Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

alinus bine ai revenit
teodoran ma bucur ca e totul ok cu bebe.vezi?te-ai ingrijorat degeaba

vad ca toate trageti acasuta la cuibusor,la nici una nu va plac vacantele.off off ce m-as mai duce si eu undeva,dar unde ca aici ploua mereu



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Alinus, bine ai revenit !

RamonaRosca, esti tare draguta si mi-au placut si elevii tai. Super dragut patutul!

Teodoran, ma bucur tare mult ca te-ai linistit si ca bebe e ok.

Moldoveanca, multa sanatate si recuperare rapida surorii tale. Saracuta, ce ghinion a avut cu pareza aceasta.

Mandarinutza 32+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

vreau sa va intreb si eu ceva.

cat se mai cotizeaza la medici?
de exemplu la doctor apoi la anestezist la neonat la asistente???
eu am si cezariana.
va rog mult dati-mi un sfat.

ce ziceti voi?

ati auzit ceva de preturi???

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by carpatina

aeperju, o fi mergand sa sterilizezi si in masina de spalat vase.. dar ce te faci cand te deplasezi?






Om vedea noi daca plecam pe undeva si va trebui neaparat o sa luam la momentul respectiv.

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

buna si de la noi! desi nu am mai intrat de mult v-am urmarit din umbra insa acum nu pot sta deoparte ca am o insomnie teribila desi am facut si plimbarica de seara cu inghetata de rigoare, dar nu am pic de somn asa ca iata-ma si pe mine la un pic de vorba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

vad ca la noi la odisee s-a dat startul la nasteri, sper sa nu fie prea multe asa devreme, voi sunteti in mari cumparaturi pentru bebici, noi suntem inca in asteptare...saptamana aceasta am fost internata 3 zile in spital pentru analize, asa ca in felul acesta am aflat si preturile care sa practica si am vazut si conditiile in care sunt tinute mamicile...minune mare sectia de nasteri arata chiar foarte bine, au si aer conditionat, baile sunt curate, ce mai am fost placut surprinsa...parca sunt mai optimista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Acum am venit si noi de la cursul de pregatire pt nastere. Plictiseala mare - mai ales datorita caldurii. Oricum, moasa respectiva ne-a linistit oaresce cu greutatea acumulata in timpul sarcinii:
3 - 3.5 kg bebele; 500-700 g placenta, 1 l lichidul amniotic; sanii se maresc si ei, hai sa zicem 500 g (la mine nu se vede, dar daca ea zice ...); inima se mareste si ea ca sa pompeze sangele, sange care poate ajunge in sarcina cu 4-5 l mai mult decat are omul in mod normal. Si parca mai era ceva, dar am uitat ... oricum, dupa calculele ei, se ajunge usor la 10 kg.
Asa ca ... de-aia nu se vede asa repede unde am pus kilele alea!
(A, sa nu uitam de celulita, ca aia se vede!)

Somn usor si linistit,
[gavi] 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Teodoran, ma bucur mult ca totul e ok! Bravo! Ai vazut? Era un pic cam ciudat ce-ti spusese Pop, nu prea avea logica.

Eu azi m-am simtit foarte rau si am stat doar in pat. Am varsat, n-am mancat mai nimic si am fost toata ziua intr-o stare de transa, parca. Asa ca n-am deschis calculatorul decat acum. Si n-am nici vlaga sa citesc din urma. Cred ca recuperez maine. Pup!

Ana 32+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

nici eu nu am somn,nici chef de nimic...
georgiana bine ai revenit,da` de ce ne-ai urmarit mai mult din umbra?
ramona daca e asa,inseamna ca o sa scapam usor de vreo 10 kg. dupa ce nastem
slippers sa treaca rapid starea asta nasoala!

si eu ma simt ca un butoi,m-am "umflat" sunt constipata,ma doare stomacul si abia ma misc ORIBIL



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:


va scriu repejor ca si eu azi m-am simtit nasol,nu stiu dece, durere de cap rea....

rox, nu era sotu, era adolescentu

va p[up, scriu maine.

PS Andriesule, daca vrei sa ne vedem, cu mare drag, te invit la un ceai si-un strudel cel mai bun din Ro



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput