Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..fetelor astept sa-mi spuneti daca va plac ideile mele....oricum urmeaza sa mai completez cu multe ..sotul mi-a zis ca deja bebe nu mai are loc de cate am pus eu pe acolo dar vreau sa fie o atmosfera super sa se simta ca e jumatate din camera a lui..bine trei sferturi..dar pe mine nu ma deranjeaza..daca vi es pare prea incarcat sau tiganesc imi spuneti..pls pls

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Rox imi place si oricum pana nasti mai schimbi de o mie de ori.
Fetelor voi ati facut analiza ptre streptococul B?

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..mersi ANCA..nu stiu ce-i ala streptococul B..deja mi s-a luat de analizele lor

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai si mie dar tot ma duc sa fac secretia si sa nu ma mai cracanez inca odata.O sa il sun pe dr sa vad ce zice

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxana,mi te inchipui cum stai seara cu ochii pe tavan si visezi la bb . Nu mai stiu, ce patut ai spus ca o sa-i iei?

Eu m-am intors de la masa, am zis ca nu mai merg dar m-a lovit pofta de mamaliguta cu branza si smantana!! Ma simt ca un balon gata sa plesneasca, parca nu prea mai intra mancarea, poate din cauza cresterii burtii sau poate din cauza caldurii.

Nu mai spun ca si aseara m-a lovit pofta (desi ma laudam ca nu am) mi-am facut cartofi fierti cu sare si putin ulei (untul am zis ca este mai gras), ca ma lovise din nou dupa invitatia Ancai (numai combinatia cu ceapa si sunca nu mi-a facut cu ochiu').

Roxana,parca tu intrebai...Unele femei se opresc din acumularea kg-melor pe la 34-36 saptamani, altele iau pana in ultima clipa (cum am fost eu ).Depinde de organism si de cat si ce mai poti manca atunci (cand uterul super-marit apasa pe stomac si se pare ca il micsoreaza/ "pliaza" mult)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:


..ce vaca sunt credeam ca e vreo analiza la sange..hai ca am luat-o razna....pei daca de secretie e vorba eu una nu mai suport..mie imi ia secretie din 2 in 2 saptamani..am un dosar plin cu analize de secretie..chiar vineri am aflat rezultatul la ultima ..am scapat de candida(momentan)..dupa 25 de saptamani de chin cu tratamente si bineanteles ca am altceva acum..un microb luat din mediul inconjurator si trebuie sa iau meclon ovule...inca nu am luat ca m-am saturat

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

nu mai pun la socoteala arsurile de stomac/esofag, refluxul gastro-esofagian,etc...
Anca, infectiile astea vaginale cred ca afecteaza mai mult in cazul nasterii naturale, atunci cand la trecerea prin vagin copilul le poate contacta. Este bine totusi sa le faci si in celalalt caz, sa stii cum stai

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CAMI...m-a bufnit rasul cand am citit ce ai scris..sa sti ca iti imaginezi bine ...chiar asta fac in fiecare seara cand ma bag in pat..pe cat de mult imi doresc sa treaca timpul sa-l tin in brate pe atat imi doresc sa treaca incet si sa ma bucur numai eu de bebe al meu.....sunt un pic mai mult egoista...hi hi hi MY PRECIOUS E NUMAI AL MEU !!!..ce sadica sunt..
..cat despre patut, carut, etc..inca nu m-am hotarat..imi plac toate dar parca nu as lua nici unul...nu stiu ...parca nimic nu este atat de "sclipitor" ca RECLAMA ILEGALA al meu..si al meu sot nu ma ajuta deloc..barbatii astia...

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..scrisesem bebe acolo

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

i-am aratat aseara lui Sebastian o poza cu caruciorul pe care vreau sa il cumpar pt. bb; mi-a spus ca nu vrea sa il plimbe, ci sa stea in el ; la cat este de incapatanat cateodata, parca vad ca o sa avem lupte si tratative intense cu el...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput