Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

anacami
pe mine ma enerveaza mesterii ca te tin o gramada.mi-am luat concediu de maine,adica sper sa-mi semneze seful ca vad ca nu are nici un gand si ma apuc eu de varuit.la desene am sa fac asa cat ma pricep,niste floricele,vad eu ...nu iesa,mai dau o mana de var....

tatal meu se pricepe sa reproduca, daca-i dai o imagine o deseneaza aproape identic,dar nu a mai facut asta pe pereti si nici nu vrea sa se bage,spune ca nu are timp....

24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza burtici dragutze!

A inceput o noua saptamana. Mi se pare ca trec destul de repede saptamanile astea, uite eu sunt in saptamana 25, aoleu ce mult. Noi in week-end am fost in vizita la parintii mei in afara bucurestiului si a fost tare bine, am fost rasfatata .
Voi vad ca v-ati distrat in week-end si eu am avut ceva de recuperat.

Ellis in primul rand concediu placut! Nu mi-a zis Tutunaru de nici o alta ecografie la 28-32 de saptamani, doar mi-a dat lista de analize care tb facute pt sapt 28. Ecografie face el sa vada cum a mai evoluat bebele si da a fost si 3D si 4D, putinel, dar a fost fff placut iar de platit am platit ca de obicei consultatia cu tot cu ecografie.

Va pup fetele si va doresc o saptamana frumoasa.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiiii

rox te-ai supa ca am zis de acea nastere?? Stai linistita am vb cu proaspata mamica si ea a avut probleme, a mai nascut odata la 23 de sapt! daca eu sunt calma cu gemeni..atunci nu vad de ce sa-ti faci tu probleme!

oana si eu sunt cu mesteri de 2 apt. si mai stau inca 2Imi vine sa tot plec!!!De camera si eu am vrut picturi initial..dar cred ca o las moarta, fac 2 pereti portocaliiiiiiiii... si 2 albi , mai departe vad eu ! Oricum am decis ca las fetele sa deseneze ele pe pereti, pai sa-si personalizeze camera

Ati vorbit de miscari, dimineata in cele mai dese randuri ele imi dau trezirea, apoi cam la 1h-1:30 h le simt! Si daca mi-e foame misca de numa sunt pofticioase ca mine! Seara se reduce activitatea substantial!

caruciorul e asta: http://www.mothercare.com/gp/product/B000QUYQZO/sr=1-44/qid=1184572420/ref=sr_1_44/026-2448489-5715647?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42804041&mcb=core
in RO inca nu l-am gasit nicaieri, dar mai am 4 luni ca sa ajung in posesia lui!

mobilierul e asta:
http://www.babydesign.ro/mobilier.php?selid=12
il cumpar din Ungaria ca e mai ieftin cu vreo 15-20 milioane!





PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Mama, ce active sunteti! Deja va cumparati mobilier, carut, etc? si vorbiti si de bagajul de spital....mie mi se pare putin cam devreme...
Roxana, ti ti=-a zis dr ca doar pana in sapt 28 ai voie sa pleci? Ca si eu vreau sa trag o fuga pana la munte si sunt cam 6 ore de mers...Voi ce stiti, pana cand avem voie sa plecam mai departe de casa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata fetele!!
vad ca azi aveti chef de vb!!
eu o simt pe bebelina aproape toata ziua, cand nu o sint cum loveste o simt cum trece....
anacami, asa e, la 32 de sapt zvem 7 luni implinite!!!
pe mine ma nascut mami meu cu 2 sapt mai tarziu....deci am pot astepta si eu la asta!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dany, bubulina mea in ultimele 2 luni de fiecare data cand mergeam la eco era tot cu capul in jos, dar dr au zis ca nu are importanta asta acuma.

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bb eu am fost o puturoasa de mica... n-am vrut sa ies afara, stiam eu ce stiam si m-a nascut cu cezariana in '77! Asa o sa nasc si eu ...si la fete o sa le spun ca ultimele 2 generatii au facut cezariana ..sa nu strice cumva regula



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CAMI ma bucur ca iti este ceva mai bine..
PUSSI nu iubita cum sa ma supar Doamne fereste...ma bucur ca ne-ai anuntat ..fetelor va trimit niste poze sa vedeti cum am aranjat eu ieri dormitoril desi nu garantez ca o sa ramana asa..

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Pussi fff frumoase si carutzul si mobila pe care le-ai ales pt bebeline.

dany si la mine bebele era vineri in pozitie transversa, cu fundul in jos, capul in dreapta si picioarele in stanga si dr nu mi-a zis nimik cum ca ar fi vreo problema. Si bebelina mea tocmai se intorsese in pozitia asta, pt ca inainte cu cateva zile o simteam cum ma lovea jos de tot in col cu piciorusele. Asa ca nu inteleg de ce tie ti-a zis ca ar fi vreo problema. Si eu stiu ca in luna a 9-a e o pb dc e in pozitia asta pt ca nu prea mai pot sa se intoarca si tb sa nasti prin cezariana. Dar iti spun cazul fratelui meu cand mama era in drum spre sala de operatie pt ca era cu fundul in jos el atunci a facut o tumba si s-a intors de a simtit mama ca ii rupe tot ce are inauntru. Asa ca niciodata sa nu spui niciodata :).

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

A, mi-am adus aminte, de 2 zile cand stau intinsa in pat bebelina misca mai cu spor, cred ca are mai mult loc si se vede prin burtica cum misca, sare burtica. Eram sambata la ai mei si stateam intinsa in canapea de vorba cu mama mea si a vazut si ea cum sare burtica. Mi se pare asa funny, pt ca nu ma asteptam sa se vada chiar asa si acuma imi dau seama ca mai tarziu va fi si mai si. Nu mai pot de dragul ei si acuma parca nu mai vreau chiar asa de mult sa treaca repede perioada asta, pt ca mi se pare fffff frumoasa.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput