* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 * (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Am sa intreb de tratament , dar slabe sanse ... am sa beau mai multa apa astazi , sa vedem poate-l pacalesc .

Nu te speria , nu e de la bebe . Ala e prins teapan si nu da semne c-ar vrea sa plece nicaieri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Fetelor tre sa va spun si voua la ce ma ducea pe mine mintea stand sa spal vasele, oare cum faceau mamele noastre bunicile strabunicile noaste etc copii sanatosi, fara analize, ecografii si inca cate, se vede ca aceste lucruri moderne pe langa faptul ca sunt bune ca se descopera multe acum sunt si un pic creatoare de stres pentru noi astea mai la inceput, si cum gandeam si dialogam in sinea mea singura am concluzionat totusi ca multe sau schimbat de atunci, inclusiv atmosfera si arul pe care il respiram si ce mancam, in fine nu va mai plictisesc cu astea.
Creata
multumesc mult, am sa ma duc la urmatorea toxoplasma ca din pacat nu sunt imuna, asta e ma ferest si eu acum

Louiza 12s +
http://bd.lilypie.com/vkuap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Salutare zuzici
Kossir
Luiza pai bunicile noastre mancau numai mancare naturala, fara E-uri si conservanti si traiau intr-un mediu nepoluat, nu ca noi!
Gugule nu ti-am raspuns cu porumbul: am cumparat de la aprozar cu 12 mii/buc, dar la piata sunt cu 10 mii/buc Incerc sa manac cat mai putina margarina, dar cred ca n-are nik daca ung asa un picutz pe porumb

15+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Salutare zuzici
Kossir
Luiza pai bunicile noastre mancau numai mancare naturala, fara E-uri si conservanti si traiau intr-un mediu nepoluat, nu ca noi!
Gugule nu ti-am raspuns cu porumbul: am cumparat de la aprozar cu 12 mii/buc, dar la piata sunt cu 10 mii/buc Incerc sa manac cat mai putina margarina, dar cred ca n-are nik daca ung asa un picutz pe porumb

15+
Poze Laura
Puiul nostru drag




Ieri m-a rasfatat si pe mine sotul cu porumb fiert. Agasit in piata. tare bun!

iunie 2006
GUGU 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

LA MULTI ANI, Kossir!

Fetele, n-am mai apucat sa intru ca am intrat intr-o spirala administrativa mai rau ca in Ro!

Am revenit cat de cat cu datoria: poze si sa va zic cat de cat cum stam cu eco:
La 11 sapt si 4 zile lungime fara picioare 47mm
BIP 16mm
Abdomen 14mm
Lungime femur 5,5mm
Claritate nucala 0,9mm
Asadar e in norme.

Am fost ieri si la ginecolog, ca nu el imi face eco, si m-a linistit ca totul e bine si daca era ceva nasol ecografistul si-ar fi dat seama. Bla-bla-uri stiti voi. Oricum, gatul era cel mai important si care e ok

In rest, eco am facut-o "in familie", am fost si cu ai mei baieti. Cel mic a fost f impresionat de bataile inimii (ca si mine, de altfel). Acum cand puneam pozele pe net, a remarcat ca poza cu ritmul cardiac e de la bebe si facea "bum bum bum"

Abia azi ajung sa-mi fac analizele si pe sapt viitoare am si rezultatul. Mi-a dat si trimitere (la cerere) pentru triplul test, dar asta in august.

N-am apucat sa citesc din urma, sunt contra cronometru.

Va pup pe toate si revin curand. We placut va doresc!


Mitza cu bb2 si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns breaz spune:

Salutare fetelor,

Va rog spuneti-mi si mie ce sint IR-urile? Eu nu l-am auzit pe doctorul meu vorbind de asa ceva.

Carmen
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna fetelor.ESTE VINERI !!!!!
Parca nu mai am rabdare pana la ora 14.00 cand se termina programul la mine... Chit ca de luni intru in zugraveli/parchet etc....

Apropo de sofat, eu, la prima sarcina, am condus chiar si in ziua in care am mers la spital... Sper sa nu am probleme la aceasta sarcina. Acum, fiind perioada de vacanta am numai munca de birou dar din septembrie incepe jalea pentru mine... cu stat ore intregi in picioare prin salile de sedinta. Data trecuta am rezistat acestui program fara probleme, sper sa fie la fel si acum.

Va pup si week-end placut tuturor !



Laura 10+ si Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Fetelor eu din fericire am terminat deja programul, va doresc un weekend placut la toate, si sper ca poate oi apuca sa intru si eu pe net dar nu prea apuc in weekend, mai ales ca maine zi de curatenie la care acum participa si sotul ca eu nu mai pot singura, macar cu aspiratu si de sters praful restul le fac eu ca nu sa-r descurca, va pupicesc pa

Louiza 12s +
http://bd.lilypie.com/vkuap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

quote:
Originally posted by zeririlouiza

Fetelor tre sa va spun si voua la ce ma ducea pe mine mintea stand sa spal vasele, oare cum faceau mamele noastre bunicile strabunicile noaste etc copii sanatosi, fara analize, ecografii si inca cate, se vede ca aceste lucruri moderne pe langa faptul ca sunt bune ca se descopera multe acum sunt si un pic creatoare de stres pentru noi astea mai la inceput, si cum gandeam si dialogam in sinea mea singura am concluzionat totusi ca multe sau schimbat de atunci, inclusiv atmosfera si arul pe care il respiram si ce mancam, in fine nu va mai plictisesc cu astea.

Louiza 12s +
http://bd.lilypie.com/vkuap3.png



Louiza, sa stii ca pe mine gandul asta ma linisteste tare. Mai, mamele noastre n-au vazut copii la eco, si inca erau cica in epoca moderna...
Adevarul e ca poate traiau intr-o ordine mai fireasca, dar daca nici nu stiau ce nenorociri se puteau intampla erau mai linistite. Intr-un sens, "ignorance is bliss", mai ales daca stim ca suntem panicoase..

Cred ca pe la bunicile noastre, la 5 copii si mai multi, nu mai era nici investitia afectiva atat de singulara si ordinea selectiei naturale era inteleasa altfel.
Eu de-aia tot spun sa avem incredere in noi si in copiii nostri, sa facem tot ce ne/le trebuie, dar fara teama si fara sa ne straduim prea tare cu gandurile. Ori fapte, ori speranta. NU??

Te pup,
Monica

PS -Nici eu nu stiu care-i treaba cu IR-urile. Lamureste cineva, pls??


Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

quote:
Originally posted by Shobo

despre sofat: eu am sofat la prima sarcina pana in ultima zi fara pb, NU purtam centura deloc, pt ca nu primesti amenda pt asta, sper ca stiti- gravidele nu poarta centura de siguranta! insa merg si ele mai incet si dupa parerea mea ar tb redus la condus doar in oras, tocmai din acest motiv.



Shobo,
eu stiam ca se poarta centura, avem poza in cartea pe care a pus-o mav pe net pentru noi, uite aici http://new.photos.yahoo.com/zuzele2008/album/576460762404126351/photo/294928804420112419/21
(e la linkul de pe prima pagina cu Sarcina-de la conceptie la nastere)
stiu ca trebuie potrivita sub burtica bine si eventual amortizata cu o pernuta, ceva. Nu ma gandesc ca la un impact e mai bine sa vii cu capul de bord decat sa te tina centura.. In ceea ce priveste legea, nu stiu, dar mai caut despre siguranta, si va trimit eventual un link la toate.
Monica

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput