Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

ah, cum de-am uitat sa modific semnatura !!!!

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..eu am zis sa ma apuc usor usor..adica sa-l termin pana prin septembrie..nu stie nimeni de ce a nascut fata aia la 27 de saptamani??...si eu il simt destul de mult si puternic pe George si tocmai s-a trezit asa ca ma duc sa-i dau sa pape..revenim
CAMI ce faci cum te mai simti??

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..si la mine cand il zgandare tasu' imi da cate una ..nu stiu cum de se inteleg ei ca la mine nu misca cand vreau eu ...dar tasu' pune mana pe burtica vorbeste cu el si apasa usor burtica ...daca fac si eu la fel..nimic

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Anacami, vreau si eu sa stiu !!! Dspre ce carte e vorba ? Eu am citit intr-un articol si am cautat pe net ceva informatii dar n-am gasit nimic, probabil ca nu era scrisa denumirea corecta in articol.

Eu stiam ca ei reactioneaza cand pui mana pe burta datorita reflexului suptului (cauta sfarcul).

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

mie mi se pare ca misca mai putin ca inainte, cand am fost la doctor i-am spus si la eco nu s-a vazut nici o problema.
in legatura cu miscarile burtii,la matei, cand ma intindeam lua burta mea toate formele,era foaret agitat cum este si acum , mi-a spus doctora ca la sarcina asta ,BB nu este asa agitat probabil pentru ca este fata.
oricum mai am o programare pe 30.07 la doctora si sper sa ma linistesc.

24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

acum nu stiu daca a fost ceva intamplator, dar si sotul meu a mangaiat burtica, a vorbit si am ramas surprinsa sa vad ca face miscari care urmau pe cele ale lui (misca in directia si locul in care o mangaia sotul).
La SEbastian puneam muzica, cantam;sa vedeti ce "mic tenor" am, mi se pare ca are si ureche muzicala buna. La piscina de la mare canta intruna, ii indemna si pe ceilalti copilasi, mureai de ras sa-l fi auzit (cica avea petrecere...)
Acum nu prea mai dau importanta, uit de multe ori si de burtica ..

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

fetelor,sper sa fie totul bine si Bb sa fie sanatos.mi-am dat comanda de patut.este cu portocaliu si crem.a-si fi vreut galben sau verde sa se potriveasca cu mobla lui matei,dar am sa-l asez pe un peret galben si am sa-i desenez pe perete niste flori portocalii.mi-l adace abia peste 4 saptamani,matei nu mai are rabdare.

24+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Oana,probabil ca sta intr-o pozitie in care poate fi simtita mai putin sau o fi mai cumintica !

Mihuta, era un mic pasaj intr-o carte pt. viitoare mamici - dr. Spock

Roxana, multumesc, ma simt mai bine desi tot sunt putin umflata (oricum mai putin). Eu mi-am scos verigheta, un inel care imi statea larg pe mana si il puneam inainte de verigheta sa nu imi cada este fix si ala.



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Oana,si eu ma gandeam sa facem niste desene pe un perete (sunt unii care sunt specializati pe asa ceva).Sa vad daca reusesc sa-mi conving sotul. Abtipilduri din alea cu diferite personaje din desene nu vreau sa mai vad, dupa un timp se desprind si lasa semne pe perete (se ia vopseaua/varul cu totul...)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput