Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Felicitari Selut!!! ti-am spus eu ca totul va fi OK. sa ai incredere in Dumnezeu. si sa-ti traiasca Eric sa fie sanatos si baftos.

Felicitari Cristyne si a-ti traiasca printisoara Miruna Andreea sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati de minunea voastra.

daca aflati ceva de karligutza va rog sa ma SMS-uiti si pe mine ca plec acasa si nu am net deloc.

va doresc un w/e cu bucurie si liniste si bine ati venit bebeilor!!! si mamicilor curajoase!!

Andutzy - suna-ma daca ai vesti!!

paticut 35+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

BRAZUCA, nu ti-ai sunat inca dr.????Ca eu nu cred ca e de bine eu nu stiu ce sa iti spun decat ca am avut si eu si l-am sunat pe dr. si m-a chemat imediat la spital!

Ms de explicatiile cu saptamana, eu tot in ceata sunt!

Ile 38 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 8 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

iaca neste pozici cu gaza mea.

felicitari mamicilor de 13 iulie!!

mami de norocoasa

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

felicitari Selut si Cristyne. sa aveti bb sanatosi, mancaciosi si cuminti.

nico34+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

quote:
Originally posted by olguttza

iaca neste pozici cu gaza mea.



foarte dulcica gaza ta.

cand vad poze cu bb-ei parca sunt invidioasa pe voi mamicile lor. azi am schimbat si eu semnatura desi maine ar trebui dar nu mai am rabdare.
maine nu cred ca voi intra

am citit si am cam uitat ce am vrut sa mai spun.

brazuca si eu cred ca ar trebui sa suni medicul.

nico35+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Olgutza scumpica foc gaza ta!

Simona 36+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Bine v-am regasit dupa o indelungata lipsa... Intre timp am si nascut un baietel tare scump de 2,350, 44cm, nastere naturala, naturala fara epidurala ... fara nimic....dar destul de usor.... Intr- o duminica mi s-a stricat calculatorul.... mare nenorocire pentru mine ce ma fac fara DC? Si tocmai terminasem cu licenta(apropo, am luat-o cu 9)!! Luni aveam programare la gine ca monitorizam bebeul ca era mai mic.... Si stupoare !!! Daca pana acum era mai mic cu vreo 10 zile acum diferenta era de 1 LUNA!!! Dr m-a internat imediat a zis ca trebuie sa il monitorizam zilnic.... ca daca se intampla ceva sa intervenim rapid... sa il scoatem... Eram foarte suparata.... ma si gandeam ca voi sta in spital muuult si bine.... ca bebe sa nu aiba probleme.... La Municipal unde am fost alta problema: se inchidea o sectie ca e in reparatii de nu stiu cati ani si tocmai acum au ajuns la sectia de gineco cand eram eu acolo...Am fost mutata in muuulte saloane(cred ca nici ei nu mai stiau ce sa faca cu noi); au externat pe capete intr-o miercuri...si dr meu avea 2 paciente si a trebuit sa aleaga care sa ramana internata si care sa plece acasa... a ales sa raman eu internata ca probl mea era mai serioasa decat... ma rog... Se pare ca a fost inspirat....in acea noapte am nascut... normal....foarte normal si destul de usor... Pe 05 iulie, la ora 2, la Municipal, cu Dr Udrea - de care sunt fff multumita...- micutul meu a avut la nastere, asa cum am zis la inceput 2,350 kg, 44 cm, apgar 9, dar mancam laptic de la mami de cate ori vrem.....

Scuze ca m-am intins ca o placinta, dar mi-a fost tare dor de voi, sunt in urma cu cititu, nu stiu daca voi recupera, dar sunt foarte foarte fericita.... Nu am stiut ca exista asa fericire si bucurie pe lumea asta.... Nimic pe lumea asta nu este mai frumos decat sa ai un copil....

greierash 37+ Andrei....

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Ce de bebei anuntati astazi!! Felicitari mamicilor!
Olguta e frumoasa foc gaza ta!

MADA 33+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Am uitat sa va spun ca il cheama Andrei Robert, si mami avea 39 de saptamani...

Si felicit si eu toate mamicile proaspete, sa aiba bebelusi sanatosi si mancaciosi!

greierash cu Andrei....

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

A nascut Karligutza!

Micuta splendoare Adela Patricia a venit pe lume la ora 19.01, are 3.270 grame si 51 de cm (hmmm, masurile astea mi se par cunoscute ). Si cum nu a vrut sa se nasca vinerea trecuta si nici miercurea asta, nici azi nu s-a lasat mai prejos, desi Hook avea contractii dureroase ritmice, lungi si apasatoare, nu s-a dilatat pentru nastere normala asa ca pe la 7 fara s-a hotarat sa i se faca cezariana tinand cont ca a stat in travaliu destul de mult. Asa ca a nascut cu cezariana/rahie (mancase ceva si nu s-au riscat la generala), mami a auzit-o de la nastere si mi-a spus ca e frumoasa foc si ca este cea mai fericita persoana de pe planeta asta.

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput