Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

majorete si pt BBpuck si estecri


nico34+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

dana "LA MULTI ANI!" sotului
ar fi frumos un asa cadou. iti trimit si tie cateva majorete ca poate poate .....


nico34+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

quote:
Originally posted by Carmena


Si mi-a dat sa fac injectii cu dexametazona, pentru maturarea plamanilor lui bb in caz ca nasc. Mi le-am cumparat, dar stau cu ele langa mine, sa le fac, sa nu le fac?! La Stefi nu le-am facut, desi am nascut la 37 + 2 zile si copilul a fost ok. Voi ce spuneti, ati mai primit astfel de recomandari??



eu am facut injectiile la 32 de saptamani. mi s-a parut riscant sa nu le fac. pe alex l-am nascut si eu la 37 de saptamani si nu au fost probleme, dar bb se dezvolta foarte mult in ultimele saptamani.
pt a evita nasterea prematura eu stau mai mult in pat si nu fac mai nimic prin casa.

nico34+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Neata neata pe racoare!

Nicoll si Andreea C felicitari! Sa va traiasca pruncii si sa se faca mari si sanatosi si sa va aduca numai bucurii!

Karli, spor la nascut! Speram ca pana acum sa fii deja in brate cu mica karligugurutza!

Ieri am dormit toata ziua deoarece de 2 zile am o dikinezie biliara si nu am facut nimic decat somn si baie. nu am mai mancat nimic de vreo 2 zile si sincera sa fiu mi-e tare fooooame. insa habar nu am ce sa mananc astfel incat sa nu o iau de la capat. unde mai pui ca eu nu pot manca covrigi sau alte paini prajite pt ca am intoleranta la gluten, deci spun pas pastelor fainoase. sper sa ma alimentez azi si cu altceva decat ceai....vedem noi pana la urma cum ne descurcam
astazi mergem pe seara la ultimul control si o sa vedem daca ni s-a deschis colul sau nu. sunt tare curioasa daca s-a modificat ceva in "zona interzisa" pt ca la ce contractii am avut in ultimele 2 zile am jurat ca am nascut de 3 ori

Andra
38s Mara Teodora
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora
AMR 12 zile !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

neata!
mai doarme bulina mea asa ca sa scriu repede ceva.
inainte de toate ne bucuram ca va place de noi
andreeaC felicitari mamico!abia asteptam poze!
carmena eu am facut dextametazona la 30 de sapt,nici nu visam sa nu duc sarcina macar la sapt 37 si uite ca elisa tot a venit mai repede si tare bine i-au prins injectiile zic eu.
karli hai ca poate scapi,nastere usoara!
bpuck si sorina nastere usoara!


alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata, si nastere usoara tuturor celor care sint programate azi!

nico, prenatal placut.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata si de la noi! Si inca ce buna!!! Pun repede fetele sa scuture pompoanele pentru bebelushii zilei de azi si pentru mamicile lor, care trebuie sa fie curajoase si puternice:
BBPUCK
ESTECRI
KARLIGUTZA

Dana, "La multi ani" sotului tau! Foarte faina ideea cu albumul plin de minuni, cu tine pe prima pagina! cred ca si al meu s-a convins aseara ca are acasa o minune, nu mai am nevoie de alta demonstratie. De ce? Fiindca pe la 10 de jucam de-a nascarea! Contractii dureroase la 10', panica si tot tacamul (pai nu aveam fir de vata in casa, sa-mi fac acolo 3 tampoane pentru spital, hainutzele Mirunei - cele noi - nici una spalata, bagajul meu... care bagaj?!) Cu chiu cu vai ma prinde sotul intr-un colt si-mi face iute o injectie cu No-spa si scobutil si minune... Se raresc contractiile mele si eu adorm ca un prunc! Evident, el intindea la uscat hainele fetei, asta pe la 12 noaptea, ca le-a pus nebuna la spalat intre 2 contractii!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

neata, fetele ce o fi cu Karli a noastra? I-am dat SMS dar nu am inca nici un raspuns....O fi aia mica asa papacioasa? . Doamne ajuta sa fi scapat cu bine!
Pati, deci am ramas ultimile doua...doamne ajuta sa terminam si noi curand si cu bine!


AndraSapt37 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Fetelor, ma duc la spital! Am contractii foarte nasoale si dr mi-a facut o invitatie....cine stie....poate pana deaseara se naste si bebelina mea!

Andra
38s Mara Teodora
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora
AMR 12 zile !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Rapid ca sunt in cele inspe ore in care alaptez!

Nu a nascut Karli dar e pe cale, a pierdut dopul, are contractii la 4 minute si cica doare ca naiba dar inca rezista!

Bafta si celorlalte fete care nasc azi!

Ma duc ca urla omida!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput