Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..ce sa va spun fetelor ..am vb cu doctorul mi-a spus sa fac in continuare miscare, gimnastica ...durerile sunt din cauza oaselor bazinului care sunt foarte moi si elastice si durerile or sa fie si mai mari..m-am mai linistit adica tot raul e spre rau....

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

oana si medical nu-ti poti lua?? sunt nasoli angajatorii tai...
creem sa dea DD sa fie bine! Am si papat! ca ne era fomica!
alfa anca poti s-o cumperi linistita, eu o am si e super! vezi sa nu fie din burete ci cu bilute, e mai scumpa..dar merita!

m-au sunat cu TT dar nu stiu sa-l interpreteze ca-i in franceza.. cica riscul e 1-100 ceea ce mi e pare mare, dar BHCG-ul era 78 ..ceea ce-i super mic pt. gemelara la 16 sapt. Prin urmare au alte unitati de masura si trebuie interpreatat calumea! Voi ce ziceti??



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

...dar ce nu facem noi pentru ingerasii nostri?!...ma gandesc acum cu groaza la nastere daca acum sunt durerile astea la nastere cand se intensifica nici nu vreau sa aud...

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pussi nu stiu ce sa iti spun de rezultate.La dr cand mergi sa interpreteze rezultatul?
Perna mea este plina cu grau

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Pussi, musai sa mergi undeva sa ti-l interpreteze, mai ales ca din cite stiu eu ar trebui sa aiba valori etalon pentru populatia romaneasca.
NU mai este altcineva, alt laborator, medic care sa te ajute ?



------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ancutasapt. viitoare merg sa fac morfofetala de trim. 2, o sa am 20 sapt.! dar am trimis acum rezultatul la spitalul de gineco sa-l interpreteze vreun medic destept, ca nu am rabdare.. oricum m-am uitat la vla BHCG-ului .. si ar trebui sa fie :
13 - 16 sapt UM: 13.300 - 254.000 mIU/ml X 2.5 fiind gemelara~~~ 780.000 mIU/ml-> 78 de care ziceau ei, sa fi taiat zerourile???
si AFP cica-i 46..are cinrva valorile pe sapt.???



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am gasit si asta despre AFP :
Women 15–22 weeks pregnant: 19–75 IU/mL

7–124 ng/mL

7–124 µg/L

e clar ca totul depinde de unitatea de masura!





PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Oana, eu nu spun sa-i faci rau, e vorba doar sa te interesezi ce-ai putea sa-i spui si cum sa procedezi ca sa iasa cum vrei tu, fara sa te certi cu el, fireste. Adica sa stii cum sa-l iei.

Anca a, stiu ca ai dreptate, dar nu inteleg, mi se pare absurd, oare cit voia sa iau in patru luni si jumatate de sarcina: 1 kg? Doua? Burtica e destul de mare, iar eu nu prea am pus in alte parti ale corpului, am inca bratele si picioarele destul de slabe, doar sinii, talia si burtica sunt babane...
Despre dormit, si eu la fel, dormeam pe burtica, inca mai am tendinta asta, desi incerc sa dorm pe stinga, dar ma cam chinui, ca nu prea reusesc si de grija nici nu ma pot odihni indeajuns.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

deci, cica rezul la TT e o prostie s-a luat in calcul doar BHCG-ul si AFP-ul + estradiol fara masuratorile de la eco(transucenta nucala, varsta gestionala a sarcinii). Dr. meu a zis ca nui caz de amnio si pt. linistea mea sa merg si la un alt dr. la eco pe mine ma distreaza, pe bune!



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hellooo
ce fac fetele??
pussi, normal ca TT se ia dupa cei 3 markeri. unii dr nici nu mai au nevoie de calculul de risc pt ca isi dau seama dc se incadreaza sau nu in limite. eu zic sa stai linistita, orice ar fi, TT are o marja de eroare de 30%.
in legatura cu asistatul sotzului la nastere, al meu nu ar asista nici daca ar fi platit
jasmin, eu ma incadrez la ce ai spus tu: pana in sapt 20 nu am pus nici macar 100 de grame, apoi in 2 sapt de concediu m-am ales cu 5 kg in plus!!! mie nu mi-a spus nimik dr!!!


_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput