Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Raportez ca nici eu n-am stare,m-au luat si niste arsuri si astept sa vad ce mai urmeaza...e si cald..la cat ma foiesc in pat,il mai trezesc si pe sot;bine macar ca e in concediu saptamana asta!

Danielle si eu ma simt 'umflata' parca stau sa explodez;ce senzatie urata..

Dana +28s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Fetelor si eu am o noapte grea. Ma trezesc invariabil la 2 si adorm mult mai tarziu. Asta e. Imi amortesc noaptea picioarele si am arsuri.
Noi azi am venit de la munte. A fost superrr. Nu mi s-au umflat picioarele deloc.
Ieri am fost si la Tutu. Bebe Luca e bine. E mai mare cu 2 sapt si 5 zile. Deci nu are 30 de sapt ci 32.Si are aproximativ 2,045 kg.
E un buflei dulce. Azi am comandat si patutul si de la munte am facut primele cumparaturi pentru bebe.
Va pup si va doresc nopti usoare si cu somnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

neata si de la noi.

e liniste si pace pe la noi.eu nu mai pot dormi e ft cald.
am o durere cumplita de dinti masele.
plus o constipatie de mai bine de 3 zile?

CE POT LUA PT CONSTIPATIE?
Stiu ca ati mai discutat insa nu am nervi sa caut in urma?
Am mancat fructe la greu dar nici o sansa.

La capitolul `pipi` suntem cei mai tari iesim noaptea si de 5-6 ori iar in timpul zilei scapam la greu.

Ei mult a fost putin mai e.

Va rog dati-mi un raspuns legat de costipatie.

o sa bantui prin casa.nu mai pot sta nici in pat dar nici pe scaun.


DE ASTAZI AM INTRAT SI NOI IN 34 DE SAPTAMANI.

AFIBEBE33+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

scuzati greselile.

la ora asta cine se poate concentra?


AFIBEBE33+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mai iar nu aveti somn? Si eu am dormit prost, ba uitasem sa iau si Malox si spre dimineata ma cam ardea. Dar m-am trezit pentru ca sotul meu e agitat legat de serviciu si s-a trezit de la 5 cu foiala si zgomot. Colac peste pupaza ma ridic greu din pat si cand sa ma rasucesc cred ca am prins un nerv la coloana ca ma doare crunt un omoplat cu tot cu umar si mana. Abia scriu.

Ma duc sa finalizez impachetarea si plec spre casuta noastra. Pana acum abia asteptam sa plec, acum am ceva regrete. Dar noroc ca eu pot veni oricand numai sa vreau.

Afibebe, eu nu am gasit leac pentru constipatie si nu iau nici fierul. Nu stiu ce sa mai zic.

Sabina, nu ii mai zice omului adolescent ca e deja la tineri.

Fetele cu arsuri, zau de cand iau Malox sunt alt om.

Ana, imi pare rau ca iti e asa. Tot legat de tensiune?

Teodora, ce bine ca totul e ok, vezi?

Gata, am inchis, ca trebuie sa bag si calculatorul in geanta. Pupici, pe diseara.

Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Neata fetelor..vad ca multe nu aveti somn...nici eu nu am avut ..dar nici sa ma dau jos din pat sa bananai prin casa nu pot asa ca stau si ma perpelesc la cald...acum e un pic racoare si profit de asta sa aerisesc casa..e tare bine..De arsuri nu mai spun imi dau lacrimile asa de intense sunt...coloana imi intepeneste..mai am si un junghi in ceafa si gat de la geamuri deschise la masina..eee tot o fericire...parca si dantura sta sa ma doara...mai am oare ceva?...oricum sunt fericita ca bebeluta loveste cu putere , e miscareata rau cu tot cu burta, bate cu picioarele in coastele mele...sper sa nu-mi bata din picior si cand o iesi ca ii arat eu...
fetelor vin zile de adevarat cuptor ..sa aveti parte de cat mai multa racoare..

carmen 31s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by myral
Si voi ati luat patut, carucior, eu raman singura pe ultima suta de metri.
Myral32+
hi,hi,nu chiar singura Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by afibebe
CE POT LUA PT CONSTIPATIE?
AFIBEBE33+Cristian Nicolae

incearca cu tarate inmuiate,sau mananca musli cu lapte si miereIrina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Teodoran bravoooooooooo, ai vazut ca te-ai ingrijorat degeaba. Ma bucur mult ca sunteti bine, chiar ma gandeam la tine si am si postat pe aici o intrebare ieri.....
Afibebe pentru constipatie santal de pere sau pere de la piata pentru ca este plin sezon. La mine au efect garantat.

Myral stai linistita pentru ca nici eu nu am luat absolut nimic si nici nu ma ingramadesc sa cumpar ceva. Patut am de la sora mea, carucior nu cred ca ne trebuie chiar in prima faza iar ceva lucrusoare o sa cumpar pentru scos din maternitate.
Eu felicit fetele care sunt pregatite cu tot ce au nevoie, eu sunt lenesa in privinta asta...........dar recunosc ca ma orientez pe la magazine de una alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

salutare! Caldura mare mon'cher!!!!!!!!!!1
Oricum in minunata kapitala este cel mai oribil..., iar eu ma delectez cu drumuri la Home Design Mall-Ghencea, Giulesti, Ikea, Bricostor etc pentru a incerca sa finalizez apartamentul! Tb sa ma grabesc caci nu mai rezist-am obosit,noroc ca la job e racoare si cat de cat liniste!
Mai trebuie sa mai iau covoare si corpuri de iluminat si niste accesorii de bucatarie si cam gata, nu vreau sa va spun cati bani s-au cheltuit pana acum!
In legatura cu nasterea la clinica particulara-eu la Euroclinic, intreba cineva mai devreme.Am auzit ca e super ok si ca te trateaza ca pe o printesa si ai o asistenta tu si una bb 24 din 24!
Am o prietenuta care a nascut acolo si a fost tare multumita!
Cu kg luiate si eu cred ca am luat vreo 10 si mananc din parti, pt ca aproape tot imi face rau si dupa ora 17 chiar nu mai mamanc nimic decat poate cu Luca niste pepene...............deci, de unde 10 kg-nu stiu!
Luca a crescut, s-a inaltat si a inceput sa vorbeasca un fel de pasareasca de care e tare mandru!abia astept sa vi-l arat !
Succes la cumparaturi si incercati sa ocoliti soarele!
pupic

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput