Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

DA, DA Lia solidarizez. LA CRATITA cu voi! Pai ce numai eu sa ma plang pe aici? Acuma apare si Jadi sa se dea mare ca ea a muncit pana la sfarsit. Era sa nasca bietul copil la birou.

Ioana referitor la reduceri eu tot sper ca se vor trezi si acolo ca e tare pacat, aici toata lumea asteapta reducerile si cumpara de la un an la altul. Eu azi ma gandeam daca sa-i cumpar rasturnicii pt un an (adica pt anul viitor) asa de ieftine erau. Dar am zis ca nu stiu cat de grasuna sau mica e.

Anto felicitari pt Sonia, daca creste tot asa maine poimaine o mariti.

Diana spor la dantzuit si casa de piatra surorii tale.

Oana editeaza te rog mesajul si pune o pauza intre majorete ca s-a latit pagina.



Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

felicitari pentru andreea_c, olgutza si siminoc!!! bun venit bebeilor vostri, sa va aduca numai bucurii!

Iulia 34+ Iris Maria /Paul David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Iulia tu nu ai vrut sa stii ce ai in burtica sau nu ti-au zis?

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

paticut, multumesc de lamuriri; si tu ce faci, o vei repeta saptaminal pina cind nasti? Ma scuzi ca te-am 'sarit', dar esti 'doar' in 35+.

Eu pata cu intretinutul nu o am; poate pentru ca pot transfera salariul sotului in contul meu in doar citeva minute, si apoi pot pleca linistita cu cardul meu la cumparaturi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by Ioana75
Eu pata cu intretinutul nu o am; poate pentru ca pot transfera salariul sotului in contul meu in doar citeva minute, si apoi pot pleca linistita cu cardul meu la cumparaturi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)





Si noi la fel practic, avem cont comun si acolo stau toti banii de cheltuiala dupa ce platim darile, teoria e mai naspa ca el niciodata nu cheltuie aiurea insa eu DA. El nu zice nimic dar eu ma simt... D'aia azi i-am luat si lui repede raiati ca apoi sa fug repede la raionul copii fara sa ma simt vinovata.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

felicitari olgutza si simona!
chiar ca s-a spart conducta...
carmena eu am facut 2 doze.

alina si bb elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Luna, al meu e mai cheltuitor ca mine ... de ex. avem 'doar' 4 routere in casa si in permanenta ne mai trebuie cite un aparat de-asta nu tocmai ieftin. Asa ca eu cu jucariile pentru Miruna (ca eu pe astea am pata pusa si cumpar in nestire) sint mic copil. Editez sa mai dau un exemplu: delegatia trecuta l-am rugat sa imi aduca un cadou surpriza si mi-a luat o casca bluetooth pentru telefon. Saptamina asta insa i-a venit mintea la cap si mi-a luat cercei si ciocolata.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

we are back! Inca nenascuta pe ziua de azi. Am scapat de vineri 13. La control colul era doar putin mai deschis decat saptamana trecuta si bebe nu se grabeste sa iasa. Mi-a zis ca daca vreau pot sa nasc azi, sa imi provoace nasterea, dar am zis NU!
Ramane pe vinerea viitoare un control daca nu se hotaraste gogoshik pana atunci.

Problema e ca acum ca am ajuns acasa, dupa o tura prin Cora de vreo 2-3 ore, am gasit umpik se sange pe chilot. Oare sa fi deranjat ceva pe acolo la control?

Denisa Maria 38+


poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

nu-i nimic ca m-ai sarit.. dar dupa ce spunea dr. gine nu mai dureaza decat maxim 2 saptamani ca e copilul jos si colul a inceput sa se scurteze vazand cu ochii. nu stiu ce-i cu mine dar de doua zile experimentez niste dureri la partea de jos gen crampe.. astea sa fie contractii? nu radeti fratilor as-i cu nestiutul asta...dureaza 1-2 secunde si ma lasa asa ca o crampa am mai spus.

da Ioana. am sa repet aceasta analiza saptamanal pana o veni sorocu' ca nu se stie niciodata.. oricum ma bucur ca nu a crescut deloc.. asa ca sunt sanse sa ramana asa pana la capat.

hai fetelor.. Nu stie nimeni nimic de karli? o venit kukurutza?


paticut 35+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, va multumesc mult de sfaturi! o sa incerc sa le aplic! si o sa vb si cu dr sa vad ce zice. Acum, gata, nu vreau sa intristez pe nimeni, ca nu-i frumos!


FELICITARI MAMICILOR Olguttza si Simona!!! sa va traiasca bebeii si bun venit pe lume! refacere rapida si sa fiti cu totii sanatosi !





Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/detail/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput