Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annitha_cl spune:

Creem, ai grija la caldura ( nu e o ora convenabila de iesit).
Pe mina ma uimeste sotul meu cu dorinta lui de a participa la nstere ca si el e milos si cand vede sange se ingalbeneste si sta sa lesine dar a spus ca e foarte hotarat sa participe la nasterea printesei lui... Vad eu cum o scot la capat cu el....


copilul meu



alte poze


Cristina 24+

"Nici o alta bogatie nu e mai scumpa decat copilul, fiindca copilul e rupt din suflet si legat de el."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

neata burtici

am o zi "foarte buna",trebuia sa fie prima zi de concediu si eu sunt in continuare la servici.seful nu a vrut sa semneze.

adinag,doctora a spus probabil ca sa ma mai linisteasca.eu i-am spus ce agitat era matei si ce forme-mi lua burta si ea a spus ca BB e mai linistit probabil pentru ca este fata.si acum se mai ridica burtica in unle locuri cand stau intinsa,dar la matei luat toate formele,era tot timpul agitat.

24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana cum adica nu a semnat?
Pai iti da concediu cand vrea el?


anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annitha_cl spune:

La toate argumentele pe care i le-am adus mi-a adus contra-argumente..
In plus i-am amintit cum era sa lesine gand a vazut bebelina la eco si i-a auzit inima batand si mi-a spus ca a fost din cauza emotiilor dar ca vede el ca eu nu vreau sa participe si ca daca nu ma razgandesc pana atunci poate va ceda ( adica ma lasa singura in sala de nasteri).



copilul meu



alte poze


Cristina 24+

"Nici o alta bogatie nu e mai scumpa decat copilul, fiindca copilul e rupt din suflet si legat de el."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pai fetelor, voi aveti sotii tari...al meu fugea si cand ma vedea ca , sau cand imi punea asistenta perfuzii, mi-a zis ca ii e mila de mine si se simte neputincios ca nu ma poate ajuta cu nimic.
Sa-l pun sa asiste la nastere cred ca ar fi o adevarata tortura, desi nici pe holurile spitalului nu e preea grozav...dar macar prin chinul asta sa treaca si ei, ca noi...vai de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cristina, eu si sotul meu nu credem in mituri din astea babesti...numai Dumnezeu poate hotari soarta bebelusului nostru, nu niste superstitii...tai al nostru vrea sa asiste la nastere...macar sa-l vad eu acolo, linga mine, sa ma tina de mina...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annitha_cl spune:

Jasmin, pe de-o parte si eu vreau ca tati sa participe la nastere ( cred ca ar realiza mult mai bine ceea ce reprezinta un copil si mi-ar fi de ajutor pe parcurs - dupa nastere-) dar ideea de a ma vedea cand ma chinui( si am vazut in atatea reportaje ca nesterea nu e chiar floare la urecehe) nu ma prea incanta...
Saptamana viitoare am sa plec si eu la cumparaturi ( poate e mai racoare)ca mi-ati facut o pofta nebuna...


copilul meu



alte poze


Cristina 24+
Briana Maria

"Nici o alta bogatie nu e mai scumpa decat copilul, fiindca copilul e rupt din suflet si legat de el."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Daca el vrea asa de mult sa asiste, tu de ce nu vrei sa il lasi, care e problema?
Eu as vrea ca omul meu sa fie acolo, dar mi-a spus ca ii e groaza de singe si toate celelalte, asa ca am zis ca o sa stea pina in momentul efectiv al nasterii ca nici nu vrea sa ma lase singura saracu
Jasmin, nu-i nimic, te inteleg. Ti-am mai zis, mie mi se pare asa de bine cit ai luat incit nu il inteleg pe medic, dar nu merita sa te necajesti pt asta, poate doar a vrut sa te sperie. Al meu doctor a zis ceva de genul ca el nu crede ca la al meu sot o sa ii placa o nevasta grasa si m-am enervat de numa de nici nu mi-am gasit replica atunci pe moment

------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiiiiii,

eu am niste emotiiiiiiii astept rezultatul de la TT!

Fetele mele nu misca decat daca sunt singura sau cu tati, daca aud alte voci..pauza! Or fi mai rusinoase

Cu asistatul taticului, sa vina cu mine pana intru in sala de cezariana... noi am trecut prin multe impreuna si parca emotiile lui ma agita si pe mine, desi el vrea sa para calm! Asa ca nu va asista nasterea ...dar el va fi primul care va tine puiutii in brate ..si daca eu nu pot tot el ii va alapta in prima zi!

Cu pompa, eu am inteles ca-i necesara de la bun inceput..mai ales pt. desfundatul canalelor!



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, nici eu nu stiu daca tati se va putea uita la fazele dure ale nasterii, caci el e tare grijuliu si sufera mult pt mine (nici acum nu pot uita cum plingea cind m-au operat de chist, el plingea si pe mine ma enerva, caci nu era ceva atit de tragic si nici imposibil de suportat). Dar macar la capul meu sa stea, sa-mi dea putere. La inceput a zis ca nu stie daca poate rezista, dar cu timpul s-a mai gindit, intr-o zi chiar mi-a zis singur, fara sa-l mai intreb eu, ca o sa asiste, ca o sa incerce sa nu se uite, mai ales ca s-ar putea sa fie un cearsaf acolo, care sa acopere...Acum incerc sa-l conving sa taie cordonul lui fiu-sau...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput