* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 * (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

DOCDECAP capsule de ghimbir la o farmacie nu prea ai cum sa gasesti(imi si imaginez ce moace fac farmacistele cand intrebi de ele). Doar la plafar.
ATENTIE!!!! tinctura de ghimbir este contraindicata.
Cui ii place poate bea suc, am inteles ca e f bun si racoritor. Eu am incercat sa mananc o bucatica de radacina dar nu am reusit pt ca e f. aromata si iute. daca ma nasteam in China, USA sau Irlanda nu cred ca aveam asemenea probleme.

iunie 2006
GUGU 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by virgo

'Neata , gagici !

Eu tocmai am fost la buda si am sangerat ca porku' la taiere ... si niste dureri !
Ieri am mancat porcarii , c-asa am niste pofte de vi se face rau , auziti cartofi prajiti cu "nuggets" de pui , manca-o-ar mama de generatie Mc Donald's . Daca mai bagam si o cola , om eram .

Fetelor , mai e vreuna dintre voi amatoare de cosmaruri ? Eu ... da . Am cate unul in fiecare noapte , sau ma cert cu maica-mea et comp. prin somn . Nasol .









CUm adica ai sangerat si ai dureri?! Asta nu e deloc bine si nu e de neglijat.

iunie 2006
GUGU 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Doamne, Gatta, nu ne mai linistim niciodata. din pacate eu nu prea stiu ce sa-ti raspund pt.ca inca nu am facut nici o eco de genul acesta, in care sa-mi masoare diverse chestii.
Incearca sa stai linistita si sa nu-ti mai faci griji pana ajungi la doctora ta.

Si eu am pofte de genul KFC si Mac si toate prostiile, doar ca nu ma lasa sotu' sa mananc de la ei.





Mari 11+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

La multi ani Kossir!
Eu am inca secretie portocalie cu rare firicele de sange...Cred ca tb sa stau in pat...incerc dar am o sumedenie de drumuri de facut...
Sunt insa stresata...Sper ca Utrogestanul 6/zi sa fie eficient si sa ma scape de chestia asta...

10+




GRATIELA te rog din suflet sa renunti la tot ce ai de facut si sa stai cumincioara in pat. Bine ca e mica zona de decolare. Tot ce e de facut acum e sa te menajezi ca sa dispara. Utrogestanul te va ajuta cu siguranta. Unii dr chiar si la o asemenea decolare mica recomanda injectia cu gravibinon. Stai cumincioara la pat ca bebe e cel mai important acum.
Eu am experimentat tot felul de sangerari: rosu aprins la greu, apoi maro, apoi negru, dupa portocalii(nu de la utrogestan ca il luam pe gura), apoi iar rosii si tot asa timp de o luna.
In cazul tau fiind zona de decolare mica cred ca intr-o saptamana o sa se rezolve si o sa fie totul ok.

iunie 2006
GUGU 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

quote:
Originally posted by gugushtiuc

CUm adica ai sangerat si ai dureri?! Asta nu e deloc bine si nu e de neglijat.

iunie 2006
GUGU 16+




Gugule , hemoroidu' SRL . Deci hemoragie anala - dintr-aia rosu aprins , chiar si ceva cheaguri - si dureri la "nastere" , ca nuggets de ieri se facusera ca gloantele , scuzati-mi limbajul mult prea plastic .

Sigur hemoragia nu era de la bebe . El e bine-mersi , asa se-aude .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna fetelor,

vad ca vorbiti de ghimbir. Se poate pune si in mancare, se rade radacina si se foloseste ca alte mirodenii, dar atentie, numai o bucatica fff mica, ca-i foarte concentrat!

Al meu cand are rimp face suc proaspat de morcovi si mere, in care pune si un pic de ghimbir proaspat ras, si este extraordinar de bun si racoritor!

Fetele cu sangerari, aveti grija, stati la odihna si mergeti neaparat si la doctor!

