Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Fetelor, nu vreau sa creez iar panica, dar stiti ceva de un nor de fosfor din Ucraina? Ca m-a sunat sotiorul ingrijorat, el sta pe aeroport si asteapta sefii din afara si auzise nu'sh ce zvonuri. Dar caut disperata pe net si nu gasesc nimic.

Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am gasit la Realitatea.

Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Norul de fosfor va sta acolo unde este macar 36 de ore. Asa au spus cei de la meteo + mediu. Oricum este foarte departe.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Da, acum m-a sunat si sotiorul meu sa-mi spuna de asta. Beah! Ce urat!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

fetelor caldura mare si la noi! simt ca ma sufoc desi nu ies afara din casa! si la mine bebe bate jos de tot de parca da sa iese...
pentru constipatie incearca pepene rosu si bea un iaurt dupa, la mine da rezultate de fiecare data!
Roxana fereste-te de aerul conditionat ca e foarte periculos, mai bine racoreste camera si apoi inchide-l!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Doamne acum am vazut si eu stirea, cica exista sanse sa afecteze si nordul tarii noastre...ce stupid...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by kriss79

fetele cu probl de constipatie..le dati pe probl mele(diaree)?
Ca eu numai cu din astea ma confrunt..o sapt da, una ba.. Asta mica saraca e stresata din cauza mea..numai ca azi aveam si crampe la stomac destul de tari..am luat un no spa..mi-a mai cedat..



Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana





Al meu sot are o 'reteta',impotriva diareei,care functioneaza intotdeauna : 20 de boabe de orez inghitite,fara altceva.Am incercat si eu si mi-a fost bine.Incearc-o si sa-mi spui daca ti-a folosit.

Dana +28s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Nana te invidiez pentru racoarea aia de acolo.
Aici inca nu au venit calduriile mari,suntem la sfarsitul sezonului de ploi,insa in Japonia vara o incurci frumusel cu umezeala,cand te lipesti de toate cele plus ca simti ca te sufoci.
Aici vara esti terminat fara aer conditionat.Si gradele nu urca mai mult de 35 max 37.
Eu inca nu am avut probleme din cauza AC,il programez si seara cand dorm,pe un nivel mai scazut,dar sa mentina aerul uscat si o temperatura acceptabila...ca altfel nu se poate dormi,mai ales acum...cand deabia mai adorm

Sabina Y. 30+
japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Of NAna, ce greu trebuie sa va fie la 12 grade! Cred ca e deprimant. Ceva de genul asta imi spunea o prietena din Belgia: ca e deprimata din cauza temperaturilor mici (16 grade) si a ploii. SI eu in sinea mea ma gandeam ca de noi in Romania e bine de tot, ne distram copios la caldurica.
Ce-mi fac eu casa in camp spre Giurgiu? Sa mor coapta cu verile astea? MAi bine emigram in Suedia, cum il tot bat la cap pe barbat.
M-ati omorat cu mancarea. Noroc ca nu-s pofticioasa. Si deliciile bucatariei moldovenesti, le apreciez si eu, dar in deplasare. Pe la cine e mai moldovean din fire, ca barbatul meu n-are nici un fel de pretentii culinare (el fiind din Bucurestean). Noua cand ne e pofta, de obicei ne e pofta de shaorma (nu stiu ce are mancarea asta, dar ne place mult).
Acum si norul toxic, gata m-ati omorat!

Bee 27+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna fetelor!

Da vorbiti aicea numai de lucruri sfinte:coltunasi,placinte si alte alea si cine sa le faca pe caldurile astea?!
Al meu sot,care e nascut in Onesti,nu prea se da in vant dupa mancaruri moldovenesti,dar eu si taica-meu da;asta fara bors e mort...

Gabriela,Roxali aveti voi dreptate cu nasterea naturala,dar eu am avut niscaiva probleme urate cu acea sarcina,acu trei ani,si la alea ma gandeam cand ziceam ca vreau cezariana...

Dana +28s

Mergi la inceput