Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

A nascut Andraz!

SMS-ul de la Andra suna asa: La ora 13:15 s-a nascut prin cezariana Mara Teodora la 38 de saptamani. Are 3.600 grame, plamanii mari si seamana cu taica-su! Va pupam!

Felicitari Andra si sa va bucurati de micuta Mara! Sa ajungeti repede acasa si refacere usoara!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Andraz sa fie intr-un ceas bun. Santate multa si fericire iti doresc.

Saracuta, o fi mancat ceva? Stia ea ce stia bila ei de nu a lasat-o sa manance ieri. O pregatea de cezariana

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 6 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

felicitari pentru andreea_c, olgutza si siminoc!!!
pentru restul fetelor care sunt la termen!
Noi suntem bine. Ieri mi-am facut slujba, asa ca de maine iesim afara! Practic de 2 saptamani nu am iesit deloc, doar pe balcon sa mai iau o gura de aer, abia astept. pe Doru il scot tot asa pe balcon sa se acomodeze.
Eu din cauza alaptarii mananc nonstop, imi curg sanii, nu mi-am inchipuit ca asa va fi, cand alaptez toata ma ud de la celalalt san - tot timpul trebuie sa am tampoane. Doru doarme bine, mai are si colici, dar trebuie sa si planga. Sper sa intram intr-un ritm sa pot intra si eu mai mult pe net.

A nascut si antoni:
[quote]Originally posted by antoni

"buna dimineata fetelor
imi cer scuze ca nu v-am scris
am nascut duminica, la 00.30 m-au apucat durerile suportabilew pana pe la 8 dimineata, m-am internat, pana la 11.30 m-am dilatat la 4 cm si erau destul de suportabile fara nimic
la 11.30 mi-au pus epidurala si la 14.30 am nascut o minunatie de fetita de 3100 si 53 cm. e superba, sunt topita dupa ea. nu v-am scris ca am probleme mari cu sanii, eu am avut fibroadenom la ambii sani si din cauza asta nu se pot desfunda canalele
si incerc sa scot cat pot pana isi fac efectul medicamentele de ablactatie sa nu dau in mastita. sunt disperata. in ultimele 3 zile am dormit 4 ore. pic de pe picioare. cand doarme fetita eu ma mulg, n-am timp sa dorm. mai revin la voi ca tare imi lipsiti, dar sa ma mai eliberez de toate
va pupic pe toate si daca careva are ceva sfaturi legat de sani, va rog sa ma ajutati
pupici la burtici si sa aveti o zi superba
Meli"
Va pup

Mioara Doru Andrei (1.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Felicitari Meli si sa ai grija de mica Timea Larisa, sa fie sanatoasa, frumoasa si desteapta! Bafta multa si cu sanii, sa poti rezolva problemele!

Mioara, ma bucur sa aud ca ai tzoance bune de Doru . Sunt bine asa cum sunt, crede-ma!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

felicitari andra si meli!
jadi a mea a mai bagat repede o tzatza acum...manca de ma dispera...

alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Jadi, soacra-mea m-a incurajat si mi-a spus ca e normal, eu la un moment dat nu mai stiam ce e 'normal'!
Felicitari AndraZ!
Am plecat sa mananc ceva!


Mioara Doru Andrei (1.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Pentru Alina.a, fetele din provincie si cele din diaspora, aveti aici linkul pentru www.itsybitsy.ro/" target="_blank">itsybitsy radio, puteti asculta live (radio/live se salveaza undeva si se asculta bine cu winamp. Mai ales seara si noaptea au o muzica foarte linistitoare! Noi ascultam si povestile de la ora 10 (cu Vlad)!

Fetelor, ma bucur ca aveti tzoance, asa am fost si eu la prima sarcina si nu am stiut ce sa fac cu ele si uite acum drept pedeapsa, ma chinui cu lesinaturi! Dar ne vom face si noi mari, hehe!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

intru si eu rapid intre doua ture de musafiri. acum sunt doar eu cu alex acasa.

quote:
Originally posted by Carmena
Alina, Nico, spuneti-mi va rog, cate injectii ati facut si la cat timp?? Mie mi-a recomandat trei zile la rand, cate una la 12 ore. O fi ok, voi ce spuneti???


eu trebuia sa iau ca si tine dar nu am gasit decat 2 fiole asa ca am facut una pe zi. dupa am mai gasit inca 2 dar nu am mai facut. medicul a spus ca ajung si 2.

nico34+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Mami Andra, felicitari! Refacere usoara si lapte-n tzatze pentru micutza ta! Mara, sa fii sanatoasa, norocoasa si frumoasa foc!
Meli, mult noroc tie si bebelinei Timea! Sper sa revolvati problemele cu lapticul!

Ce de fetitze pe lista de la inceput de capitol!

Edit: jadi, multam fain! Am salvat adresa!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

mioara daca fac gresala sa-mi eliberez sanii cand o schimb,tzatzele mele curg rauri pe patut.te inteleg deci...
lasa jadi ca tudor creste si cu tzatzele tale,nu le mai critica ca se supara!eu deja ascult radioul,merci frumos de info.


alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput