* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 * (15)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Salutare!

M-am intors si eu acasa de la mama...ce bineeeeeeeeee a fost!am fost la un party pentru bebei, iar ieri la strand in Felix, la International s-a facut o piscina super faina (aviz amatori), Ana a stat in apa intr-una si a fost pentru prima data cand nu a mai facut figuri cu apa.
Am mers la strand numai pe la 5, tocmai sa nu fie soare prea puternic si in ciuda faptului, eu am facut un soi de insolatie, am tras niste frisoane azi noapte....

Shobo - felicitari lui Codrin , Ana imi face si kk si pipi pe olita, in principiu ma anunta , dar n-am lasat-o fara scutec ca mai face si pe ea...si mi-e cam lehamite sa ies cu ea si sa-mi fac o surpriza tocmai prin oras...cred ca totusi ar trebui sa-mi fac curaj.


Natalia 16+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/natydu/my_photos
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Happy Birthday! sarbatoritelor. Sa fiti sanatoase , fericite, iubite si sa aveti bebei sanatosi si frumosi!

Natalia 16+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/natydu/my_photos
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Hello , Zuzele ,
Observ ca se mai animeaza treaba pe-aici , spre deosebire de week-end cand ma rugam sa mai apara cate un mesaj-doua , ca tare m-am mai plictisit.
Ieri mi-a fost f. rau , cred ca cel mai rau de cand sunt. Am vomitat de vreo 5 ori , aproape numai apa , ca mi-era si frica sa mai mananc ceva . Cum bagam ceva in mine , cum hop , ma tineam de pereti pana la baie sa nu cad , ce mai , am fost zombie toata ziua. Azi parca ma simt un picut mai bine.
Am fost dimineata sa-mi fac glicemia , ca-mi iesise mare data trecuta si mi-a zis doctorita s-o repet ca se teme sa nu dezvolt vreun diabet gestational .De data asta mi-a iesit bine...uraaaa , pot sa mananc inghetata !

Angi , merci mult pt caruciorul roz

Lorena , Anca Diana , luati-ma si pe mine la mare ...vreeeea si euuu!
Poate-l conving pe sotzu' sa ma duca si pe mine week-endul asta in Vama , mi-e atat de dor de nisip , de apa si de mirosul marii...Abia astept.
Vreau sa va zic ca , de cand mi-am vazut bebelina la eco , au inceput sa-si faca simtita prezenta si la mine sentimentele materne . Am inceput sa-mi mangai burtica , sa vorbesc cu scumpetea mea si sa ma rog sa treaca timpul mai repede , ca sa pot s-o tin in brate si s-o sarut.
Aseara am citit o poveste cutremuratoare la "Nasterea unei stele " despre un baietel nascut cu SD care a murit la putin timp dupa nastere si chiar era si un filmulet cu el postat de mamica indurerata.Atat m-a impresionat povestea asta ca am inceput sa tremur instantaneu si m-a lovit plansul si toata seara m-am rugat apoi la Maica Domnului sa aiba grija de fetita mea , sa se nasca sanatoasa si voinica.

Ma mai enerveaza tati cate-odata ca nu crede ca va fi fetita , tot spera sa-i creasca o putza pana la urmatoarea ecografie. Eu mi-am dorit fetita , am visat de multe ori ca o sa nasc o fetita , instinctul meu asta imi spune ,asa ca , daca s-ar razgandi si va fi baietel , ar fi un mare soc.

Va pup pe toate si va doresc o saptamana buna.



13+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Anca.Diana si Natalia, bine ati revenit!
Si noi vom pleca luni la Olanesti, sper sa ma odihnesc si sa pap bine acolo.
numai sa nu fie cald si pe acolo ca in Bucuresti, sa imi strice tot concediul.
joi o sa merg si eu la control si vreau sa o intreb pe doctora daca am voie sa inot, asa mie dor de o balaceala.
Gatta, imi pare tare rau ca nu te-ai simtit bine ieri, dar macar ai fost acasa. daca papi fructe nu te simti mai bine?



Mari 11+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

ceau zuze dragi
nu stiu daca ma mai tineti minte, nu v-am mai vizitat de vreo luna.
Nu am reusit sa va citesc din urma, sper ca sunteti bine toate si bebici vostri.
Azi e o zi speciala pentru mine, am primul test pozitiv, dar din pacate nu ma mai incadrez la odiseea voastra.
Va pup pe toate
4+

Violeta Te stept bebele meu DN 22.10.1982

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna zuzici
Multumesc inca o data pentru ca ati fost si sunteti si alaturi de mine. M-ati incurajat in ceea ce priveste pliul nucal, triplul test, acum sunt mai linistita, ma multumesc cu ce am si sper sa fie totul bine.
Alina "LA MULTI ANI"! . Sa ai o sarcina usoara, un bb sanatos si sa fii fericita alaturi de familia ta.
Angi stai cumintica, ai grija de tine si de bebe. O sa fie bine sigur
Fetele care stau in pat, sunteti niste eroine, am incercat si eu asta, n-am rezistat mai mult de o saptamana, e groaznic. Apoi am inceput sa ma misc, sa ies cate putin, dar eu am avut noroc, a trecut ce a fost rau, acum zice doctorul ca e bine, deci am scapat, sper de "odihna" fortata.
Fetelor v-am citit, sunteti active ca de obicei, multe dintre voi plecati la mare, super fain. Eu sunt deja la ocean, am fost si la plaja, in apa nu prea pot intra pentru ca sunt valuri puternice si mi-e frica. Am facut-o de cateva ori si m-am speriat ca ma lovesc foarte tare si am renuntat. Voiam sa plecam la Mediterana, dar s-a schimbat programul, acum il primesc pe socrul meu la noi, abia apoi ne gandim ce facem. E nasol sa locuiesti intr-un oras la plaja, vara toate neamurile isi amintesc de tine. In Romania inca nu stiu daca ajung, astept raspunsul astora de aici care se pare ca au o placere deosebita sa ne tina in ceata.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana linistita, cu sarcini usoare, fara greturi si alte prostii.

Carmen mami de Mihai+ 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Violeta, felicitari pentru testul pozitiv sa ai parte de o sarcina usoara si fara probleme.



Mari 11+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by nemary

Anca.Diana si Natalia, bine ati revenit!
Si noi vom pleca luni la Olanesti, sper sa ma odihnesc si sa pap bine acolo.
numai sa nu fie cald si pe acolo ca in Bucuresti, sa imi strice tot concediul.
joi o sa merg si eu la control si vreau sa o intreb pe doctora daca am voie sa inot, asa mie dor de o balaceala.
Gatta, imi pare tare rau ca nu te-ai simtit bine ieri, dar macar ai fost acasa. daca papi fructe nu te simti mai bine?

Mari 11+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




Mari , eu stiu ca nu e nici o problema cu inotul , am intrebat-o pe dr. mea si mi-a zis ca e ok , chiar face bine . Totul este sa nu fie valuri , insa , la Olanesti , n-au de unde , poate doar sa nu vina vreun tzunami , asa ca , bucura-te de concediu...
Nu prea imi mai trece nici cu fructe , decat daca sunt f. acre imi trece pe moment .

13+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Fetelor sunt super bucuroasa, dupa ce am plans joi degeaba din cauza asistentei de la analize, o proasta ca mai bine tacea, acum ma-m intors de la doctora, analizele sunt ok, bebe e bine a fost el cam neastamparat la eco dar pana la urma a vazut doctora ce trebuia sa vada.
Va pupic

Louiza 13s +
http://bd.lilypie.com/vkuap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Gatta,
mie sotul mi-a interzis sa mai citesc pe DC despre povesti triste, dupa ce prima oara cand am intrat am citit la dezbaterea nastere naturala sau cezariana, si povestea o fata despre orori care se intampla la camera de garda, mai ales cu fetele care vin sa nasca acolo fara sa aiba un medic ce sa le fi urmarit... A doua oara am citit tot pe DC o poveste despre un copil care a murit dupa nastere, nu mai stiu la ce subiect, si am bocit iarasi tot vreo jumatate de ora fara sa ma pot opri. Saracul, m-a tinut in brate, eu oricum sunt sensibila de felul meu. Tin minte cand lucram la Crucea Rosie la programul social ce eforturi faceam sa nu dau in lacrimi cand mai dadeam de cate un caz de oameni loviti rau de tot de soarta...

Acum, si cu sarcina si furtuna ei hormonala, si cu faptul ca deja imi fac griji pentru copil, am interdictie de la el! mi-am pus si eu limite, pentru ca stiu ca imi face doar rau si mai bine ma uit la ce o sa fie bine, ca oricum ce pot face, fac.

asa ca incerc sa ma tin deoparte de povestile triste in care nu sunt implicata, si sa am o vorba buna pentru oricare dintre noi, cele de la odisee, daca trecem prin probleme sau griji.

Va pe burtci,
Monica 15+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput