine sa faci analizele pentru a stii cum stai, mai bine te tratezi tu decat sa fie nevoie sa tratezi bebe mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Sim, si eu stiu ca pleaca in concediu de pe 24 iulie....
Uffffffff, ce se mai plimba doctorasul acesta al nostru.
Sper sa fie aici la nastere........dar oricum am inteles ca are 2 rezidenti super de treaba.
Si apropo de rezidenti, stii ca am discutat o data ca, eu nu luasem in calcul ca trebuie "sa dam" si pe la ei ceva, la nastere.
Poate ma ajuti putin, ca eu habar nu am care este treaba cu ei.

Cat despre analize parca trebuie sa repetam cultura de col, secretia si analizele de urina..........parca asa vorbeau fetele pe la usi pe acolo. Vom vedea........

Mergi la inceput