Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Sorina, BBPuck

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Waw, dar ce ocupata a fost barza!

Antoni, Christyne, Selut, Siminoc, Estecri, Andra, BBpuck si last but definitelly not least Karligutza, felicitari . Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi, cuminti si mancaciosi.

Ma duc sa mai citesc din urma.
Pup fetele,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Oaaau, ce de vesti in ultimile 24 de ore!!! Felicitari Andra, Meli, Christyne, selut, greierash, Karligutza, BBPuck! Sa va traiasca comorile si sa fiti sanatosi!

mereutac, nastere usoara si bb sanatos!
paticut, pai daca ai crampe dureroase, eu zic ca e semn de luat concediu.
Anto. Am luat si noi ieri etajera alba ca a lui Victor.

Luni merg si eu la doctor, dar pot prezice ce va spune: 'copilul e angajat'.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monjum06 spune:

salutare fetelor,

multa sanatate tuturor noilor veniti pe aceasta lume, o viata usoara, cu bucurii pentru ei si parintii lor.

sa va mai dau vesti despre noi. Maria e o cumintica, e dulce si nu e prea plangacioasa. Mai chiuie cand se scoala, sau daca are chef de adormit in brate.
In rest papa bine, cum se scoala cauta cu gurita, baga pumnul si se supara, nici vorba de facut baita sau macar schimbat inainte de masa.
la pranz reusesc "performanta" sa le culc pe amandoua odata si am si eu cca 2 ore libere.
Cu Gabi ne descurcam bine, a admis ca bb e frumos, sta la mama in brate ca sa manance si imi place ca desi toata lumea pune intrebarea "mi-l dai mie pe bb" , nu l-ar da. Adica e al ei.

Si au inceput si alte intrebari: de unde a venit bb la mama in burta, daca mamaie (care e mai plinuta) o sa aiba si ea bb, dar cand mama era in burta la mamaie si tata la bunica ea cu cine statea?
Si dorinta de a avea si ea un bb. Toata ziua povesteste ca o sa creasca mare ca mama si o sa aiba bb in burta, o sa se duca la maternitate si o sa ii dea lapte din tzitzi lui bb, iar eu o sa vin sa o vizitez la maternitate.
I-am explicat eu pe scurt ca nu trebuie sa se grabeasca sa creasca si sa faca bb, ca trebuie sa termine scoala, pentru bb ii trebuie si bani de pampersi. Mi-a spus ca o sa se duca la servici si o sa ia bani. La care servici? La al lui mama bineinteles.
oricum e foarte incantata sa stam acasa toate trei, ne plimbam prin parc.

Acum cautam deja local pentru botez.
Nasteri usoare in continuare, si bb-ei cuminti.

Va pup,
Monica mama lu'Gabi si a Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Mama lu' Gabi, m-au distrat f tare intrebarile pustiului. Cel mai mult mi-a placut aia cu ce facea el cand voi erati in burtile mamelor. Felicitari si pt. micuta MariaEstecri, felicitari inca o data mamico.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by dinzo

Buna fetelor!!!!
Sint o prietena a sorinei(estecri) si mi/a spus sa va anunt ca a nascut in data de 13 iulie ora 10 un baietel de 3,670 grame si 50 de cm. Ei sunt ok. Spera sa le dea drumul luni din spital. Mai multe detalii va da ea cand ajungea acasa. Pupam fetele si nasteri usoare in continuare.



Mihaela si Mihnea(17 februarie 2007)



Sorina . Sa traiasca baitelul sa fie sanatos si cuminte.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by jadi

Felicitari Sorina si un bb-el cumintel si mancacios ca in rest stim noi ca e frumos, destept si sanatos!

Am vorbit cu Karli si mi-a spus ca a fost colega la reanimare cu BBPuck care are un baietel dar nu a stiut sa imi dea mai multe amanunte dar mi-a promis ca afla!

Felicitari BBPuck si sa va bucurati de cel mic!

Deni & Vlad & Tudor



BBPuck sa va traiasca baietelul, sa fie sanatos si sa aiba o viata frumoasa.

Karli abia astept sa vii sa ne spui cum a fost, sunt tare fericita pt tine si Adela.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

felicitari mamicilor deja posesoare de bebe-mici! sa va traiasca si sa va bucurati de ei! Andra Z chiar mi-a facut o surpriza! nu ma asteptam asa curand. parka mai ieri ne-am intalnit ca "tinere aspirante" si acu e mamica.........doamne ce repede trece timpu.........asta ma face sa ma gandesc ca mai e asa putin....
va pup pe toate si : fitzi barbate! (eu vorbesc, care am undeva un morcov mare , mare cu frunze cu tot).pupici

+35 cu bebe baiat
mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

JADY, tu ai nascut cu epidurala? daca da, as vrea sa te intreb cum e la Giulesti? trebuie sa o cumperi sau o au ei? in costul ei intra si onorariul anestezistului sau e separat? thanks!

+35 cu bebe baiat
mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna seara fetelelor,

Ploua cu bebelusi frumosi la noi pe forum!!!
Felicitari Mioara, Selut, Siminosc, Estercri, Andraz, BBpuck, Greieras, Karligutza!!!

Sa aveti parte de bebelusi sanatos si mancaciosi, sa va recuperati cu viteza luminii si sa va bucurati de bebelusi impreuna cu cei dragi.

stefania sapt.36& Catarina
http://salexandre.blogspot.com/

Mergi la inceput