Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Jadi da m-am gandit, m-am gandit mai ales ca o sa plang pe umarul tau diseara cand mi-o confisca al meu cardul.

Da' acum pe bune, el nu mi-a zis sa nu ma mai apropii de Gap ci de mothercare.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Felicitari mamicilor ce au nascut, sa le traiasca bebeii si s afie sanatosi.
Nastere usoara celor care se pregatesc sa nasca.

Azi e ultima mea zi de lucru si am foarte multe de facut dar mai trag cu ochiu la voi.
Teoretic termin la 3:30 si pe urma avem BBQ party, care va incepe cu Tag Rugby desi de azi dimineata ploua fara pauza....ce-o sa ma distrez cand o sa-i vad ca purcelushii (ca se incapataneaza sa joace)

V-am pupat

Timi
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Bebe al meu a mai coborat un etaj... se tot pregateste de iesire.
Daca nu iese mai iute ca Speedy Gonzales (de la prima contractie) dupa cat s-a antrenat la impins, smucit dat din maini si picioare o sa-i rontzai urechiusele si degetutzele cand ne-om intalni.

Tot ma rog sa mai aiba un pic de rabdare sa-mi recuperez din energie...

Timi
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Tocmai ne-am intors de la control - se pare ca suntem intacte, si eu si bebelina. Ni s-a recomandat totusi sa nu ne grabim cu nascutul ca mai e pana la sfarsitul lunii. Partea buna e ca azi n-am mai avut nici neam de contractie, desi am fost "un pic" la cumparaturi (m-am dus dupa 3 lucrusoare si am luat pana la urma 30, inclusiv rochita de botez a Mirunei )

Irinusha, multumim de lamuriri!
olguttza, felicitari pentru minunea ta mica dar luptatoare! Sa fiti amandoua sanatoase si fericite! De-abia asteptam pozele!
Brazuca, mult noroc la control!
Jeni, am scapat ca prin urechile acului! Si eu ma gandeam ca vineri 13 e chiar o zi tare de tot sa nasc!
Siminoc, felicitari pentru Miruna! Sa reveniti acasa si pe forum anatoase si vesele, cu o poveste frumoasa de spus pentru noi, restul!

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

quote:
Originally posted by Luna1

Pentru mine am luat piersici ca in rest haine de elefanti nu au la Gap.


Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!




Mi_ai adus aminte ca samabata am avut niste frustrari de imi venea sa urlu!! Am fost in Andorra si aveau niste reduceri la Zara si la Mango de..., dar bineinteles ca cu noile dimensiuni ce naiba sa imi iau un sac!!! Mi_am gasit pana la urma o rochie...marimea XL + rosu semafor!! Nu stiu ce naiba a fost in capul meu.. oricum n_o s_o port in veci!!! Am luat-o cred ca de ciuda ca nu imi venea nimic altceva!

MADA 33+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

buna fetele,

facem si noi galerie pt viitoarele mamici si le dorim nastere usoara.
branzuca in cazul in care te retine nastere usoara si bebeica sanatoasa.
luna de abia astept sa ajung la londra sa scap si eu in magazinele de bebici ca sigur nu ma mai scoate nimeni de acolo pana cand ma satur.apropo am luat decizia de a ne muta la londra asa ca in 25 sept vin acolo ..yupi,deabia astept .

34+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Simona felicitari

Simona 36+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

quote:
Originally posted by olguttza

Felicitari proaspetelor mamici si bebeilor! Inclusiv mie!

Pe 5.07.07 a venit pe lume ubita mea, OLGA CRISTIANA! Cezariana la urgenta (41 sapt.!!!), ora 21:30, 3500 g, apgar 9. A fost o poveste...cu final fericit. Am o fetita norocoasa, care a luptat pentru viata ei si pentru a mea! Nici urma de depresie postnatala, doar o iubire fara margini, cum nu credeam c-o sa simt vreodata...
Suntem acasa de cateva zile, ziua mancam si dormim, iar noaptea ne jucam cu nervii lu mami si-ai lu tati. Dam pe dinafara de cat laptic avem (desi mi-a venit dupa 4 zile), da nu ne saturam si mai bagam si-un biberon. Suntem o mancacioasa, care a ajuns la 170 ml/masa.

Nu prea stiu ce sa mai scriu, deocamdata, ca nici nu mai nimeresc tastele... Sunt cu laptopu in pat si nu prea am dexteritate, inca...

mami de norocoasa

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

felicitari mami de Olga,sa fie sanatoasa si papacioasa.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) +bb AARON
poze Iosua


MAI SUNT 12 ZILE(TEORETIC)


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Inca o data va multumesc fetelor pentru urarile acordate sotului. I-am aratat si lui si va multumeste si el. Mii de
Cateodata ne mai suparam noi pe ei insa sunt ai nostri. Cu ei am facut bebicii astia despre care tot vorbim si care ne vor lumina viata. Cateodata imi vine sa-i dau una in cap, cateodata imi vine sa-l pup pe toate partile. Si, va garantez, asta nu e de la sarcina.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 6 zile pana la DPN


HAPPY BIRTHDAY PENTRU SOT,sa va iubiti si sa fiti fericiti impreuna cu bebe care vine,vine.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) +bb AARON
poze Iosua


MAI SUNT 12 ZILE(TEORETIC)


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

uitai sa va spun ca am fost ieri la szeged la dr si daca bbe sper sa nu vrea sa vina ma repede in 3 sapt jumate ne asteapta cezariana,deabia astept marea intalnire.
alina.a ce mai face elisa?
andicu eu aproape toata sarcina am depresiva din cauza ca a trebuit sa stau la pat,am plans zilnic dar hai ca trece il iei un pic pe filip in brate si te face sa uiti de tot.tinem pumni sa treaca cat mai repede.

34+giulia rebeca

Mergi la inceput