Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Felicitari mamicilor BBpuck si Estecri.

Sunt un pic suparata intrucat aseara am fost la control si mi-a zis ca bebe e foarte mare (mi-a facut 2D) si in plus are si o circulara de cordon - ceea ce imi suna a cezariana. Oricum nu a putut sa estimeze foarte exact greutatea deoarece bebe statea intr-o pozitie destul de incomoda pentru eco. Ideea e ca ne-a chemat pentru inca un control luni dimineata la spital. Nu stiu de ce dar cred ca o sa ma retina pentru cezariana. Dansul a zis ca lasa sa se declanseze nasterea normal si daca nu iese bebe imi face cezariana.
Cand mi-a zis sa vin luni pentru inca un control la spital si nu la cabinet au inceput sa-mi tremure picioarele. Ma cuprinsese niste emotii.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 5 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Monica e tare dulce Gabi cand vb de surioara sa. Nepotul meu mereu ma intreaba cand scot bebele ala din burta si cum il scot. Iar de cum a fost adus in burtica, el singur zice ca a venit barza si l-a bagat acolo. Ma distreaza rau cum gandesc copilasii despre lucrurile mari.
Editez ca sa va zic cat de tare crede el in barza. A pus-o pe sora-mea sa dea telefon la barza sa-i aduca si lui un fratior. Nu a scapat Lori de el pana cand nu s-a facut ca suna si face o cerere.

Intr-o zi i-a spus lui mama (mamaita lui) ca ea nu o sa moara niciodata daca mananca multa paine. Stie el. De unde o fi scos-o pasta? Dumnezeu stie.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 5 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

felicitari noilor mamici Andra, Meli, Christyne, selut, greierash, Karligutza, BBPuck si Sorina.
Karliguza bine ai venit
anya20 ma bucur sa te vad printre noi, imi pare rau pentru complicatiile suferite, dar ma bucur ca totul s-a terminat cu bine. Ai poze cu mititica?
jadi multumesc mult si mie imi plac tare mult pozele dar nici nu se compara cu cat de frumoasa e Ingriduta (stii tu vorba cu cioara si puiul)
Eu am lapte din belsug (mi-a venit in sfarsit pentru 3 copii).

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

]Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Sfat bun: cine vrea sa nasca natural (fara epidural), sunt injectii care se dau sa nu mai simti contractiile decat foarte putin cereti sa vi se faca injectiile astea si anestezie inauntru inainte sa dati copilul afara, ca daca nu apuca doctorul sa va faca asta (mie nu a apucat decat sa imi faca anestezia decat intr-o parte si a durut de mi-au dat lacrimile)doare foarte tare. Eu la Paul am avut facuta anestezia asta si nu a durut de loc, am simtit doar ca o unsturime foarte, foarte usoara. De data asta a fost putin mai diferit, dar uitandu-ma la fetita stiu ca a meritat, dar daca puteti sa evitati durerea de ce sa nu o faceti. Epiduralul este o optiune foarte buna ca si cezariana de altfel, fiecare face ce e mai bine pt ea.
Sanatate tuturor, bebelusi sanatosi si mancaciosi si frumosi. Nasteri usoare fetelor ramase gravidute!

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

]Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Unde ati fugit toate????

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

]Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Tocmai acum m-am gasit si eu sa aflu ce sunt contractiile, cand doctorita mea e plecata in weekend din Bucuresti! Nu sunt la intervale regulate, asa ca sper sa fie cuminte Denisa mea pana luni. Aseara doctorita mi-a spus sa stau cuminte in pat, asa ca asta am facut...dar degeaba. A avut nervi fiica-mea azi!

Denisa Maria 38+


poze cu noi + poze cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

BBPuck si estecri
Multe felicitari pt bebei! Sa fie sanatosi si mancaciosi!

Denisa Maria 38+


poze cu noi + poze cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Felicitari BBpuck si Estecri.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) +bb AARON
poze Iosua


MAI SUNT 8 ZILE(TEORETIC)


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Parca s-a deschis robinetul la bebei! 5 intr-o singura zi!!

Denisa Maria 38+


poze cu noi + poze cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Felicitari noilor mamici si bebelusilor,toti sint foarte draguti.
Eu fac luni sau marti cezariana dar nu am deloc emotii.Sper sa fie totul bine,sa-mi tineti pumnii.

38+ David Eric

Mergi la inceput