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

buna tuturor,

am revenit si eu din vacanta unde m-au luat si pe mine greturile. nu sunt violente, nu vars insa pe acolo vreo 10 zile am cam scuipat pe unde puteam... de cand am revenit ac mi-e mai bine, sunt clar mai slabe si ma iau de pe la pranz pana spre 17, cam asa. in rest luni am facut analizele de trim I si astept rezultatele pt ca m-am simtit ff slabita acum cateva zile de simteam ca pic pe strada..

despre sofat: eu am sofat la prima sarcina pana in ultima zi fara pb, NU purtam centura deloc, pt ca nu primesti amenda pt asta, sper ca stiti- gravidele nu poarta centura de siguranta! insa merg si ele mai incet si dupa parerea mea ar tb redus la condus doar in oras, tocmai din acest motiv. hehehe, mi-am amintit ca in lunile mari (decembrie, ian, febr) conduceam cu o mana pe volan si cu una pe burta sa o mai sustin la gropi si ii ziceam copilului hai mami, o trecem si pe asta acum si a fost ok. sper sa-mi mearga si acum la fel, mai ales ca am fix aceeasi perioada de sarcina, deci cam stiu ce ma asteapta cu volanul .

numar si eu saptamanile si astept sa treaca starile ciudate. peste cam o luna mergem si noi la echo morfo la Iosup sa vedem ce si cum .
cea mai tare faza e ca la primul copil am simtit destul de clar ca e baiat iar acum nu mai simt nimic- dau sanse 50% fiecarui sex.. nici la nume nu ne-am gandit pt ca intai vrem sa stim sigur ce e .
Codrin imi arata ca ar vrea sa aiba cip-cirip (in traducere e "pasarica", asta stie el ca are mami pt ca e fetita)..
v-am facut sa radeti?
si tati a zis ca ar fi frumos sa fie fetita. eu imi doresc doar un alt copil sanatos, Doamne ajuta!


pupici si sarcini usoare!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by virgo

quote:
Originally posted by gugushtiuc

CUm adica ai sangerat si ai dureri?! Asta nu e deloc bine si nu e de neglijat.

iunie 2006
GUGU 16+




Gugule , hemoroidu' SRL . Deci hemoragie anala - dintr-aia rosu aprins , chiar si ceva cheaguri - si dureri la "nastere" , ca nuggets de ieri se facusera ca gloantele , scuzati-mi limbajul mult prea plastic .

Sigur hemoragia nu era de la bebe . El e bine-mersi , asa se-aude .





huh... acum am respirat usurata. Scuza-mi paranoia dar toate reactiile aste vin din dorinta de a nu se intampla si altor fete ceea ce mi s-a intamplat mie, ca e tare nasol.
Dar pt hemoroidu'-asteroidu' asta nu ti se poate da vre-un tratament ceva?

iunie 2006
GUGU 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

NATALIAS se pare ca insuficienta de progesteron nu tine de modul de viata, fie el sanatos sau nu.

iunie 2006
GUGU 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

NataliaS, ma bucur sa aud ca sunteti bine. dar tu esti mare intre sarcini pe aici vad, peste 16 sapt.. si cum nu au vazut mai sexul la asa varsta mare? hmm, eu stiam ca la 14 sapt implinite se vede f bine. oricum mai bine sa zica ca nu vede bine decat sa te induca in eroare, nu mi-as dori deloc. in topicul mamicilor de ian-febr 2005 unde activez eu de cand eram insarcinata cu Codrin avem o mamica ce a patit-o cu Iosup . la 14 sapt i-a zis fata si la 20 ii crescuse putza . super, nu? asa ca mai bine sa nu zica cand nu sunt siguri. te pup si sarcina usoara!

mie mi se sterpezeste gura cand va aud de McDonald's sau KFC..
mie imi priesc doar chestiile ff simple, spre exp acum beau lapte batut si pap un covrig si in rest fructe sau ciorba fff acra.
ah, sa nu uit sa-mi iau azi lamai ca tare buna e apa cu lamaie

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 9 sapt

Mergi la inceput