Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

aeperju, o fi mergand sa sterilizezi si in masina de spalat vase.. dar ce te faci cand te deplasezi?

mami, eu mi-am facut suvite acum 1 saptamana, cu voia doctorului ginecolog..

annisia, acum inteleg si eu de ce tot bateai moneda ca te-ai ingrasat... Si, stiind ca esti "brave enough" .. imi permit sa zic ca eu fac opinie separata de fetele ce si-au spus parerea... Mereu am zis ca silfidele sunt mai pe placul meu... deh, fiecare tanjeste la ce nu are . Dar pana la urma important e sa ai un copil sanatos... ceea ce doresc tuturor ...

28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Alice la mine contractiile se manifesta asa: cele nedureroase,cind doar mi se intareste burta pt circa 10 sec si pe care nici nu le bag in seama,si cele dureroase,cind mi se face burta ca o caramida,mai ales in partea de jos,si dureaza ceva mai mult...
Cele nedureroase nu periculoase,mai ales in perioada asta a sarcinii...sint cele care pregatesc uterul pt nastere...
Emma, Ramona,Annisia am vazut si eu pozele si la fel ca restul fetelor,nu pot spune decit ca sinteti niste frumoase!
Danielle are Ebonee a ta unde sa doarma,nu gluma:)...
Nana esti bine?....nu prea ai fost activa azi....


Picca 31+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

moldoveanca la ce spital e sora ta?in ce zona?daca nu te superi.
ramonarosca multumesc ca incerci sa ma faci sa ma simt mai bine dar am facut si eu comparatia intre poze,esti super slabuta eu sunt cat o vacuta
piccaflor are unde sa doarma si cred ca pana la urma va dormi cu mine in pat



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Tomasa, experienta mea e cam pierduta pe drum dupa atata timp.Si noi ne gandim la vacante, ca trebuie sa recuperam prea am stat acasa si binenteles ca bebe va merge peste tot. Deci nu are rost sa investim si in patut de lemn. Ma gandeam sa nu fie solide doar alea f scumpe.Dana asa e mai palpitant pe ultima suta de metri.Afibebe noi ne racorim in casa la aer conditionat.Of, ati descris atatea contractii, eu le am de toate felurile+ durere de burtica atunci cand se contracta si din cand in cand dureri de spateMyral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata, am decis, venim maine acasica. Din pacate iar avem probleme cu curentul, e un scurt pe undeva, noroc ca a fost mama si a descoperit. Am impachetat tot si maine plecam destul de devreme. Sotul meu zice sa venim in weekend, eu am zis ca nu, dar mai vedem. Oricum miercuri sunt pe baricade la Mothercare.

Acum la masa, ultima la cherhana. Pupici.

Rox 33+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Uuu-uu, ne-am intors si noi.
Sunt bine si eu si bebe, doar ca eu m-am intors mai obosita, mai contractata si mai cu greturi de cat am plecat.
Si apa era reeecee, brrrrrrrr. Mi-au ajuns 4 zile, nu mai vreau pe drumuri, stau numai la casa mea de acum, ca aici e cel mai bine.

Si noi am pus ochii la mare pe un carucior, din ala cu 3 roti, Urban Detour, si cica il luase de la MotherCare.
Site cu magazin virtual nu au la noi? Stie cineva adresa web? Si pe unde mai au magazine prin tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Dani,scuze ca nu ti-am raspuns dar am fost putin la plimbare a nascut la Barnet in zone5-6 nu stiu sigur.Faza e ca i-au dat drumu dupa 24 de ore de la nastere chiar si asa in situatia ei

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Dragele mele, am fost astazi la dr. mea. BB es super bine, conform ecografului ei e doar cu 4 zile in urma...deci nicidecum 2 saptamani, conform dr. pop. Am innebunit-o pe doctorita , a masurat de 2 ori ca sa fie sigura. Are 1850, deci e foarte bine.

M-am linistit.

Maine aveam programare la dr. iosup, la fortis, la ora 9. Vrea cineva sa se duca?

32+ Alex
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca

Dani,scuze ca nu ti-am raspuns dar am fost putin la plimbare a nascut la Barnet in zone5-6 nu stiu sigur.Faza e ca i-au dat drumu dupa 24 de ore de la nastere chiar si asa in situatia ei

teo


te scot astia rapid din spital,stiu,dar mi se pare ca vine moasa acasa ca sa aiba grija de ea.nu?mie una asa mi-a zis moasa ca o sa vina si o sa ma ingrijeasca acasa si sa ma invete cum sa am grija de bebe.
in Barnet...nu stiu prea multe de spitalele de acolo dar stiu ca sunt multi straini si ca se comporta aiurea cu tine.o PROSTIEEEEE...

ma rog sa se faca bine surioara ta repede



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

teodora felicitari pt grasunel.

ai vazut ca totul e ok?
4 zile nu e mult.
probabil ovulatia s=a produs mai tarziu.
sa fii sanatoasa si sa te poti bucur de pitic.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput