Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Aha, stiu de testul Fish, si eu i-am intrebat pe cei din Cluj daca nu pot sa il faca pe ala intii si au zis ca ei nu pot la cluj sa faca, doar de Bucuresti stiau ei.
Asa da, la 18 saptamini se poate merge sa refaca amnio, la mine nu stiu daca s-ar mai putea ..:(

Roxana, tu mai mergi la servici?

------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Pufuletz eu nu am mers deloc la servici..eu nu lucrez

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

pufule au zic sa stai linistita ca BB e sanatos tun! Nu te mai gandi acolo!



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Aha, no acuma m-am lamurit, ca nu intelegeam cum te duci in atitea locuri si ai timp de ele :)
Fain ca nu lucrezi, poti sa te bucuri de perioada asta :)

Pussi, e greu sa nu ma gindesc, undeva in background tot e gindul ala care e prezent. Am zis ca daca aflu ca totul e ok, ma imbat, pentru prima data in viata mea, ca eu nu beau de felul meu (doua pahare de vin is destul oare??) :))


------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Flory, poti sa bei ca sa sarbatoresti, dar eu zic sa nu te imbeti ca totusi nu e bine pt bebe.

Va pup fetele, ma duc si eu acasa, ma doare capul de mor.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Stai linistita Anca, glumeam, eu nu beau deloc pentru ca nu cred ca e bine sau sanatos si ar fi culmea sa o fac acum cind ma simt si mai responsabila :)


------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Salutare,fetelor!
Am fost la eco pt triplu test si am venit cam bosumflata...
Bb cica e bine,dar pe mine m-au ingrijorat niste parametri,asa ca rog cunoscatoarele sa-si arunce privirea pe cele ce urmeaza:
-Diametrul biparietal-30mm
-Circumferinta abdomen-110mm
-Lungime vertex-coccis-115mm
-Greutate fetala- 269gr
BCF-133/min,regulate
Indicatorii cresterii fetale FL/BPD-76-82% (VN),iar valoarea calculata este de 92.57%(are cineva idee ce inseamna asta???)
Malformatii delimitate ecografic-ABSENTE,dezvoltare somatica-completa,corespunzatoare varstei de gestatie,TRANSLUCENTA NUCALA=3MM
Nenea de la eco a zis ca valoarea este la limita normalului,eco a fost facuta pe un 2D si habar nu am ce sa fac,doctoritza mea e in concediu pana la sfarsitul lunii...
Ma poate ajuta cineva ???
Sau...macar un sfat???
Va multumesc ca m-ati "ascultat"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Buna ziua...am intrat si eu dupa o partida de cumparaturi si apoi de somnic pufos Mi-am cumparat iar dulceata - nu stiu ce e cu pofta asta de dulceata, dar mi-am luat o gramada de sortimente, acum trebuie sa le si incerc
Am obosit azi prin amagazin, cand am ajuns acasa ma dureau muschii, ca si cum aveam febra musculara dar mai rau...cred ca o ma misc din ce in ce mai greu

Pupici..vad ca e liniste pe aici, ati plecat la plimbare?

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Iuliana, cate sapt ai acum, cand ai facut echo? Eu stiam ca translicenta nucala are valoare pana la o anumita saptamana, parca 14, 16 dar nu mai stiu sigur. Se masoara si se interpreteaza la dublu test care se face intre sapt 10 - 12.
Iar din celelalte masuratori se determin varsta gestationala, ceea ce iti trebuie tie pentru triplu test.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Si sa stii ca marea majoritate a dr. fac masuratorile in 2D. Mie niciodata nu mi-au facut in 3d si am facut pana acum 3 echo 3-4D, iar vineri o fac si pe a patra. Dar imi arata doar cateva imagini cu BB in 3-4 D si asta e tot. Masuratorile in 2D.

Mergi la inceput