Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

VA pup fetelor!


RGE ...zi-mi si mie te rog de la ce firma e crema aceea buna cu ulei de masline si cam cat costa!!MERSI!!!!!!

20+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele iarasi am comis-o cu un cola!!!!! deja mie ciuda pe mine ca nu ma pot abtine. nici macar acuma pt bebe.....

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

in legatura cu crema folosita, eu sunt superrrr multumita de cea de al Chicco!! imi face pielea fina ca de bebelush!!! superrrr fainaaaa

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Hmmm ce liniste e pe aici...doar eu si bb???!!!

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Fetele eu ma dau cu unt de corp de la bodyshop (reteta testata pe burtica unei prietene foarte bune). Miroase asa de bine imi vin sa-l mananc.

Eu am slabit in primele saptamani dupa ce am aflat de bebe 2 kg, ajungand la 60. Eu am acum, la 18 saptamani, 63 kg. Deci un plus de 3 kg. Nu e mult deloc. Dar ma simt asa de maaaare.

O graviduta spunea prin primele pagini ca obisnuieste sa care 15 kg de cumparaturi. Eu am o sarcina fara probleme (relativ pt ca am rh negativ) si dupa ce am mutat o imprimanta de aproape 20 kg de pe un birou pe altul, la doua zile am avut niste dureri groaznice de spate si m-am cam speriat. Mi-a zis doctorita mea ca nu am voie sa ridic, sa car sacose mai grele si in general sa fac efort fizic sustinut. In rest, toate sunt bune. La eco nu s-a vazut nimic neinregula, dar e bine sa nu facem efort fizic.




Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Salutam fetele :)
Azi e prima zi din luna a 6-a la mine :)
Am fost la tanti de la lab genetic si am rugat-o sa imi dea rezultatele la amnio cit de repede, dupa 2 sapt, nu dupa 3, cica sa ma duc vineri iar si o sa le am... uff... mult mai este pina vineri ...


------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

pufulet,prietena mea a facut amnio la iasi si i-a dat si acolo procente ca 30% BB ar avea probleme si a fost si si-a facut iar amnio in Austria si i-a dat in 2 zile rezultatul si i-a iesit 97% copilul este sanatos.


24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

doamne fereste sa imi zica si mie ca 30% am probleme ca nu stiu ce decizie sa iau :((
si am inteles ca amnio se face pina in sapt 22 numai, ea cind a facut a doua oara?


------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

in saptamana 18.dar la ea rezultatul la amnio pe care a facut-o la Iasi i l-a dat in 2 zile,cica ii facuse nu stiu ce test : fish se numea si apoi au trimis-o sa faca la euroclinic si ca ar fi durat 2 saptamani si atunci i-a recomandat cineva sa mearga in Austria.

24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANY crema e vreo 300 mii se numeste OLIVELLA MAMMA...si mi-a spus acum instructoarea ca ea la masaj imi da cu asla nu stiu cum cica e super ieftina dar e foarte buna cica se gaseste mai peste tot ..nu-mi vine acum in cap ..sunt super obosita de abia am condus pana acasa..m-a rupt azi am avut o ora de gimnastica si una de masaj...ma bag la baica si la nani ..nu pot nici sa pap..ne auzim mai pe seara..pupici la fete

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput