Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Felicitari Andreea, am tresarit cand am vazut ca ai nascut! bravo pt un flacau de nota 10 si pt curajul de a naste fara epidurala! . Raducule, o viata sa-i aduci mamei tale numai note maxime si sa o faci mereu fericita si mandra de tine cum a fost azi!
Luna, la mine inca blestemele nu s-au prins, curtea tot plina de balarai este(stiu, sunt lipsita de sensibilitate dar am o ciuda pe florile alea de nu imi vine sa le zic altfel decat balarai, avand in vedere cata atentie li se acorda...). la noi e industrie adevarata ca eu nu am voie sa arunc nimic coji de legume, fructe, coji de oua ca le strang in pungi si le dau sotului sa ingrase pamantul, deci nu cred ca al tau e mai nebun ca al meu!
Nu mai spun ca dupa ce am primit slingul de la Larry(acum vreo luna) am vrut sa i-l arat si a zis ca e ok, mie trebuie sa-mi placa si in seara asta era f contrariat ca l-am primit de atata vreme si el nu l-a vazut. Ziceti si voi, cine e mai zuzu in casa?.
Fetele de la Snagov, sa inteleg ca aproape toate ati nascut? Ce mai, am ramas doar Karli, Pati si cu mine? wow!
va pup, noapte buna!


AndraSapt37 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

fetele am plecat la spital... am contractii din 5 in 5 minute .... si asta de vreo 2 ore incoace... va pup!

poate de data asta vin cu tot cu karligugurutza acasa!

karligutza, sapt.41 cu la purtator
vine karligugurutza! cand? numai ea stie! secretoasa mica ce e ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

'Neata si de la noi.
Aici e ora 7 dimineata, al meu a plecat la munca si eu nu mai am somn de nici o culoare...
mai fetelor, e amuzant sa "vezi" din afara, ce diferente sunt intre reprezentantii celor doua sexe!Clar ca barbatii sunt de pe marte si femeile de pe venus!
Dar sa trecem la ce e mai important, acumca am citit si eu mai mult din urma...
FELICITARIBEBICILOR CE TOCMAI AU PASIT IN LUME,SA FITI SANATOSI,PAPACIOSI,SI NOROCOSI
REFACERE RAPIDA MAMICILOR!!!

wOWWWWWW Karligutza, acum am vazut mesajul....DOAMNE AJUTA, NASTERE USOARA SI RAPIDA...SA VINA KARLIGUGURUTZA
Tinem pumnii stransi pentru un travaliu scurt scurt scurt....


37+ bb Kevin Alexander
vacanta Brasil
foto burtik
Sea Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Andreea, felicitari pt. Radu, sa va traiasca si sa va umple viata de bucurii

quote:
Originally posted by jadi
Ambii dr mi-au spus ca 2 saptamani nu ar fi totusi un retrad, copilul creste pe paliere Deni & Vlad & [b]Tudor
Si tu le-ai permis sa-ti spuna ca-ti creste copilul pe paliere? Vaai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Karliguta, sa ai o nastere rapida si usoara!! Si, pt. ultima data le mai dau voie la astea mici sa se distreze daca maine dimineata incepi iar ca "fetelor, sa vedeti, nu nasc nici azi", stricam prietenia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

....va dau eu o cat mai e racoare si pot sa circul

Karligutza te asteptam cu pretioasa ta...copil cu personalitate dom`le!

Simona 36+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Buna dimineata gravidute si mamici! felicitari celor care si-au vazut deja puiutii si tin pumnii stransi pentru noi, celelalte! V-am tot citit, dar de raspuns nu am reusit. Sunteti atat de harnice la scris, ca pana ma tandalesc eu sa insir 2 vorbe, deja se schimba capitolul!
Despre noi, la ultimul control, acum 2 saptamani ni s-a spus ca placenta e foarte imbatranita, deci vom naste inainte de termen. In rest, totul ar fi OK. 2 echografe ne spun cu certitudine ca suntem fetita si 30 de babe ca suntem baiat! Ba ca nu m-am patat, ba ca nu m-am umflat la fata, ba ca e burta tuguiata, ba ca din spate nici nu zici ca sunt gravida. Eu merg pe mana echografelor, ca doar eram acolo si am vazut clar. Dar daca Liana mea vrea sa fie Rares, nu e nici o problema, o sa am baiat imbracat in roz!
Liadorian, parca tu spuneai ca se agita fetita de zici ca vrea sa rupa membranele. Si la mine e exact la fel. Plus ieri, cand am plecat dupa niste cumparaturi am simtit ca mi se taie rasuflarea de durere in partea de jos. Nu contractii ( daca mi-oi da seama cum sunt alea) ci ca o gheara care imi strangea burta. A durat vreo 10-15 minute, dupa care nimic. Bebelina in schimb, dansa fara intreruperi. Si acum, de dimineata, e agitata foc. Ori o face tas-su fotbalista, ori mama-sa balerina!
Pana una, alta, va rog sa adaugati si la mine numele de fetita: Liana-Gabriela.
Nasteri usoare va dorim si refaceri rapide!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Karligutza a treia oara e cu noroc intotdeauna. Eu presimt ca mai e putin pana la venirea pe lume a micutei tale. Sa-i facem intrarea

Sorina (estecri) trebuie sa intre in operatie. Sa fii curajoasa draga noastra. Uite aici ce fetite punem pentru micul tau print


De asemenea si pentru BBpuck

Si eu in aceasta seara la 7 am control la doftaras.
Azi e ziua sotului si, cum nu am avut cum sa ma duc sa colind prin magazine dupa ceva spectaculos (anul trecut i-am cumparat un album - 'Marile minuni ale lumii' si, pe prima pagina, cum il deschideai, mi-am lipit o poza mare cu mine ), acum i-am cumparat o pereche de slapi pentru casa de la un magazin de cartier. S-a uitat saracul Acum m-am gandit. Pana deseara la 7 poate ma apuca nasterea si ii fac un cadou de o sa-l eclipseze toata viata. Nici nu v-a mai primi cadouri. Toate atentia va fi pentru Dariuta.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 7 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

buna dimineata!

simo eu ma abonez la cafea caci m-am trezit de la ora 5 si zilele acestea va fi agitatie mare pe aici.
azi am o zi mai mult decat incarcata. de dimineata a venit sora mea care a fost plecata in grecia. nu ne-am vazut de 1 an si 7 luni. azi trebuie sa rezolv cu concediu, mai am ceva harti pe la banca (vrem sa luam un credit pt pamant) plus ca vine un unchi in vizita din craiova (ruda a sotului, nu are legatura cu nunta). spre seara vin rudele pt nunta de maine. cred ca va fi un haos total. si eu am de terminat si predat un proiect azi.
o sa o rog pe bona lui alex sa ma ajute la curatenie, poate face si ceva mancare.

nico34+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

quote:
Originally posted by karligutza

fetele am plecat la spital... am contractii din 5 in 5 minute .... si asta de vreo 2 ore incoace... va pup!

poate de data asta vin cu tot cu karligugurutza acasa!




nastere usoara si refacere rapida.


nico34+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput