* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 * (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Saru'mana pentru raspunsuri, pup toate fetele ce bine imi pare ca de cand asteptam sa mai conduc si eu putin

Alexia si minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

grati.ela utrogestanul il pui vaginal ?
Daca da, atunci culoarea portocalie a secretiei este de la el.

Si te rog eu mult lasa drumurile si stai cumintica in pat

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

quote:
Originally posted by virgo

'Neata , gagici !

Eu tocmai am fost la buda si am sangerat ca porku' la taiere ... si niste dureri !
Ieri am mancat porcarii , c-asa am niste pofte de vi se face rau , auziti cartofi prajiti cu "nuggets" de pui , manca-o-ar mama de generatie Mc Donald's . Daca mai bagam si o cola , om eram .

Fetelor , mai e vreuna dintre voi amatoare de cosmaruri ? Eu ... da . Am cate unul in fiecare noapte , sau ma cert cu maica-mea et comp. prin somn . Nasol .





Generatia Mcdonald's scrie si pe mine, ca KFC e prea departe...
Uneori, cand aveam greata de foame si nu ma simteam in stare sa mananc nimic, niste nuggets erau o solutie salvatoare. nu's ce chimicale baga in ele, dar sigur greata dup-aia nu-mi faceau.. manac mai rarut, dar sunt bune de tot -si cu sos barbeque!

Eu visez non-stop, mult mult, foarte bogata, dar nu mai sunt erotice ca pe vremuri
Eu am perioade si episoade de certuri serioase cu caprita mai mica a sotului (17 ani), ca cu el nu as reusi niciodata sa ma cert, asa mai ventilam amandoua si dup-aia ne intelegem iarasi. Culomea e ca daca nu ma cert, visez o cearta serioasa cu ea... cred ca ne mai rezolvam din chestii in somn.. si uite asa nu mai dam bani pe psihoterapie si raman eu fara clienti
Si un alt vis frecvent: ca nasc la 3 luni. asta pana sa fac 3 luni, vad ca au incetat. dar in vis era bine, numai ca n-am apucat niciodata sa vad daca era baiat sau fetita... (desi de cand avem ipoteza cu baiat, sotu' nu-i mai spune pisoi lu' bb, ii zice cocosel... mi-ar parea rau sa nu fie, daca deja s-a ambalat asa)

Important e sa nu te sperii de cosmaruri, cerd ca e mai bine sa ne traim frica si furia in vis decat sa stam cu ea in san toata ziua...(sfatul psihologului )

,
Monica

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La multi ani Kossir!

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Sal'tare la toate Zuzele !

Kossir , , sa fi sanatoasa si iubita si sa ai o sarcina si o nastere usoara. Si , te-asteptam pe meleagurile natale , ca nicaieri nu e mai bine ca acasa !

Cu sofatul , eu inca n-am nici o problema , doar centura ma enerveaza , dar problema asta o am dinainte sa fiu . Nu pot s-o tin transversal peste burta , mi-o trec pe sub mana stanga si o largesc , in asa fel incat sa vina ambele curele sub talie , in zona pelviana . E mult mai comod asa si , in caz de ceva , Doamne fereste , sunt si protejata.

13+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

In sfarsit am reusit sa dau si eu de dr, m-a programat luni, deabea astept sa ma duc si cu analizele si sa-mi mai faca un eco sa vad ce face bb, ca ultima oara era cam mititel, sper sa-si fi revenit.
Multumesc si eu pentru raspunsurile la condus, si sper sa o tin tot asa fara dureri, ca pana acum ce e mai greu sr fi cu emotiile din cauze soferilor de rahat care nu stiu cum de au permis

Louiza 12s +
http://bd.lilypie.com/vkuap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Am intrat sa semnez condica. Azi a fost prima zi de lucru, a fost OK, dar sunt obosita, si mi-e un sooooooomnnnn....Desi e doar ora 8 la mine, merg la culcarica, ca dimineata la 6 trebuie sa ma trezesc.
Si apropo, gingerul = ghimbir ? Ca eu de ginger ziceam ca-i bun pt. starile de rau si voma.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 15+







