Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Olguttza bine ca sunteti bine. Ce minuni facem si noi. Ca sa fie bine: nici prea devreme nici prea tarziu. Noroc ca stie bebe mai bine ca noi.

Siminoc refacere rapida. Sa fiti sanatoase, frumoase, destepte....si devreme acasa.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 6 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Siminoc sa iti traiasca Miruniciu, sa fie sanatoasa si fericita!

Io am chef de bantuit, cred ca o sa ies un pic.Ma mananca palmele sa fac un shopping mic, mic...

Abia astept sa vad cine mai naste azi, vineri 13!

Dana daca mai ai AMR 6 zile pana la DPN inseamna ca ai 39 de saptamani implinite, nu?Abia dupa AMR intri in 40.Cel putin eu asa am calculat.Maine intru in 39 de sapt, iar sambata viitoare pe 21 iulie implinesc 40.Eu stiu ca se socotesc saptamanile implinite.Sau sunt eu dusa , dusa ..

Si la eco luni cand am fost tot asa mi-a spus: ca sunt in 38 ( intrasem sambata).



Ile 38 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 8 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ile, eu cand am nascut aveam 38 si 4 zile si toata lumea in spital imi zicea ca am nascut in saptamana 39. Inclusiv cand mi-am facut programarea m-a trecut cu saptamana 39. Probabil ca asa se calculeaza!

Luna, ca mi-am adus aminte, masina mea e la sot si masina lui la socrul meu care se tot duce la Saftica sa ne supravegheze constructia! Si pana nu termina acolo (anul asta adica) nu stiu cum o sa ma lipesc de masina, probabil la cerere! Oricum deja am depus cerere ca sa merg la protectia copilului sa imi depun dosarele celui mic!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Ile pana in saptamana 40 asa scriam si eu. De exemplu acum as fi in 39 saptamani si 2 zile (scriam 39+), insa fiindca (teoretic) e ultima saptamana de sarcina am trecut S 40 fara + . Sper sa nu ajung sa pun si +

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 6 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Siminioc felicitari pentru Miruna!
Sa fiti amandoua sanatoase si sa veniti repede acasa!

MADA 33+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Back.

Bag si eu majorette pt Kalri, Sorina/estecri si BBPuck


Sper sa auzim vesti curand.

Andra success la control.

Andicu uite aici multi multi pupici de la mine si vreau doar sa-ti spun ca trebuie sa accepti faptul ca suferi de nenorocita de depresie, sa plangi cand iti vine, sa le explicit celor din jur ca e doar o depresie sis a te inteleaga si o sa treaca mai usor ai sa vezi. Eu am trecut prin depresie la Cosmin , o luna plangeam non stop si aiurea, adica aveam momente cand plangeam sic and ma intreba cineva de ce ziceam ca nu stiu, insa faptul ca am acceptat ca e depresie m-a ajutat sa trec mai usor peste.

Irinusha success la cumparaturi.

Olguttza felicitari din toata inima. Sa traiasca Olga Cristiana, bine a venit pe lume si asteptam povestea nasterii.

Brazuca uite si pt tine asa de incurajare. Si sa nasti usor in caz ca te opreste.

Siminoc ce surpriza! Felicitari si bine ai venit Miruna, sa ai o viata asa cum ti-o doresti tu sis a ai mult noroc.


Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Ioana draga taman m-am intors. rezultatul nu s-a schimbat tot 1/32 a ramas. Slava Domnului.

m-am schimbat numai la fata cand am strigat Ioana , Ioana dupa o gagica Graviduta mare.. si s-a uitat urat la mine. Am crezut ca ma nimeresc odata cu tine.

deocamdata totul e ok.

astept rezultatele de la col , etc ultimele luate si miercuri ma duc iar la gine. de acu ne vedem saptamanal.

programul de ridicare rezultate este de la 11 la 14.

Felicitari Siminoc si olgutza! sa dea Dumnezeu ca minunile voastre sa fie cuminti, sanatosi, mancaciosi si necolicosi alaturi de cele mai bune lucruri de pe lumea asta.

paticut 35+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Asaaa...

Acu sa va zic ce facui eu. M-am dus in oras sa schimb neste adidasi care i-am luat cu un nr mai mic lu' fie-miu (i-a crescut laboanta) si de nervi am intrat la GAP si am mai spart neste bani. I-am luat lu' fie-miu neste blugi belea (drepti) care sper sa-i placa, sotului o bluza (care sigur nu-i va place dar imi place mie) si o pereche de raiati, si binenteles ca am scapat in hainele de bebeici si nu m-am abtinut: i-am luat fie-mii doua rochite de blugi, geaca de blugi, si doua bluzite. Iar imi da al meu cu ele in cap. Dar erau asa frumoase ca am zis macar asa de figuri merita. Oricum erau reduceri asa ca merita. Si rochitele sunt asa de frumoase au si chilotei la ele.

Pentru mine am luat piersici ca in rest haine de elefanti nu au la Gap.

Va pup, asteptam vesti de la fete.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Am intrat repede sa vad cine a mai nascut sau cine e pe cale sa nasca .Le felicit pe Simona(Iasi) ,pe Olgutza si le incurajez pe celelalte fete care se pregatesc sa aduca pe lume bebelusul mult asteptat

Paticut , sunt inca bine , dar "nu mai am tiiiimp" .Pe 26 iulie trebuie sa eliberam apartamentul ,iar dincolo la casa inca nu am net si situatia nu cred ca se va schimba asa de repede

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Luna, sper ca te-ai gandit un pic si la mine cand dadeai cardul la plata .

Eu sunt pe tusa azi, nu pot dormi ca a venit tante la curatenie! Miroase numai a levantica si natura, nu ca as avea detergent de ala de ii face reclama .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput