Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

pusi nu-i naspa,dar mai are si el probleme,mi-a promis ca-mi da de luni.CM ma arde la bani.

24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Jasmin, pe mine in afara de Iosup, nici tutunaru si nici dr de familie nu m-au intrebat niciodata cate kg-e am luat ( si am luat ceva si se vede ca oricum eram mai grasa). Asa ca sa le fie de bine.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..fetelor pe prima pagina este un link cu calculul kg in sarcina mi l-am facut si mi-a iesit exact kg pe care le-am luat deci nu sunt multe sunt exact cate trebuie ..

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pe mine ma intreaba dr meu gineco la fiecare control si trece in fisa.

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pussi,bafta!


Jasmin, tu ai luat "ca la carte", adica in primele 5 kg cate 1kg/luna. In plus, erai slabuta cand ai ramas insarcinata, nu ai plecat cu surplus. Cine stie ce o fi avut doctorul tau...

La Sebi am luat vreo 6 kg pana in saptamana 21, la sfarsit (37 si un pic) luasem vreo 20 !!!este drept ca in ultima luna am luat nu mai putin decat vreo 6 kg!!! Acum cred ca am luat mult mai mult (imi este si frica sa ma mai cantaresc...), am plecat si cu un surplus destul de mare fata de prima data (vreo 10 kg). Sper ca pana la sfarsit sa nu iau prea multe brusc...desi sunt constienta ca de acum se iau mai multe

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cami si eu am plceat cu un surplus cam marisor si poate daia pana acum nu m-am ingrasat decat 4 kg .Nici pe mine in afara de Iosup nu m-a intrebat nimeni cat m-am ingrasat

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by anacami

Annitha, nu cred ca vreau sa asiste la nastere, desi la prima asa imi doream... Oricum, daca vrea nu cred ca trebuie sa ii strici "placerea". Eu i-as cere in schimb sa stea doar la capul meu,sa ma tina de mana (poate ii dai vreuna ...), sa nu vada ce se intampla in "prim-planul actiunii"

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania




al meu vrea sa intre cu mine si se roaga sa nu fie cezariana....sa poata vedea el exact..ce si cum...si eu i-am spus sa stea langa mine(sa nu vada chiar tot..stiti voi ca s-ar putea sa si lesine, au fost cazuri cand asistentele acordau mai multe ingrijiri tatilor decat mamelor), sa ma tina de mana, sa-mi fie mai usor,....
si daca o sa-l injur(sau ce o sa-i mai zic eu...) atunci de dureri sa nu tina cont...caci se stie ca in conditiile alea nu iti doresti decat sa se termine totul cu bine...

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna tuturor!
Am vazut ca s-a discutat de haptonomie. Mi se pare foarte interesant. Eu am cautat cursuri, dar in Bucuresti nu am gasit nimic. Doar in Timisoara un link...
Plus ca francezii recomanda ca la un curs sa participe o singura pereche de parinti; in RO din ce am inteles eu cursul asta era deschis pt toti parintii care paricipa la cursurile pregatitoare.
Ancami, daca afli ceva de la aprietena ta care a facut cursul ar fi super.

Saptamana trecuta am facut eco 4D la dr Herghelegiu la Sanador si toate masuratorile au fost facute in 3D. Am primit si o caseta de jumtatate de ora 4D. Mie mi s-a parut super, am avut un ecran mare in fata pe care vedeam cu adevarat cu se misca bb si efectiv am fost coplesita :)
Mai ales ca se vedeau foarte clar toate oasele si organele, in special inimioara.

In legatura cu mersul pe bicicleta, eu stiu ce e pe lista celor care trebuie practicate cu precautie. Cel putin asta am citit peste tot. Inotul conduce detasat, pacat ca nu ne este la indemana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Vasari, Adinag are o prietena care a facut acest curs- insa nu cred ca in Romania. Totusi, cred ca daca insistam acasa am putea si noi obtine rezultate-chiar daca nu spectaculoase

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

articol de pe DespreCopii:
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=487


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput