Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Oana cum adica nu a semnat?
Pai iti da concediu cand vrea el?


anca 23+

Maria
poze











nu stiu ce are ca nu a vrut sa-mi dea. cand i-am spus de semnat,m-a intrebat cand ma intorc la servici.
nu i-am spus dar nu cred ca ma mai intorc.

24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Pussi, sigur sunt rusinoase . Si bebe al meu sta linistit cind plec si pe unde umblu. Oricum bebe al meu e destul de linistit, o fi un lenes.... Dar macar reactioneaza la vocea mea, atunci cind vorbesc cu el...
Succes cu rezultatul!



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Oana, e concediu medical sau de odihna? Ca daca e medical e obligat sa ti-l dea, nu e dupa el...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

in legatura cu pompa;am avut la matei si mi-a fost de folos, dar am pierdut si eu garnitura,acum mi-am facut comanda de una electrica.nu am sa pot sta tot timpul acasa cu BB si atunci ii las in biberon.

24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Oana, e concediu medical sau de odihna? Ca daca e medical e obligat sa ti-l dea, nu e dupa el...



bebe si burtik

cum creste comoara


Jasmin21+Daniel





este concediu de odihna si asi vrea sa-l iau ca pe urma intru in prenatal si daca nu-l iau il pierd si nu vad nici banii.


24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

'NEATZA fetelor..am binevoit sie u sa cobor din pat...m-au mai lasat durerile de spate dar in stanga bazinului tot am ceva..este posibil sa fi facut vreun exercitiu gresit la gimnastica ..aseara cand eram cu al meu pe afara si am avut noroc ca m-a prins el ca altfel cadeam..mi s-a pus o durere ca un junghi , ca un pumnal pe care mi l-a bagat cineva in stanga si o data mi s-au inmuiat picioarele..cred ca maine fac doar masaj fara gimnastica....eu am dureri extraordinar de mari cu urlete si plansete dupa ce fac efort, miscare..in timp ce fac este totul super ok insa noaptea ma apuca..este groaznic..sper din tot sufletul sa va fereasca Dumnezeu de astfel de crize..
...eu ma bag la niste cereale cu lapte..
PUSSI...perna de gravide e nimic pt spatele meu am incercat dar degeaba..

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Oana, oricum , chiar daca e de odihna e dreptul tau...Cunosti cumva un jurist ceva? Sa-ti dea un sfat, cum sa procedezi...asta daca individul nu se razgindeste intre timp...mai insista.

Rox, daca gimnastica iti face atit de rau dupa, poate ar fi bine sa ceri sfatul medicului...nu cred ca e bine sa te doara atit, mai ales ca deja faci de atita timp si esti antrenata...Imi pare rau ca te doare . Na, , sa-ti mai treaca...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Off, Roxana, tare rau e cu durerile astea de spate! Cred ca noaptea e un chin..imi pare rau!
Pussi...sati linistita ca rezultatele vor fi foarte bune! Nu te stresa degeaba, mai bine papa ceva bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

Jasmin012,lucrez aici de 6 ani si in general am avut o relatie foarte buna cu seful , nu a-si putea sa-i fac nici un rau,m-a inteles intotdeauna,dar cred ca nu se astepta sa mai fac acum un copil si i s-a pus piticul.

24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza burtici va spun si eu, desi mai tarziu. Ca desi ma apuc la prima ora sa citesc ce ati mai scris ma mai iau si cu altele si nu apuc sa va spun buna dimineatza!

De cateva seri si eu am probleme cu adormitul, pt ca nu imi gasesc nicicum pozitie, mie imi place sa dorm pe burta, dar acuma evident ca nu mai pot. Mai gasisem o pozitie pe o parte dar cu piciorul de deasupra indoit si imi iese o pozitie pe o parte dar putin pe burta, ei si aseara bebelina mea nu ma lasa nicidecum sa stau pe burta (chiar dc era doar putin), ea nu si nu, cum imi schimbam pozitia cum dadea si din maini si din picioare, depinde pe ce parte ma puneam. Cred ca imi tb si mie perna de-aia de gravide pe care am tot amanat sau neglijat sa o cumpar, pt ca simt nevoia de a sprijini piciorul de deasupra pe ceva.

Jasmin mai da-i incolo pe medicii astia cu greutatea lor cu tot. Ce naiba putem sa facem? Sa murim de foame? Suntem constiente ca dc luam multe kg-e e greu pt noi si acuma in timpul sarcinii si dupa ca sa scapam de ele, dar nici nu putem sa ne infometam. Cele care nu se ingrasa sunt cele care nu au tendinta de ingrasare. EU dc mananc cat de putin ceva seara dimineata am 1kil in plus si incerc sa ma abtin si etc, dar cat??? Eu am vreo 9-10 kg luate deja, e mult , stiu, dar nu am ce face. Vad eu ce fac dupa. Dar nici nu ma intereseaza ce spun medicii legat de greutate, ca nu am luat 40 ca sa fiu in pericol de diabet sau alte prostii.
Am vazut o data la TV un medic endocrinolog care spunea ca e normal ca o femeie sa ia 14-16 kg in sarcina. Asa ca GIVE ME A BREAK.

lixa distractie placuta la concert.

Adina e super pt tine ca poti merge la piscina, si eu as merge si as sta toata ziua in apa, ca imi place. Dar de la servici....e mai greu.

Stefania lasa sa atunci cand o sa incepe sa miste cateodata iti vei dori sa mai stea si potolit. Acuma deja simple miscari ale bebelinei le simt cu o durere surda, si nu sunt loviturile, ca alea sunt speciale. Si tati a simtit bebelina de abia acum vreo 10 zile, ca inainte nu o prindea ca dadea cate un picior dar rar.

pussi bafta la rezultatul de la TT. Sunt convinsa ca tititile tale sunt bine.

Roxana eu te intelg tare bine cu durerile astea de spate care apar cand ti-e lumea mai draga, dar ai si tu grija cu gimnastica, spune-i instructorului ca ai dureri dupa si poate stie el ce sa faca sa fie bine, sau las-o un pic mai moale. Ca nici cu durerile nu e de joaca.

Va pup si va doresc o zi minunata.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput