Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Fetele va multumesc mult pt urari,sunteti niste dragutze ca de obicei.Din pacate sora mea nu se simte prea bine a ramas cu o pareza pe partea dreapta a fetei speram sa-si revina de curand.In schim,bebe e un gras frumos si cuminte.Va pup pe toate

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by myral

Emma esti o graviduta tare simpatica. Si voi ati luat patut, carucior, eu raman singura pe ultima suta de metri. Am observat ca ati luat patut pliant, pare destul de stabil? Ca si noi am vrea din asta(desi e mai bun din lemn), dar ma gandesc ca pe asta il poti lua si in concediu, ati luat mai scump sau la un pret acceptabil?

Myral32+




Stai linistita ca nici eu n-am luat nimic,doar le-am 'vizualizat'.E mai palpitant pe ultima suta de metri La noi am vazut patut pliant cu saltea care se poate muta mai sus sau mai jos,cu 240 ron,iar de lemn cu 350.Nici eu nu stiu care ar fi mai bun,dar cred ca e mai practic cel care se pliaza..

Dana 28s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Nana intr-adevar e f.cald aici,iar maine va fi si mai si,dar la mine e invers,eu sunt rea la frig.Mai bine suport caldura..

Alice eu nu stiu cum e cu contractiile astea,nu am avut.

Emma,Ramona faine pozele si burticile!Eu nu ma mai joc,ce slabe sunteti!

Moldoveanca sper sa-si revina sora ta cat mai repede,draga de ea,ce s-a chinuit!

Dana 28s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

V-am vazut si eu pozele, sunteti niste frumoase toate.

Myral, ia cu incredere pat pliant. Noi avem unul de la Tudor (bebelus foarte energic) si s-a comportat excelent, il vom folosi si acum si e intact. Tot din motive financiare si din cauza lipsei de spatiu l-am luat si noi, dar nu regret, l-am carat si in vacante si la bunici, peste tot. Astia de la Chicco au unul la 2 mil si ceva, super bun si rezistent, va trebui doar sa-i iei inaltatorul separat (inca un mil). In rest nici eu nu am facut cumparaturi, cred ca noi mamicilex2 suntem ceva mai lenese...macar avem ceva experienta si stim cam ce ne va folosi cu adevarat.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
28+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ramonaiani am ras cu lacrimi.
ramonarosca super lucrusoarele bebelinului si tu esti asa slabuta si dragutaaaa...
mami25 7 eu m-am vopsit luna trecuta cu vopsea cu amoniac si nu am patit nimic si bebe e ok.e a doua oara cand ma vopsesc de cand sunt burticoasa si cred ca o sa ma mai vopsesc o data inainte sa nasc ca apoi Dumnezeu stie cand o sa mai calc eu pragul coaforului
emma super patutul,uite ca eu am uitat sa pun poze si cu patutul pliant al bebelushei,prima data i-am cumparat patut din asta pliant si am crezut ca nu e bine de las bebelina sa doarma in el si de asta i-am cumparat din lemn.de stiam ca nu e nici o problema,nu ii mai cumparam 2 patuturi,de fapt 3 cu tot cu cosulet
moldoveanca ptr. surioara ta ca sa se faca bine repede.am auzit si eu ca sunt niste medici tare aiurea in spitalele din Londra.nu se uita la tine si nu te ingrijeste calumea daca esti strain....

si eu mai experimentez contractii de astea nedureroase in fiecare zi si nu sunt putine.mai bine,ca se pregateste uterul poate o sa nasc usor. sa ma auda Dumnezeu!



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Da, Dani sunt niste cretini medicii in Londra au lasat-o sa se chinuie si au si nenorocit-o,ce sa zic ne rugam zi si noapte sa-si revina


teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

moldoveanca multa, multa sanatate surorii tale!!

Alice contractiile sunt contractii naspa atunci cand simti ca ti se strange burta si se reliefeaza copilul prin ea, se "muleaza" uterul pe copil si se strange mai ales in partea de jos. Daca ai asa ceva, da un telefon la doctor. Eu am si am ajuns la 4 pastile gynipral pe zi, sper sa treaca cand vor trece caldurile.

Mami eu stiu ca vopsirea e periculoasa in primul trimestru, cand are loc organogeneza, cred ca nu e problema sa te vopsesti acum. Felicitari pentru tinuta.

Roxana, Tomasa si care mai aveti pusti pe-acasa azi au inceput reducerile la mothercare. Nu va spun cat am decartat azi dimineata, dar i-am luat lui Victor tricouri si pantaloni pentru tot sezonul viitor, plus niste blugi de gravida pentru mine. Cel putin la fetite era o nebunie abia m-am abtinut sa nu-mi imbrac si nepoatele!!

Annisia - somnoroasa arati mai bine acum, dar nu e de dorit sa ramai cu kg in plus, asa ca ... vei avea de munca "dupa". SAC!!

Sabina pe tine te invidiez cel mai tare, lasa ca vin si eu joi la Busteni.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

e cald si la voi?

ma topesc.sunt 34 de grade la umbra.in camera am 27.5 nu mai pot.

upf.si cica asta e prima zi de canicula.

voi cum va descurcati cu caldura asta mare?

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonarosca spune:

Va multumesc, sunteti niste dragute!!!
Slabutza nu sunt ca mai am un pic si ating 80-ul, tocmai ce ma vaitam si eu mai devreme ca s-a luat tanti dr. de mine ca am pus prea mult!
Oricum multumesc mult!
Danielle dar de ce te "vaiti", ca din poze vad ca esti mai slaba ca mine
Fetelor, nici pana acum n-am terminat treaba, de dimineata ma chinui, dar mai mult la calculator am stat...sa va citesc...
Va multumesc pt explicatii!
Pupici la toate!
Ma duc la ciorbica!
Ramona29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

salutare la toate fetele ,
ce harnice ati fost
am si eu internet in sfarsit dupa multeee zile sper sa nu mai bata vreun vant ceva ca iar raman fara

azi am intrat si noi in 34 de saptamani ... ne apropiem incet de dar sigur

am avut un weekend plin, am zugravit camerele si am facut curatenie peste tot in asteptarea bebelushei, e asa bine cand altii fac treaba si tu te uiti , mi-au mai ramas de spalat hainutele da asta dupa 1 august cand intru in concediu, abia astept ca nu prea mai pot sa stau in scaun

citesc si eu din urma si revin ca mi-ati lipsit, sotul a zis ca nu sunt sanatoasa, m-am certat cu cei de la net de parca era o chestiune de viata si moarta, aia or fi zis ca sunt nebuna



poze
33+ Miruna

Mergi la inceput