IRLANDEZA de cand te astept sa apari. Asa e ginger si ghimbir e aceeasi chestie. Acum te rog sa ne lamuresti pe toate cum e cu radacina asta daca tot stai in tara in care ghimbirul e ca prazul pt olteni.
Eu de cand il iau ma simt super, nu-mi vine sa cred cat de bine imi e si ca pot sa mananc.


iunie 2006
GUGU 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

MONICA, LALA
multumesc pt.raspuns. mi-am facut programare pt.31 iulie la doctorita Popa. acum nu stiu cat de buna este, eu sper sa fie si mai ales sa nu aiba nicio problema.



Mari 11+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Fetele , dintre cele care ati facut morfologia , v-a masurat cumva si IR-urile ?
Mie mi le-a masurat Iosup si mi-au iesit cam mari : 0.71 si 0.74 si placenta grad 2 de maturitate. Din cate am citit , parerile sunt impartite : ba ca in primul trimestru este normal ca IR-urile sa fie crescute deoarece cresterea uterului exercita anumite tensiuni , ba ca nu-i normal si asta poate duce la insuficienta hranire a fatului si la retard de crestere.Si placenta asta imi da batai de cap , ca gradul 2 ar fi normal in trimestrul 3 nu in primul , exista riscul sa imbatraneasca devreme si sa nu-si mai indeplineasca functiile....Grosimea maxima a placentei mi-a gasit-o 1.6 , asta ar fi cat de cat normala.

As vrea sa stiu cam ce valori v-au iesit voua , ca sa pot sa compar, ca tare ma ingrijoreaza . La dr. mea ginecoloaga ma duc abia sapt. viitoare si pana atunci stau ca pe ghimpi.


13+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

'Neata zuzelor!

La mine s-au agravat starile de greata, de am ajuns chiar sa si vomit. Am avut un episod penibil, apropos ca zicea o zuza ca a oprit masina sa vomite... Parchez masina de vreo 2 luni, de cand au venit caldurile, in parcarea subterana. Numai ca acolo miroase cam urat. Acum 2 zile am plecat mai devreme de la birou, pe la 3, m-am invoit, si ma duceam agale spre parcare. Cand am ajuns la subsol, am vomitat de 3 ori pana am ajuns la masina. Azi am parcat-o afara.

Zeririlouiza - intrebai de analizele la Cantacuzino. Nu stiu daca ai fost, dar eu am reusit sa ma trezesc azi dimineata la 6 si sa ma duc. 4 analize - 2.525.000 lei. Fara programare. Am fost acolo la 7, la 7.30 am intrat cu numarul 3, am platit, mi-a luat sange si am plecat pe la 8, cred, de acolo. Vinerea viitoare am rezultatele. Si le poate ridica oricine din familie.

Dar ce nu inteleg eu... Luni intru in 12 saptamani (slava domnului ca perioada dificila se termina!!), iar pe mine m-a apucat vomitatul acum o saptamana. Si pana acum nimic! Si imi este rau. Si fizic si psihic. Am vomitat foarte rar de-a lungul vietii mele, de cateva ori doar. Pentru ca eu sunt o adevarata zuza: cu susul in jos. In loc sa imi fie bine, sa ma simt eliberata, mie imi e rau inca cateva ore bune dupa eveniment.

Cu sofatul eu n-am probleme. Am depasit de mult timp suta de mii de km "la bord", asa ca totul e normal pt mine. Sa nu conduc ar fi tragic! Centura nu m-a deranjat niciodata, nici acum nu o simt. Doar ca imi impun sa fiu mai calma si sa nu mai injur. Sa incerc cu bata?? :D

Mergi la inceput